PAYLAŞ

Dört yıl gibi uzun bir süredir sebeplerinden birinin içinde bulunduğu ekonomik krizin de olduğu Yunanistan’a ait birkaç adaya yönelik vize kolaylığından artık daha fazla ödeyerek faydalanabileceğiz. Yani anlayacağınız Yunan Adaları Vizesi artık daha pahalı.

Yunan Adaları Vizesi Artık Daha Pahalı

Türkiye sahillerine direkt feribot bağlantısı olan Rodos, İstanköy (Kos), Sisam (Samos), Sakız (Chios) ve Midilli adalarında dört yıldır uygulanan “Sınırda Schengen Vizesi” için alınan işlem ücretinin Mayıs ayından itibaren yüzde 100 oranında zamlanacağı açıklandı.

Her yıl yaz sezonu için uygulanan ve 1 Nisan – 31 Ekim tarihleri arasında kapıda sadece bir giriş için verilen ve 14 günle sınırlı vize uygulamasına bu belirlenmiş olan Yunan adalarına gitmek isteyenlerin 3 gün öncesinden pasaportlarını teslim ettikleri gemi acentesi tüm işlemleri yürütüyor ve yolculuğun yapılacağı adaya varıldığında gümrükte pasaporta vize işleniyordu. Bu şekilde o adaya giriş yapılabiliyordu.

İşte bu işlem için Yunanistan’a 35 Euro işlemi gerçekleştiren acenteye de 20-25 Euro komisyon ödeniyordu. Vize başına ödenen bu ücret artık sadece Yunanistan’a 70 Euro olarak ödenecek. Acente komisyonuna da zam yapıldığı taktirde bu vizeyi tercih etmenin nedenleri azalacak gibi.

Hani seyahat özgürlüğü sevgili Yunanistan, hangi maliyetleriniz arttı acaba?

Yunan Adaları Vizesi

Yunan Adaları Vizesi

Booking.com

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here