Uzun ve zor geçen bir kış mevsimin ardından doğa severlerin ayrı bir heyecanla beklediği bir zaman dilimidir yaz. Ve ilkbaharla birlikte bizim de içimiz kıpır kıpır olur yollara düşmek, tekrar yeni güzelliklerle tanışmak için. Yalıköy Kamp gezisine 4×4 araçlarla böyle bir zamanda gittik.

Başka bir rotamız ve kamp gezisi Salda Gölündeydi. Salda Gölü yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

Yalıköy Kamp

20 küsür araç, 50’ye yakın kişi ve çoluk çocuk… Yetmedi tabi ama hasret giderdik hem doğa ile hem de özlediklerimizle. Kış’ın miskinliğinden kurtulduk. Sadece 4×4 araçların ulaşabildiği, cep telefonlarının çekmediği veya sadece fotoğraf çekmek için kullanıldığı, çocuklarımızla rahatsız edilmeden vakit geçirebildiğimiz 2 gece 3 gün… Hatta Radyo Trafik’te bile bizim konvoy’dan bahsedilmiş!

Yalıköy Kamp

Yalıköy Kamp Gezisi: Çocuklarla Harika Bir Gezi

Daha çok bir bayram havası hâkim idi kampımızda. Çok özlemişiz hem birbirimizi hem de doğayı. Büyükler yeni dostlar edindi, çocuklarımız da birbiriyle tanıştı, kaynaştı. En çok tedirgin olunan konulardan biridir aslında çocuklar. Ama onlar daha 10ncu saniyede beraber oynamaya başlamışlardı bile. Dolayısı ile en mutlu olanlar tabi ki çocuklarımızdı. Karışan yok, yapma etme yok, sadece onların hayal gücü ve sonsuz bir keşif ve enerji.

Akşam hava kararınca kamp ateş başında yemek ve sonrasında günün yorgunluğu ve havanın temizliği ile zaten kendileri gidip çadırlarında mışıl mışıl uyudular. Bize kalan, gecenin karanlığında muhteşem kamp ateşi etrafında koyu sohbetler. Yaz planları, araç modifikasyonları, ekipmanlar hakkında her şey ve daha fazlası.

Yalıköy KampYalıköy KampYalıköy Kamp

Sabah uyanınca yanı başımızda akan derede elini yüzünü yıkamak, çay-kahve için mataraya su doldurmak paha biçilemez. Kahvaltının ardından çocuklar yine tam tempo ile oyunlarına geri döndükten sonra ki yaşları 3 ile 9 arasında değişen 10 minik kampçımız vardı, büyükler de etrafı keşfetmek için trekking yapma fırsatı buldular.

Toplamda 26 araç, 53 kişi ve 10 çocuk ile 2 gece 3 gün geçirdiğimiz YALIKÖY bize hem doğası ile hem de unuttuklarımızı hatırlattığı için teşekkür ederek istemesek de dönüş için hazırlıklara başlıyoruz. Yine konvoy olarak en yakın merkeze kadar beraber giderek ayrılıyoruz. Yanımızda unutulmaz anların hatıraları ve elbette bir sonraki buluşmanın heyecanı ile..

İçerik Emre Dönmez tarafından eklenmiştir

Booking.com
Önceki İçerikUcuz Araç Kiralamak için Alternatiflere Bakın
Sonraki İçerikKayıp Bagaj: Uçakla Seyahatin Kaos Anları
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz