Gezi Rehberi Seyahat Sitesi

Seyahat Rehberi

Sabiha Gökçen Ulaşım: Sabiha Gökçen Taksi Ücreti

Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan Anadolu yakasında herhangi bir noktaya gitmek için ulaşım konusunda çeşitli alternatifler bulunuyor. Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan Avrupa yakası ulaşımı için de yine alternatifleriniz çok sayıda bulunuyor. Havaalanından şehir merkezine gidilecek en ucuz ve en kolay yol için ya Sabiha Gökçen Havaalanı Metro istasyonundan metroya ya da havaalanı çıkış kapısının tam karşısından kalkan İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait İETT otobüsleri ile halk otobüslerine binmeniz gerekiyor. Sabiha Gökçen ulaşım için alternatif yolların en ucuz seçeneği bu toplu ulaşım araçları. Ancak Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan taksi ile ulaşımın maliyetleri de aşağıda belirttiğimiz gibi size az çok fikir verebilir. Sabiha Gökçen taksi ücreti mesafeleri belki aklınızda bir fikir oluşturabilir.

sabiha gökçen taksi ücreti

Sabiha Gökçen’e Metro ile Ulaşım

M4 Metro Hattı olarak bilinen Kadıköy – Tavşantepe Metro hattının bir süre önce uzatılmasıyla birlikte Sabiha Gökçen Havalimanı metro istasyonu büyük bir ihtiyacı gidermiş oldu.

Sabiha Gökçen Metro istasyonunda , Sabiha Gökçen Otopark ve Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar CIP Salonu, Airport Hotel ve Terminal olmak üzere üç giriş noktası bulunmaktadır.

Sabiha Gökçen metro istasyonunu kullanarak,

  • Kadıköy istasyonundan, T3 Kadıköy – Moda Tramvay hattı, şehir hatları, deniz otobüsleri ve deniz motorlarına,
  • Ayrılık Çeşmesi istasyonundan, Marmaray hattına,
  • Ünalan istasyonundan, Metrobüs hattına,
  • Pendik istasyonundan, İETT otobüsleri aracılığı ile Pendik Yüksek Hızlı Tren Garı’na aktarma yapılabilir.

Havaalanı metro saatleri ve daha fazla bilgiyi Metro İstanbul web sitesi‘den alabilirsiniz.

İETT otobüsleri İle Sabiha Gökçen Havaalanından Ulaşım

İstanbul Sabiha Gökçen uçak bileti konusunda ucuz uçak bileti alternatifleri sunan bir havaalanı olmasından dolayı İstanbul uçuşlarında önemli bir merkez konumunda.

Bu nedenle Anadolu yakasının bu önemli noktasına sürekli artan bir talep söz konusu. Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan ulaşım için çeşitli seçenekler bulunuyor.

Sabiha Gökçen İETT otobüslerini kullanarak ile 4.Levent (Otobüs Numarası E-3), E-5 karayolu veya TEM üzerinden Kadıköy (Otobüs Numaraları E-10, E-11), sahil yolundan Bostancı (Otobüs Numarası E-9), Altunizade-Ümraniye (Otobüs Numarası E-18), Uzunçayır Metrobüs İstasyonu (Otobüs Numarası 16-S), Cevizli-Kartal Metro (Otobüs Numarası KM-22), Pendik Yüksek Hızlı Tren (Otobüs Numarası 132-H), Yenişehir-4.Levent Metro (Otobüs Numarası 122-H) noktalarına ulaşabilirsiniz.

Özellikle E-9, E-10 ve E-11 seferleri oldukça sık gerçekleştiriliyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan çeşitli noktalara giden İETT otobüslerinin bazıları gece çalışmıyor. Ancak yine de bazı noktalara 24 saat sefer var.

sabiha gökçen havaalanı iett otobüsleri

İstanbul Kart dolumu ile otomatik bilet satışları, otobüs duraklarının hemen yakınında bulunan İstanbul Kart otomatik makinelerden gerçekleştirilebiliyor.

HAVABUS İle Sabiha Gökçen Ulaşım

Sabiha Gökçen Havaalanı’na indiğinizde kullanacağınız ikinci alternatifiniz ise Havabus olabilir.

Havabus, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Kadıköy, Yenisahra ve Taksim’e belirli saatlerde seferler gerçekleştiriyor.

