Langkawi

Langkawi Adaları ile Malezya Çok Farklı

Malezya tatil için sayısız alternatif güzellikler sunan harika bir ülke. Malezya’nın gezilecek yerleri arasında yer alan bazıları Malezya kadar ünlü. Mesela Langkawi Adaları gibi.

Langkawi Adaları Büyüleyici Bir Ortam Sunuyor

Malezya’nın batısında bulunan 99 adadan oluşan ve neredeyse hepsi birbirinden albenili olan takımadaların ortak ismi Langkawi Adaları. Adalar aslında tam 104 adet. Ancak gelgitlerle dönemsel olarak 99’a kadar düşüyor.

Langkawi Adaları bu güzellikleriyle doğal olarak ülkenin en ünlü tatil destinasyonu haline gelmiş. Langkawi, Andaman denizinin sularıyla çevrelenen turkuaz rengi sahilleri ve yemyeşil ormanları ile büyüleyici güzellikler sunuyor. İşte bu nedenler de Langkawi Adaları’nı Malezya tatili yapanların gözde adresi yapıyor.

Langkawi Malezya gezilecek yerlerMalezya Langkawi malezya gezilecek yerler

Kartpostallardaki Gibi

Langkawi Adaları, pudra kıvamındaki kumları ile bu coğrafyada en sevilen yerlerden biri. Bunun yanında adaları çevreleyen hindistan cevizi ağaçlarının verdiği görüntüler de olağanüstü manzaralar çıkarıyor ortaya.

Langkawi adaları

Hani kartpostallarda bir kompozisyon vardır! “Hindistan cevizi ağaçları arasına kurulmuş bir hamak, beyaz kumların üzerinde turkuaz denize doğru boş boş sallanırken durur” İşte o kartpostalın ortasına kendinizi yerleştirebileceğiniz yer tam da burası.

Langkawi, uluslararası otel zincirlerinin ve dünyanın en iyi lezzetlerinin de rahatça bulunabildiği bir yer.

Langkawi Adaları

Yani sadece bu nedenle bile, bu adalarda “ne yer ne içerim, nerede kalırım?” diye düşünmenize hiç gerek yok! Dünyanın her tarafından lezzetleri bulabileceğiniz gibi, en konforlu otellere de yine Langkawi de rastlayabilirsiniz.

Malezya gezilecek yerler Langkawi

Langkawi’ye Nasıl Gidilir?

Langkawi Adaları’na gitmek için önce Kuala Lumpur’a ulaşmanız gerekiyor. Eğer ulaştığınızı düşünürsek veya zaten Kuala Lumpur’daysanız Langkawi’ye gitmek için bir saatlik bir uçuşa daha ihtiyacınız var. Eğer uçak ile gitmek istemezseniz Georgetown, Kuala Perlis, Kuala Kedah ve Satun’dan kalkan feribot ve vapurlarla da Langkawi’ye gitmeniz mümkün.

Langkawi Feribot

Langkawi Adaları turu

Langkawi Adaları her ne kadar tropik tatil cennetlerinden görüntüler sunsa da, burası aynı zamanda son yıllarda yapılan yatırımlar ile koca bir şehir haline gelmiş.

Uzun ismi Pulau Langkawi olan 478 Kilometrekare büyüklüğünde , aynı zamanda gerçek anlamda şehir yaşamının sürdüğü ana nokta olarak dikkat çekiyor.

Malezya gezilecek yerler Langkawi gezisi

Langkawi’de Mutlaka Yapın, Mutlaka Gezin!

*Adanın güneydoğusunda yer alan Kuah‘ın 22 kilometre kuzeyinde bulunan Tanjung Rhu kumsalı casuarina ağaçlarının doğal gölgelendirdiği harika bir mekan.

*19 deniz mili uzaklıkta bulunan Payar Adası deniz parkı, şnorkelle dalış yapılabilecek enfes bir nokta. Deniz parkı olarak tanımlanan bölgede Kaca, Lembu ve Segantang adaları da bulunuyor. Böylesi yerlerin klasiği haline gelen alt kısmı camdan yapılmış teknelerle ayaklarınızın altından denizin güzelliklerini seyredebilirsiniz.

Langkawi four seasons konaklama

Malezya gezilecek yerler

*Mat Cincang tepesine teleferik ile çıkıp, müthiş bir doğal güzelliğe ve Andaman denizine bakış gönderebilirsiniz.

*Mutlaka Mangrov turuna katılıp, Unesco tarafından Güney Asya‘da belirlenen ilk Geopark‘ın tropik güzelliklerine dalın. Teknelerle ulaşılan bölgede deniz suyunda yaşayan Mangrov ağaçlarının nefis görüntülerine tanık olabilirsiniz.

*Air Hangat köyü kaplıcaları ile biliniyor. Köyün kaplıcadan çok ilgi çeken yanı köyde düzenlenen geleneksel aktiviteler.

*Tabii ki yerel hayatı keşfedin. Küçük köylere uğrayın, pirinç tarlalarını fotoğraflayın, çay yetiştirilen yamaçları gezin, yağmur ormanlarında nefes alın.

Langkawi Malezya Gezi programı

About author

Articles

Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.
Bize Katıl
Birlikte Dünyaları Gezelim!

Birlikte dünyaları gezmek ve seyahat gruplarımız için hemen bize katıl!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir