Bu defa pek bir merak ettiğim bir otelde konakladım. Hem de kendi memleketimde.. Yani İstanbul’un göbeğinde Akaretler’de. Geçtiğimiz günlerde davetli olduğum bir organizasyon ile deneyimleme fırsatı bulduğum W istanbul Hotel’den bahsediyorum.

W Hotel İstanbul dünyaca ünlü bir otel grubu olan Starwood bünyesinde bulunan bir otel. Burası hangi konsepte hitap ediyor derseniz işte bunun cevabında sanırım tek bir seçenek yok. Bu soruyu kendi kendime sorunca bende bir süre nasıl tanımlayabilirim diye düşündüm ve zorlandım açıkcası.

W istanbul Hotel

Burası iş adamlarına hitap eden business consept bir otel desem.. Evet olabilir, gayet mantıklı görünüyor. Tanımlama tamam ama bu defa da eksik durdu. Çünkü burası aynı zamanda iyi bir dizayn otel olarak da tanımlanabilir. Ya da hip, luxury, cool gibi sıfatlarının da W İstanbul’u tanımlarken hiç sırıtmayacağını düşünüyorum.

Bir kere otelin yeri gerçekten harika. Akaretler semtine adını veren sıra evlerin bunlar olması bile yeterince etkileyici değil mi?

W İstanbul Hotel’e geldiğinizde kapının önünde duran altın renkli “W” simgesinden otele geldiğinizi anlıyorsunuz. Anlıyorsunuz diyorum çünkü burası normal ve çok işlek bir yol üzerinde hiç de o bildiğimiz otel girişlerine benzemeyen bir giriş kapısı. Hatta fazlasıyla da normal. Ama sanıyorum etkileyici başlangıç da burada başlıyor.

W istanbul Hotel Akaretler

Kapıda bekleyen gayet kibar görevlilerin (biraz da sert bakışlı) karşılamalarından sonra aynalarla kaplı bir koridordan keyifli bir hisle otele giriyorsunuz. koridorun sonunda hem sağ hem de sol tarafa birer resepsiyonistin durduğu iki adet desk var. Güleryüzlü ve keyifli görünüyor ve gerçekten samimi bir ilgileri var. İşlemlerinizi bir çırpıda yapıp hemen odanıza yerleşmenizi sağlıyorlar.

W istanbul Hotel Keyif Dolu Bir Nokta

Resepsiyondan odaya gitmek için lobi olarak kullanılan geniş alana geldiğinizde gayet hoş dizayn edilmiş farklı ama çok rahat hissettiren bir ortama giriyorsunuz. Burası aynı zamanda sabah kahvaltılarında kullanılan mekan ve yine aynı zamanda iyi bir şehir barı ve iyi müzik yapılan bir hoş bir buluşma noktası. Buranın neredeyse her farklı anını değerlendirme imkanı buldum. Keyifsiz olduğum bir an pek olmadı.

W istanbul Hotel Lounge 2W istanbul Hotel Lounge

W istanbul Hotel’in barının ve diğer etkinlik alanlarının bulunduğu bu mekandan yolun bu tarafında bulunan katlara çıkabileceğiniz bir asansör var. Hemen asansörün yanından devam ederseniz ise ayrı bir koridordan yolun diğer tarafına bakan binanın katlarında bulunan odalara ulaşabiliyorsunuz.

W istanbul Hotel asansor

Ben deniz tarafında yani Beşiktaş‘a doğru olan sokağa bakan blokta kaldım. 4. Katta konakladığım için asansörü kullanmam gerekti. Asansöre bindiğimde otelin verdiği “renk” anında burada kendini hissettirmeye başladı. Asansörün içindeki loş ortam sadece pembe ledlerle aydınlatılmış ve dışardan geldiğinizde bir süre duraksatıyor. Sonrasında göz ortama alışınca daha etkileyici bir hal alıyor.

W istanbul Hotel Odaları

Odamın bulunduğu kata çıktığımda koridorunda benzer şekilde dizayn edildiğini ve aydınlatıldığını görünce oldukça hoşuma gitti. Abartmak istemiyorum ama bu renkler ve aydınlatmaların ruh halimi değiştirdiğini, keyif, eğlence, sakinlik verdiğini söylemeliyim.

W istanbul Hotel koridor dizayn

Odalara gelince; W İstanbul Hotel odalarında rahatça aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Benim kaldığım odada rahat ve kocaman bir yatak ile lavaboların (Yanyana iki tane var) solunda tuvalet bölümü ile sağ tarafında duş alanı ile odaya genişlik veren dizaynı dikkatimi çekti. Oda da kullanılan malzemeler özenle seçilmiş ve aydınlatmalarda çeşitli kademeler yaratılarak adeta benim zevkime hitap etmişler!

W istanbul Hotel odalarW istanbul Hotel odaW istanbul Hotel

Bir hoşlandığım yer de, ahşap detaylarla dizayn edilmiş olan teras balkonumdu! Evet hava pek iyi değildi ama ben balkonun yani terasın keyfini çıkartmak için ciddi anlamda mücadele ettim diyebilirim. Odalarda camın arkasında gizlenmiş gibi duran ve yine yer kaplamadığından ferahlık bir çalışmayla yerleştirilmiş televizyon, müzik sistemi, konaklamanız boyunca özgürce kullanabileceğiniz iletişim araçları odanın dikkate değer detayları arasında yer alıyor.

W istanbul Hotel

Mini barın çeşitliliği ve konseptine de bu tarz bir otel için, “ideal” demek yerinde olur sanırım.

Kahvaltı esnasında öylesi bir ortam ve konseptte sunulabilecek bollukta ve çeşitlilikte gayet yeterli bir servisi bulunan W İstanbul’un burada ön plana çıkan en önemli özelliklerinden biri yine güler yüzlü personeli.

W istanbul Hotel’e ne amaçla gelirseniz gelin, iyi vakit geçirmek ideal bir konaklama adresi tanımlaması yapılabilir. İş seyahatlerinde yoğun mesai sonrası dinlendirici, İstanbul’da iyi vakit geçirmek için her yere yakın olan konumu ile eğlenceli, odada bulunduğunuz anlarda keyifli ve huzurlu olan W İstanbul bence, klasik şehir oteli kavramını aklınızdan çıkarmaya başlayacağınız iyi bir başlangıç noktası.

W İstanbul’un çok daha keyifli noktaları var. Ancak bunun için sanırım iş seyahati dışında bir hafta sonunu planlayarak yapmalıyım! E onları da o zaman yazarım..

W İstanbul Hotel Nerede?

Süleyman Seba Cad. No: 22, Akaretler · İstanbul, 34357 · Türkiye 

Telefon: +90 212 381 2121

Booking.com
Önceki İçerikSeyahat Uygulamaları: En Yakın Spa Merkezleri Nerede?
Sonraki İçerikFestival Var! Ultra Europe Müzik Festivali için Hazır mısınız?
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz