PAYLAŞ

Tanzanya gezip görmek için en ilgi çekici ülkelerden biri. Tanzanya gezisi içi Tanzanya’ya gitmek için sebepler yaratmak gerekiyor. Tanzanya ilginç bir ülke. İsmi iki ülkenin birleşmesinden ortaya çıkıyor. Ana karada bulunan Tanganika ve okyanustaki Zanzibar adasında bulunan ülkelerin bundan 50 küsur yıl önce birleşmelerinden doğan Tanzanya ve Tanzanya’ya Gitmek İçin 4 Neden.

Tanzanya günümüzde neredeyse sadece bir turizm destinasyonu olarak anılıyor. Afrika‘nın, Arap, Hint ve Avrupa etkileriyle yoğurulmuş bu ülkesini keşfetmek için birçok nedenden 4 tanesini seçtim.

Tanzanya’ya Gitmek İçin 4 Neden

1- Klimanjaro – Afrika’nın Çatısı

Siyah kıtanın en yüksek noktası olan Klimanjaro, aynı zamanda bir sıradağ grubuna dahil olmayan dünyanın en yüksek dağı.

Klimanjaro’nun bir diğer özelliği ise profesyonel tırmanış için dönemine göre en uygun yapıya sahip dağ olması. Trekking rotaları ve tırmanış için bir çok deneyimli tur şirketi ve rehberlik danışma ofisleri hizmet veriyor. Bu firmalar ile iletişime geçerek risksiz ve güvenli bir Klimanjaro tırmanışını kariyerinize ekleyebilirsiniz.

2- Lupita – Tanganika Gölünün Ortası

Tanzanya’ya Gitmek İçin 4 Neden yazısının ikinci durağı doğa harikası iki nokta. Dünyanın en büyük tatlı su göllerinden biri Tanzanya’da bulunuyor. Müthiş görüntüler sunan Tanganika Gölü, fotoğraf meraklıları içinde önemli bir nokta. Bu göl üzerinde bulunan 55 hektarlık Lupita adası ise konforlu ve özel konaklamalar sunuyor.

Gölün ortasında unutulmaz anlar yaşamak için Lupita adası tercihleriniz arasında olsun.

Tanzanya'ya Gitmek İçin 4 Neden Tanganika gölü
Tanganika gölü Tanzanya’nın farklı bir noktası
Tanzanya'ya Gitmek İçin 4 Neden lupita adası
Tanganika Gölünde bulunan Lupita adası konforlu seçenkeler sunuyor.

3- Ngrongoro Krateri – Dünya Mirası

1978 yılında Dünya Mirası olarak kabul edilip koruma altına alınan Ngrongoro Krateri kendisiyle aynı adı taşıyan koruma parkında yer alıyor. Yaklaşık 20 kilometre çapında olan krater, 600 metre yüksekliğinde ağaçlarla kaplı duvarlarla çevrili gibi.

Kraterin dibinde Magadi Gölü bulunuyor ve Afrika’da yaşayan hemen hemen tüm hayvanlara ev sahipliği yapıyor.

Tanzanya'ya Gitmek İçin 4 Neden ngrogoro
Ngrongoro Krateri 20 kilometre çapında
Tanzanya'ya Gitmek İçin 4 Neden Tanzanya'ya Gitmek İçin 4 Neden
Ngrongoro Kraterinin de bulunduğu milli parkta Afrika’nın vahşi dünyası yaşıyor.

4- Zanzibar – Dalış Dünyası

Tanzanya’yı oluşturan Hint okyanusundaki ada neredeyse Tanzanya’dan fazla üne sahip.

Adanın başkenti sayılan Stone Town açıklarında bulunan batıklardan tutun da, Chumbe ve Mnemba Adaları’ndaki mercan resiflerine kadar su altı dünyasının zenginliğini cömertçe sergiliyor.  Yıl boyunca dalışın mümkün olduğu Zanzibar’da, muson dönemlerindeki akıntılar ve sert havalarda dalış önerilmiyor.

Eylül-Kasım arasının sakin güzelliği, köpekbalıkları, pilot balinalar ve deniz kaplumbağaları ile dalış fırsatı iyi bir neden olabilir.

Zanzibar Tanzanya'ya Gitmek İçin 4 Neden
Zanzibar, Tanzanya’dan bile ünlü.
Booking.com

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin..
Buraya adınızı girin..