Şimdi gözlerinizi kapatın ve 7,5 saat boyunca İsviçre alplerinde tren ile ilerlediğinizi düşünün. Alp dağlarının nefis manzaraları eşliğinde Buzul Ekspresi İsviçre‘nin en unutulmaz yolculuklarından birini sunuyor.

İsviçre Alpleri ile ilgili gezi yazısını buradan okuyabilirsiniz.

Yalnız bu işin bir de sıkıntısı var. İsviçre‘ye gittiğinizde Buzul Ekspresine hangi mevsimde binerseniz bu macerayı bir de tam tersi bir mevsimde daha deneyimlemek gerekiyor. Çünkü bu coğrafya hem yaz hem de kış dönemlerinde ayrı ayrı güzelliklere sahip.

Buzul Ekspresi İsviçre

Uzak dağ kasabalarını birleştiren bir hat olan Buzul Ekspresi günümüzün en popüler ve gezginlerin en çok tercih ettiği görsel şölenler içeren tren yolculuklarından biri.

Dağların tepesinde bulunan sessiz ve sakin kasabaları dünyaca ünlü birer kayak merkezine dönüştüren ve ciddi bir ekonomi yaratan dönüm noktası işte bu tren ile sağlanan “ulaşım” oldu.

Buzul Ekspresi

Buzul Ekspresi ile St Moritz – Zermatt Yolculuğu

Glacier Express yani “Buzul Ekspresi” yolcularına öylesine manzaralar ve keyifler sunuyor ki, gerçekten unutulur gibi değil.

buzul ekspresi isviçre

Bir çok konfor ve olanağın sağlandığı bu keyifli yolculuk için, örneğin birinci sınıf vagonlarda St. Moritz – Zermatt hattını tercih ederseniz 260 İsviçre Frankı gibi bir fiyat ödemeniz gerekiyor. Glacier Express için rezervasyon yapmak ve detay içeren tüm bilgileri almak için glacierexpress.ch adresini ziyaret edebilirsiniz.

Booking.com
Önceki İçerikİstanbul Modern: İstanbul’a Değer Katan Keyif Dolu Bir Müze
Sonraki İçerikDeniz Fenerinin İçinde Kalmaya Ne Dersiniz?
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz