Ne yani gerçekten şu karşıdaki adalar Yunan adaları mı? Yani Yunanistan! Hemen şurası mı? Yunan Adaları hakkında bir sohbet açıldığında Yunan Adaları’na gitme planı yapıldığında tatil için hangi Yunan Adasına gidilmeli diye düşünüldüğünde genelde benzer sohbetler yapılıyor.

İzinlerin kullanılmasının en çok tercih edildiği dönem elbette yaz ayları oluyor. Eğer benim gibi insanların tatil yaptıkları dönemler sizin yoğun çalışma sezonunuz ise farklı tabii!

Yaz tatillerinin vazgeçilmez fonunda her zaman deniz, güneş, eğlence, ve bazen de sessizlik ve dinlence yer alır. Bu kombinasyonu birçok yerde yakalamanız mümkün tabii ki. Ama yakınlarda bir yerlere kısa bir yaz kaçışı yapmak istiyorsanız ve bu kaçışa mavilikler, Akdeniz mimarisi ve tarihin izlerini bıraktığı sular eklemek isterseniz yapacağınız tek şey, Yunan Adalarına doğru yola çıkmak.

Yunan adalarıYunan adalarına gitmek için eğer tercihiniz uçak değilde Ege ve Akdeniz kıyılarından adalara geçmek olacaksa vazgeçilmez diyaloglara öncelikle hazır olmalısınız. Bunlar arasında eskimeyen ve her zaman trend olanlarını şöyle sıralayabiliriz.

Yunan Adaları Diyalogları

  • – Ne yani gerçekten şu karşıdaki adalar Yunan adaları mı? Yani Yunanistan! Hemen şurası mı?
  • – Yahu bu adaları nasıl olmuş da bırakmışız Yunanistan’a? Burnumuzun dibindeki adalara gerçekten yazık olmuş!
  • – Bu kadar yakın olduklarını tahmin etmiyordum. Vay be! Şimdi bunlar 12 tane mi?
  • – Ne kadar saçma bu kadar yakın bir yer için vize istiyorlar bizden!
  • – Tabii ki o kadar mülteci kaçar abicim bu adalara ben yüzerek bile geçerim. Bu adalar böylesine yakın olursa!
  • – Adamlar bizim tarafa vizesiz, pasaportsuz elini kolunu sallaya sallaya çarşı, pazar alışverişi yapmaya geliyorlar, bizim halimize bak! Yok vize yok bilmem ne!
  • –  ” Karşısı Kos adası mı? “

“Hayır İstanköy!! ”

Üç aşağı beş yukarı bunlar ve benzeri diyaloglara dahil olmamanız veya çevrenizde bunların konuşulduğuna şahit olmamanız oldukça zor.

Yazının başında belirttiğim Yunan Adalarına yaz tatilinizde gitmek için varolan nedenler elbette bir hayli fazla. Üstelik bu nedenlere yukardaki diyalogların getirdiği eğlenceli dakikaları da ekleyebiliriz. Dönüşünüzde ise yine kalıplar halinde benzer sayıda maddeler bulunuyor. Sizin de şahit olduklarınız, dile getirdikleriniz varsa yorumlara ekleyerek katkıda bulunursanız bizde yükselen ve kaçırdığımız trendleri (!) öğrenmiş oluruz.

Yunan adaları

Booking.com
Önceki İçerikFlixbus Rehberi: Avrupa İçinde Otobüs ile Ucuz Seyahat Fırsatı!
Sonraki İçerikBrindisi Gezisi: İtalya Puglia Gezilecek Yerler
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

2 YORUMLAR

BİR YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz