Ulubey Kanyonu aslında yurtdışında oldukça bilinen ancak ülkemizde pek bilinmeyen ya da genellikle gözden kaçan bir nokta.

Ulubey Kanyonu Gezisi

Dünyanın En Uzun İkinci Kanyonu Ulubey Kanyonu

Ulubey Kanyonu‘nun öncelikle dünyanın ikinci en uzun kanyonu olduğunu belirtmekte fayda var.

Ulubey Kanyonu

Yani, ya Grand Canyon’a gideceksiniz ya da Uşak’a geleceksiniz.

45 kilometrelik uzunluğu ve cam terastan da hissedebileceğiniz 50 ila 170 metrelik derinliğe sahip olan Ulubey Kanyonu’nda ayrıca 4×4 aracınız ile sürüş de yapabilirsiniz.

Ulubey Kanyonu Gezisi

Konaklama seçenekleri de geçmiş yıllara göre oldukça çeşitlenmiş ve kolaylık tesisleri de eklenince daha keyifli hale gelmiş.

7/24 açık kamp alanı için önceden aramakta fayda var. Kamp alanı içinde elektrik, wc, duş, mutfak, spor sahası, çamaşır ve hatta bulaşık makinesi dahil mevcut.

Ulubey Kanyonu Gezisi doğa

Ayrıca karavanlarınız için de özel bir park alanı bulunuyor. Yani hem çadır hem bungalov hem de karavan ile konaklama imkanı var.

Fiyatların ise Ege ve Akdeniz ile alakası bile yok!

Ulubey Kanyonu Gezisi kamp

Uşak Zenginlikleri

Özellikle gün doğumu için muhteşem bir panorama sunan Ulubey Kanyonu, Uşak’a 30 kilometre, İzmir’e 220 kilometre, İstanbul’a ise 510 kilometre uzaklıkta.

Ulubey Kanyonu Gezisi outdoor

Ayrıca konumu itibari ile Uşak tarihi zenginlikleri ile de adından söz ettirebilecek kadar dolu.

Ulubey Kanyonu’na en yakın olan tarihi zenginlik, 2 bin 500 yıllık tarihi ile Clandras Köprüsü. Hemen dibinden Banaz Çayı’na dökülen şelalesi ve köprü manzarası eşliğinde yeşil alanlarda mola vermeyi de ihmal etmeyin.

Ulubey Kanyonu Gezisi

Görebileceğiniz zenginlikler arasında bir diğer seçenek de Blaundos Antik Kenti. Ayrıca trekking, dağ bisikleti, fotoğrafçılık ya da kaya tırmanışı (rotalar biz oradayken hazırdı) gibi farklı aktiviteleri de yapmak oldukça kolay.

Turkiye’nin EN’leri listesinde yeterince adından söz ettiremiyor olsa da, bu doğal oluşumu görmek, cam teras uzerinde cesaret testi yapmak ve isterseniz dunyanın en uzun ikinci kanyonunda konaklamak ve gezmek için listenize eklemenizde kesinlikle fayda var.

Küçük bir dip not ilavesi de yapalım. Uşak‘ın kendine has lezzetlerini de mutlaka deneyin.

Ulubey Kanyonu Gezisi

İçerik Emre Dönmez tarafından eklenmiştir

Booking.com
Önceki İçerikVenedik Karnavalı 2019 İçin Hazırlıklar Başlasın!
Sonraki İçerikÜçgüzeller Mozaiği ve Narlıkuyu
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz