Brian Cox BBC’nin yeni belgesel Universe ile geri dönüyor!

Ödüllü seri The Planets’in yapımcıları tarafından hazırlanan ve sunuculuğunu ünlü araştırmacı Brian Cox’un üstlendiği Universe (Evren), 16 Aralık Perşembe günü BBC Earth kanalında ekranlara olacak.

En son bilimsel araştırmaları, çarpıcı CGI (computer-generated imagery / bilgisayar üretimli imgeleme) görüntülerini ve bilimsel görevler sırasında yakalanan arşiv görüntülerini kullanan seri, izleyicileri evrenin 13,8 milyar yıl önceki başlangıcından, nihai kaderinin ne olabileceğine kadar uzanan geniş ve dramatik bir hikayenin içerisine çekmeye hazırlanıyor!

belgesel universe

UNIVERSE fragmanına buradan erişebilirsiniz

Yıldızlar, Samanyolu, Yabancı Dünyalar, Karadelikler ve Büyük Patlama

Tanıdık güneş sistemimizin çok ötesindeki uzak alemlerde, sürekli olarak epik bir drama yaşanıyor. Bu dramanın oyuncu listesinde ise haydut gezegenler, çarpışan galaksiler ve bir milyar güneşten daha büyük kara delikler ve her bir karakterin de anlatacak olağanüstü bir hikayesi var. Universe, dünü olmayan güne dönerek, bizi zamanın ve mekanın başlangıcına götürüyor.

Universe, yıldızlar, samanyolu, yabancı dünyalar, karadelikler ve büyük patlamayı ele alan beş bölümden oluşuyor. Brian Cox seri boyunca ilk yıldızın ortaya çıkışına, süper kütleli bir kara deliğin bir güneşi uzaya ne kadar güçlü fırlatabildiğine- o kadar ki o güneşin 10 milyon sonra bile salınmaya nasıl devam ettiğine, iki galaksinin çarpışmasından nasıl bir kaos doğduğuna ve daha birçok nefes kesici olaya rehberlik edecek. Evrenin en şaşırtıcı karakterleriyle yüz yüze geleceğiz ve onların kaderlerinin bizimkilerle nasıl iç içe geçtiğini bir kez daha anlayacağız.

Başlık parçası dünyaca ünlü Foals grubu tarafından hazırlanan Universe, 16 Aralık Perşembe günü saat 24:00’da Digiturk ve Tivibu’da yer alan BBC Earth kanalında yayınlanacak.

Booking.com
Önceki İçerikTüm Havayolu Şirketlerinin Koltuk Arası Mesafesi Listesi!
Sonraki İçerikKatar Turizm, FIFA Dünya Kupası™ Katar2022 öncesinde Tamamlanacak Nefes Kesici Projelerini Açıkladı
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz