Ana Sayfa Afrika Namibya Afrika Safari Turları: Namibya’da Helikopterli Safari

Afrika Safari Turları: Namibya’da Helikopterli Safari

0

Sizinde hayalinizde Afrika’da Safari yapmak var mı? Afrika safari turları, 1800’lü yılların sonundan 1900’lü yılların ilk yarısına kadar, turistik anlamların yüklenmediği saf maceralar olarak birçok gezginin hayalini süslüyordu. Afrika safari turu yapmak için son yılların en dikkat çekici noktalarından biri de Afrika turlarının son gözdesi Namibya.

İnsanların birbirlerine verdiği en büyük zararların yaşanabildiği Afrika coğrafyasında bilinçsiz bir Safari avı başlayınca, siyah kıtanın birçok alanı koruma altına alındı ve milli parklar oluşturuldu. Bir şekilde sürdürülebilir bir vahşi yaşam alanı, insan eliyle de desteklenerek turizme açılmış oldu.

Afrika Safari Turları

Afrika Safari Turları

Dünyanın her yerinden her yıl binlerce macerasever turist, Afrika’nın çeşitli Safari parklarını ziyaret ediyor.

Vahşi hayvanların, doğal yaşam ortamlarında özgürce gezdiği, safariye çıkan turistlerin onlar için bir tehlike oluşturmadığı harika ortamlar oluşturuluyor. Safarinin sürek avı şeklinde değil, sadece vahşi hayatın ortasında bulunarak yakından izlemek, fotoğraflamak ve elbette ki heyecanlanmak olarak gerçekleştirildiği Afrika Safari turları, tatil tercihlerinde oldukça ön planlarda yer alıyor.

Afrika Safari Turları

Bunların birçoğunda benzer programlarla harika günler geçirebilirsiniz. Ancak farklı bir rotadan, heyecanlı ve gizemli hikayeler barındıran bir destinasyon daha var ki, safarinin yanına pek çok şey ekleyebilirsiniz.

Son Gözde Namibya

Son yıllarda Safari turlarında özellikle Avrupalı turistlerin tercih ettikleri en önemli noktalardan biri Namibya. Batı kıyısı tamamen Atlas okyanusuna hakim olan Namibya’nın “Helikopterli Safari Turları” oldukça heyecan verici anlar sunuyor.

Afrika Safari Turları

Namibya’dan birşeyler anlamak ve hissettiklerinizi yaşayabilmek için en az iki haftanızı ayırmalısınız. Sunulan birçok program çekici detaylar içeriyor.

Eğer iki haftalık bir Safari macerasıyla Namibya’da olmak isterseniz, okyanus kıyısındaki Afrika görüntüsünün yaşandığı Swakopmund şehrinden Afrika çölü ve ulusal park olan Namib Naukluft‘a, Portekiz’li denizcilerin “Cehennem Kapısı” diye bahsettikleri İskelet Sahili’nden vahşi hayatın tüm çekiciliği ve adrenalinine sahip NamibRand, Sossusvlei ve Etosha ulusal Parkı’na kadar birçok yeri görme şansı bulabilirsiniz.

Afrika Safari Turları

Hayatın farklı anlarına şahit olmak, gerçek anlamda yaşayan bir dünyayı izlemek ve hissetmek için bir Afrika turu planlarsanız, Namibya’yı mutlaka programlarınız arasında bulundurun.

Afrika Safari Turları

YORUM YOK

BİR YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz