Sabiha Gökçen Havaalanı‘ndan Anadolu yakasında herhangi bir noktaya gitmek için ulaşım konusunda çeşitli alternatifler bulunuyor. Sabiha Gökçen Havaalanı‘ndan Avrupa yakası ulaşımı için de yine alternatifleriniz çok sayıda. Havaalanından şehir merkezine gidilecek en ucuz ve en kolay yol için havaalanı çıkış kapısının tam karşısından kalkan İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait İETT otobüsleri ile halk otobüslerine binmeniz gerekiyor. Sabiha Gökçen ulaşım için alternatif yolların en ucuz seçeneği bu toplu ulaşım araçları. Ancak Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan taksi ile ulaşımın maliyetleri de aşağıda belirttiğimiz gibi size az çok fikir verebilir. Sabiha Gökçen taksi ücreti mesafeleri belki aklınızda bir fikir oluşturabilir.

Atatürk Havalimanına Metrobüsle nasıl gidilir ve diğer ulaşım yollarını burada yazdığım yazıdan okuyabilirsiniz.

sabiha gökçen taksi ücreti

İETT otobüsleri İle Sabiha Gökçen Havaalanından Ulaşım

İstanbul Sabiha Gökçen uçak bileti konusunda ucuz uçak bileti alternatifleri sunan bir havaalanı olmasından dolayı İstanbul uçuşlarında önemli bir merkez konumunda.

Bu nedenle Anadolu yakasının bu önemli noktasına sürekli artan bir talep söz konusu. Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan ulaşım için çeşitli seçenekler bulunuyor.

Sabiha Gökçen İETT otobüslerini kullanarak ile 4.Levent (Otobüs Numarası E-3), E-5 karayolu veya TEM üzerinden Kadıköy (Otobüs Numaraları E-10, E-11), sahil yolundan Bostancı (Otobüs Numarası E-9), Altunizade-Ümraniye (Otobüs Numarası E-18), Uzunçayır Metrobüs İstasyonu (Otobüs Numarası 16-S), Cevizli-Kartal Metro (Otobüs Numarası KM-22), Pendik Yüksek Hızlı Tren (Otobüs Numarası 132-H), Yenişehir-4.Levent Metro (Otobüs Numarası 122-H) noktalarına ulaşabilirsiniz.

Özellikle E-9, E-10 ve E-11 seferleri oldukça sık gerçekleştiriliyor. Sabiha Gökçen havalimanı’ndan çeşitli noktalara giden İETT otobüslerinin bazıları gece çalışmıyor. Ancak yine de bazı noktalara 24 saat sefer var.

sabiha gökçen havaalanı iett otobüsleri

İstanbul Kart dolumu ile otomatik bilet satışları, otobüs duraklarının hemen yakınında bulunan İstanbul Kart otomatik makinelerden gerçekleştirilebiliyor.

HAVATAŞ İle Sabiha Gökçen Ulaşım

Sabiha Gökçen Havaalanı’na indiğinizde kullanacağınız ikinci alternatifiniz ise HAVATAŞ olabilir.

Havataş, Sabiha Gökçen Havalimanı‘ndan Kadıköy, Yenisahra ve Taksim’e belirli saatlerde seferler gerçekleştiriyor.

havatas sabiha gokcen havalimanindan ulasim ucretleri

Kadıköy Rıhtım ve Taksim Point otel önü duraklarından da karşı seferler yapılıyor. Otobüsleri kullanarak 9 ve/veya 14 TL. karşılığında bu iki noktaya veya güzergah üzerinde gitmek istediğiniz yere ulaşmanız mümkün.

Havataş’ın Sabiha Gökçen Havalimanından hareket saatlerini buradan kontrol edebilirsiniz. 

Taksi İle Sabiha Gökçen Ulaşım – Sabiha Gökçen Taksi Ücreti

Sabiha Gökçen Havalimanı‘na indiğinizde taksi ile ulaşımı tercih etmek isterseniz, çıkış kapısının hemen önünden kalkan Sabiha Gökçen Havalimanı durağına ait taksileri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sabiha Gökçe Havaalanı taksi ücretleri yeni yapılan fiyat artışı ile 3,45 TL. açılış tarifesiyle fiyatlandırmaya başlıyor ve her kilometrede 2,10 TL. yazıyor.

Burada fiyatı artıran ana husus, eğer havaalanına iniş saatiniz trafik yoğunluğu olan saatlere denk geldiyse trafikte bekleme için yazan ek ücretler olduğunu mutlaka dikkate alın.

sabiha gokcen havalimanindan ulasim ucretleri taksi ile

Bu hafta kullandığım bir güzergah üzerinden örnek vermem gerekirse, Sabiha Gökçen Havaalanından bindiğim taksi ile trafiğin yoğun olmadığı gece saatlerinde Küçükyalı’ya E-5 karayolu üzerinden 54,40 TL. ye ulaştım. (Güncelleme : Yazının yazıldığı tarihten sonra İstanbul taksi ücretlerine %5 fiyat artışı yapıldı. Yazı içeriğindeki fiyatlar değiştirilmemiştir.)

Güzergah üzerinde ; Sabiha Gökçen Havaalanından E-5 karayoluna 23 TL., Hızlı Feribot kavşağına 36 TL., Adliye Metro İstasyonuna 41,40 TL., Esenkent Metro Maltepe Park durağına 44,20 TL., Maltepe Köprüsüne 50 TL. ve Küçükyalı Atatürk caddesi başlangıcına 54,40 TL. ücret yazıyor.

Dediğim gibi trafiğin yoğun olması fiyatı artırabilecek önemli etkenlerden. Siz yine de Sabiha Gökçen Havaalanından herhangi bir başka noktaya gidecekseniz, ortalama ne kadar ödeyeceğinizi Sabiha Gökçe Havaalanı taşıma ve işletme kooperatifinin sitesinden rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

3 YORUMLAR

  1. İstanbul ve diğer büyükşehirlerde iki nokta arası taksi ücretinin ne kadar tutacağı bilgisini, alternatif güzergah seçenekleri ile taksiyle.com adresinden kolaylıkla hesaplayabilirsiniz.

  2. Taxi ücretleri belirtildigi gibi degil realite en son sebiha gökcenden en yakin otobüs duragi dedim taxiye bindim gide gide Hareme vardik 86 TL ödedim adam baska otobüs duragi bilmiyorum diyor saat gece 02.00 lütfen ucak saatlerine uygun bihavas otobüsü koyun ucaklar bazen gecikmeli de inebiliyor.

BİR YORUM BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin..
Buraya adınızı girin..