Yeni yıla girmek için daha çok fazla zaman varmış gibi geliyorsa yanılıyorsunuz. Yılbaşı gecesi için bir yerlere seyahat planlıyorsanız çok geç kalmayın! Yılbaşında nereye gidilir diye alternatif arayanlara üç uzak önerim olacak. Yılbaşında nereye gidilir için sizin planlarınızı da alabilirim tabii ki..

Yılbaşı denildiğinde, tatil ve eğlence dışında akıllara daha çok kış mevsimine ait semboller geliyor. Soğuk kuzey ülkelerinin coğrafyasında dolaşan sevimli geyiklerin çektiği kızaklar, uçsuz bucaksız topraklara sessizce yağan kar ve karların topak topak üzerlerine biriktiği çam ağaçları yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez görüntüleri her zaman yılbaşı planlarını süslüyor.

Ancak yeni yıla girmek ve yılbaşı gecesini geçirmek için illa ki böyle bir mevsim yaşayan bir yerde olmak gerekmiyor. Ekvator çizgisinin hemen altında başlayan güney yarımkürede de yılbaşı oldukça keyifli kutlanıyor. Hem de yeni bir yıla başlangıç olduğu kadar yaz sezonunun da başlangıçlarından sayılıyor.

Bu nedenle dünyanın bu diğer yarısında alternatif bir yeni yıl tatili ve yılbaşı gezisi adresleri bulunuyor. Bu defa güney yarımküreden alternatif ve sıcak yılbaşı seçeneklerine bir göz attım.

Yılbaşında Nereye? Sidney’de Unutulmaz Bir Yılbaşı

Dünyada, yeni yıla ilk giren ülkelerden olan Avustralya’nın Sidney’i, yıllardır gerçekleştirilen ancak millenium kutlamalarında ününe ün katan tüm dünyanın izleyerek hayran kaldığı havai fişek gösterilerinden hafızalarımızdan çıkartamadığımız yerlerden biri.

Ünlü Harbour köprüsü ve çevresindeki muhteşem ses ve ışık gösterisi ile yeni yıla ilk giren ülkelerden biri olan Avustralya, neredeyse yeni yıl kutlamalarının sembolü haline geldi. Sidney limanındaki bu gösteriyi birçok yerden izleme imkanınız bulunuyor. Ancak tavsiyem bu gösteriyi bir tekneden izlemeniz!

Sımsıcak bir yaz gününde üzerinizde herhangi bir mont, palto, atkı, bere gibi bir giyim eşyası olmadan farklı bir yılbaşı tatili geçirmek için Sidney sımsıcak bir alternatif.

Yılbaşında Nereye

Buenos Aires’te Tango ile Yeni Yıla Merhaba!

Tango ülkesi Arjantin ve Buenos Aires, yeni yıla girerken Sidney ve dünyanın benzeri büyük şehirleri gibi çok fazla görsel bir eğlence sunmuyor konuklarına. Ancak yine de sokaklarında eğlenen kalabalıklar meydanlara kurulmuş sahnelerde gerçekleştirilen gösteri ve konserler ile muhteşem sahiller oldukça eğlenceli bir seçenek gibi duruyor.

Ayrıca dilerseniz Uruguay’a geçip, daha büyük eğlencenin de olduğu Punta Del Este de’yi görebilirsiniz.

Yılbaşında Nereye

Yılın hemen her günü özellikle et yemeklerinin ana unsur olduğu özel yemekleri, harika ambiyansı ile seksi ve romantik tango geceleri başta olmak üzere keyifli eğlenceler sunan Buenos Aires için yılbaşı geceleri, sokaklardaki bu kalabalıkların dışında çok da farklı bir gün değil. Bu kente her gün yılbaşı!

Auckland Yeni Zelanda’ya Çağırıyor!

Her an her yerde bir eğlence, parti ve gösteri içerisinde yer almak ve keyifle kutladığınız yeni yıla aynı Avustralya’da olduğu gibi dünyada ilk girenlerden biri olmak için tercih edebileceğiniz adreslerden biri de Auckland / Yeni Zelanda.

Yılbaşında Nereye

Yeni Zelanda zaten doğası, dağları, yeşillikleri ve düzeniyle dünyanın gözdelerinden biri. Böylesi güzel bir ülkede sokak veya sahil partilerinden sıkılsanız bile, alternatifleri gerçekten çok fazla olan birbirinden farklı yeni yıl eğlencelerine katılabilirsiniz.

Bir tanesini seçin ve Bu defa Yeni Yıla Sıcakta Girin!

BİR YORUM BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin..
Buraya adınızı girin..