PAYLAŞ
 VIP turizmin Türkiye’de satışını gerçekleştirdiği, deneme uçuşlarının Haziran 2015’de başlayacağı “Uzay Seyahati projesi”nin ilk uçuşunun da 2015’in sonunda yapılacağı açıklandı.
Uzay seyahatini gerçekleştirecek olan ve bugüne kadar 250 miyon Euro yatırım gerçekleştiren x-cor şirketinin Türkiye temsilcisi VIP turizm, Türkiye’den 3 kişinin katılımının kesinleştiği ve 8 kişinin de sırada olduğu 100 bin Euro değerindeki yolculuğun 1 saat civarında süreceği biliniyor.
Leonardo DiCaprio, Stephen Hawking, Justin Bieber ve Lady Gaga gibi isimlerinde yer aldığı, 57 ülkeden 1000 kişinin başvuruda bulunduğu uzay seyahatine Türkiye’den Ahu Aysal, Ercan Kaygısız ve Timur Özkan katılacak.
uzaya seyahat

7 Dakika Yerçekimsiz Ortam

2015 yılının sonunda gerçekleşecek ilk uçuşta, X-Cor Lynx Uzay Roketi, kalkıştan 4 dakika sonra saniyede 3 bin 564 kilometre hıza ulaşacak. 60’ıncı kilometrede motorlar kapanacak ve itme gücü ile 100 kilometre yükseğe tırmanacak. 100 kilometre yükseklik aşıldığında seyahate katılanlar resmi olarak astronot kabul edilecekler. Yer çekimsiz ortamda yaklaşık 7 dakika kalındıktan sonra geriye dönüş 4G süratiyle yapılacak.
uzay seyahati vip turizm
Booking.com

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here