Kadıköy Rıhtım ve Taksim Point otel önü duraklarından da karşı seferler yapılıyor. Otobüsleri kullanarak 77 ve 102,5 TL. karşılığında bu iki noktaya veya güzergah üzerinde gitmek istediğiniz yere ulaşmanız mümkün.

Havabus‘un Sabiha Gökçen Havalimanından hareket saatlerini buradan kontrol edebilirsiniz. 

Taksi İle Sabiha Gökçen Ulaşım – Sabiha Gökçen Taksi Ücreti

Sabiha Gökçen Havalimanı’na indiğinizde taksi ile ulaşımı tercih etmek isterseniz, çıkış kapısının hemen önünden kalkan Sabiha Gökçen Havalimanı durağına ait taksileri rahatlıkla kullanabilirsiniz. İstanbul’da taksi ücretleri ne kadar? diye sorarsanız bilgiler aşağıda yer alıyor. Sarı taksi ücretleri Sabiha Gökçen taksi fiyatları için de geçerli.

Sabiha Gökçen Havaalanı taksi ücretleri ile Sabiha Gökçen ulaşım kaç TL? Bu soruya cevap vermek için önce Sabiha Gökçen Havalimanı’na taksi ile nereden gideceğiniz veya Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan taksi ile nereye gideceğiniz sorusuna cevap vermeniz gerekiyor. yeni yapılan fiyat artışı ile 19,17 TL açılış tarifesiyle fiyatlandırmaya başlıyor ve sarı taksi her kilometrede 13,75 TL. yazıyor. Zaman tarifesi saat için 152,73 oalrak ücretlendiriliyor.

Burada fiyatı artıran ana husus, eğer havaalanına iniş saatiniz trafik yoğunluğu olan saatlere denk geldiyse trafikte bekleme için yazan ek ücretler olduğunu mutlaka dikkate alın.

sabiha gokcen havalimanindan ulasim ucretleri taksi ile

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Taksi, Sabiha Gökçen Taksi Tarifeleri, Taksi Ücreti

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı‘nda taksiler İç hatlar Ve Dış Hatlar terminallerinin yolcu çıkışlarının önünden hizmet veriyorlar. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı‘nda taksi ücretleri her yerde olduğu gibi başlangıç fiyatının üzerine km fiyatı eklenmesiyle hesaplanmaktadır.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı‘ndan gideceğiniz yere taksi ile ulaşmak istediğinizde taksi fiyatlarını yaklaşık km üzerinden taksi şöförlerinden bilgi alabilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı taksilerinde her takside olduğu gibi haftanın 7 günü ve günün 24 saati aynı tarife geçerlidir.

Yine her taksi için geçerli olan otoyol ve köprü ücretleri İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı taksilerinde de Otoyol ve köprü ücretleri taksimetre ücretlerine dahil değildir.

Sabiha Gökçen Havaalanı Taksi Taksimetre Ücretleri

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Taksilerinde Taksimetre açılış ücreti : 19,17 TL
Kilometre ücreti: 13,75 TL

Kısa Mesafe Ücreti: 70,00 TL

Dediğim gibi trafiğin yoğun olması fiyatı artırabilecek önemli etkenlerden. Siz yine de Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan herhangi bir başka noktaya gidecekseniz, ortalama ne kadar ödeyeceğinizi Sabiha Gökçen Havaalanı taşıma ve işletme kooperatifinin sitesinden rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Articles

Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.
İlgili Yazılar
Seyahat Rehberi

Tur Satın Almadan ve Tatile Çıkmadan Önce Tatil Önerileri

Tatil ÖnerileriTatilin İyi Geçmesi İçin Püf Noktası: Kendinize Bir Söz Verin!Tatile…
Daha Fazla
Seyahat Rehberi

Şehirlerin Eski Yeni Halleri

Kentlerin Hayaletleri nedir bilir misiniz? Ya da buna neden olan şehirlerin eski yeni…
Daha Fazla
Seyahat Rehberi

Bayramda Nereye Gidilmez?

Bayramda Nereye Gidilmez?Bayramda Gidilmemesi Gereken 5 Yer1 Alaçatı – Çeşme2 Bodrum3 Avşa…
Daha Fazla
Bize Katıl
Birlikte Dünyaları Gezelim!

Birlikte dünyaları gezmek ve seyahat gruplarımız için hemen bize katıl!

3 Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir