Şehirleri yürüyerek keşfetmek gibisi yok. Yani ayaklara karasuları indirmeden eve dönmek yok! Eğer gittiğiniz şehir ciddi bir altyapıya (kanalizasyon, yol, su, elektrikten bahsetmiyorum..) sahipse, kültürel zenginliği keşfetmek ve sosyal hayatı izlemek için şahane fırsatlar var. Bunlardan biri de Yürüyerek Prag Turu.

Yürüyerek Prag Turu

Başta Avrupa’nın büyük ve popüler şehirleri olmak üzere dünyanın birçok kentinde yürüyerek şehirleri keşfetmek üzerine özel turlar düzenleniyor.

Prag Turu

Mesela Avrupa’nın romantik başkenti sıfatını yıllardır taşıyan Prag’da, klasik şehir turlarının yanında birçok tematik program da gerçekleştiriliyor. Örneğin Prag’a ait gizemli efsanelerin ve hikayelerin anlatıldığı eski kentin hayaletleri turu, ünlü tasarımcıların stüdyolarını ziyaret edebileceğiniz moda turları ve ünlü yazarların romanlarının geçtiği mekanlarda onlardan kalan izleri takip edeceğiniz “kitap burada yazıldı” turları oldukça ilgi çekici. Ayrıca yine geceleri düzenlenen caz veya klasik müzik temalı turlar ile özel restoranların ziyaret edildiği gurme veya eğlenceli barlar gibi programlar da yer alıyor.

Şehrin Tadını Çıkarmak İçin En İdeal Seçim

Ama benim size bahsetmek istediğim Prag turu, bir bilenin eşiliğinde yürüyerek yapacağınız ve hikayelerle çevrede hayallere dalacağınız Prague Walks turu.

Prag turu rehberi

Bu özel yürüyüş turlarını profesyonel bir organizayon düzenliyor. Daha detaylı bilgileri Prague Walks sitesini ziyaret ederek alabilirsiniz. Ayrıca Prag’da yine Avrupa’nın birçok kentinde olduğu gibi ücretsiz şehir yürüyüş turları da var. Ancak bunların çoğunluğu cazibesi olan genel bir yürüyüş rotasının üzerine alışveriş ve restoranların olduğu yerlere turistleri götürmek üzerine kurulu. Yine de gönüllü kuruluşların düzenlediklerine denk gelirseniz memnun da kalabilirsiniz.

Prague Walks için sitesinde de görebileceğiniz gibi fiyatların 14 Euro ile 65 Euro arasında değiştiği 20’den fazla program arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Özellikle bunca hatıra biriktirmiş hikayesi olan kentlerde bunu yaşamak gerekiyor. İstanbul’da bunlardan biri!

Prag’da alternatif konaklama seçenekleri için gözatabilirsiniz. 

Booking.com
Önceki İçerikBangkok Yüzen Çarşı: Tayland’ın Başkenti Bangkok Gezilecek Yerler
Sonraki İçerikOtel Skandalları: Dünyanın En İyi Otellerinde Ünlülerin Skandalları
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz