Geçtiğimiz günlerde yayınlanan 2000 – 2020 yılları arasında yani 21.yüzyılın ilk 20 yılında en çok dinlenen 100 şarkısı listesinde yer alan hit parçaların arasında yer alan ve 80’li yıllar ile 90’ların özellikle ilk yarısında dünyayı kasıp kavuran parçaların da hala dinlenenler arasında yer alması aslında kimseyi şaşırtmayacak bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü böylesine patlama yaşanılan on yılların hemen ardından gelen yıllarda etkisini sürdürmesi çok da olası bir durum. Lafı uzatmadan 80’li yıllarda ortalığı kasıp kavuran ve en önemlisi hala dinlenen en iyi 10 yabancı hit listesine göz gezdirelim.

Youtube üzerinde listedeki bütün parçaları dinlemek için sırasıyla aşağıdan devam edebilirsiniz.

Hala Dinlenen En iyi 10 Yabancı Hit

Hala Dinlenen En iyi 10 Yabancı Hit Parça

Eğer senin de aklına gelen 80’li yılların unutulmaz hitleri varsa yorumlar kısmına mutlaka ekle!

10 –   Listen To Your Heart – Roxette

9 – Like A Prayer – Madonna

8 – Back in Black – AC / DC

7 – Heaven Is A Place On Earth – Belinda Carlisle

6 – Total Eclipse of the Heart

5 – Sweet Child O’ Mine – Guns’n Roses

4 – Careless Whisper – George Michael

3 – Eye of the Tiger – Survivor

2 – Thriller – Michael Jackson

1 – Take On Me – a-ha

Hala dinlenen en iyi 10 yabancı hit listesinde yer alan parçaların tamamı için diyecek bir şeyim yok! Ancak mutlaka bir liste de benim hazırlamam gerekecek! Sizin de aklınızda parçalar varsa mutlaka yorumlar kısmına ekleyin..

Hala Dinlenen En iyi 10 Yabancı Hit Parça

Booking.com
Önceki İçerikSavaş Tüneli: Bosna Savaşının Can Damarı Saraybosna Umut Tüneli
Sonraki İçerikKonya Kelebek Bahçesi Rüya Gibi!
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz