Gezi Rehberi Seyahat Sitesi

Etkinlikler

Sağanak Yağış Altında Turkcell Vadi Pentagram Konseri

Uzun bir aradan sonra İstanbul’da kalabalık bir konsere katıldım. Ne konserdi ama! Nefis bir mekan, sağanak bir yağmur, müthiş bir sahne, eskilerin deyimiyle(!) sıkı bir grup ve etkileyici bir sound. Neredeydi kimin konseriydi diye soranlara; son dönemin gözde etkinlik alanı Turkcell Vadi Pentagram konseri desem?

Turkcell Vadi Pentagram

Dev Sahne Dev Grup Turkcell Vadi Pentagram Konseri

Yaklaşık iki yıla yakın bir sürenin büyük çoğunluğunda evlere kapanıp sonrasında ise kontrollü olarak “normalleştik”. Tabii ki normalleşme dediğimiz şeyi günlerce gecelerce tartışabiliriz ama ismi ne olursa olsun Covid-19 isimli pandemi illeti sonrası kimileri “insanlar da çok sıkıldı canım!” deyip kalabalıkların ortasına atarken, kimileri de “artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” diyerek kendilerini sosyal hayatın içinden çekip aldı. İşte biz de ikisinin arasında yani deyim yerindeyse arafta kalınca ne yaptığı belli olmayan insanlar haline döndük. Biz derken aslında azımsanmayacak kadar çok kişiden oluşan bir kitleden bahsediyorum.

Turkcell Vadi Pentagram Konseri

Neyse bırakalım bu konuları da İstanbul’un nefis konser alanlarından biri olan Turkcell Vadi’de gerçekleşen Türkiye’nin en köklü Heavy Metal temsilcisi Pentagram konserine gelelim.

Pentagram Turkcell Vadi’de Yağmur Olup Yağdı

Uzun süredir gitmek isteyip iyi bir etkinliğe denk gelebilme fırsatı yakalayamadığımız Turkcell Vadi’de Pentagram konseri olduğunu duyunca hiç düşünmeden harekete geçtik. Hem Turkcell Vadi ekibi hem de özellikle Pentagram ekibinin desteğiyle nefis bir geceyi görme imkanı yakaladık.

Turkcell Vadi Pentagram Yağmur

Yıllar önce İstanbul Küçükçiftlik Parkı’nda Hard Rock Cafe İstanbul’un açılış konserinden beri böylesi bir sağanak yağış altında bir konser daha izlememiştim. İçeri girerken hafif atıştırmaya başlayan yağmur Pentagram sahneye çıktığında öylesine şiddetini artırdı ki, kimi zaman sahneye bakmakta zorlandım. Turkcell Vadi içerisinden satın aldığımız naylon yağmurluklar pek bir işe yaramasa da kendimizi müziğe bırakınca ne yağmur kaldı ne soğuk.

Turkcell Vadi Konserleri

Pentagram için hazırlanan gösteri öylesine büyük ve görkemliydi ki! Bunu kaçıranlar için üzülmemek elde değil. Şu an gözümün önünde hala, konsere çıkış parçaları olan ve yüksek sound ile içimize içimize işleyen ve bunun yanında da sağanak yağışın görselliğinin büyülediği “Bu Alemi Gören Sensin” parçasındaki performans var. Yağmur altında sırılsıklam olmuş olan kalabalığın coşkusu da cabası tabii.

Pentagram’ı birçok kez izledim ama böyle muhteşem sahnelerde çok daha heybetli oluyorlar. Nefis bir konserdi ve her şey için tekrar teşekkürler!

Turkcell Vadi Kendine Has Ruhu Var

Turkcell Vadi 2019 yıllında temelleri atılan ve hizmet vermeye başlayan bir etkinlik mekanı. 2021 yılı itibari ile Turkcell Vadi olarak kapılarını müzikseverlere açmış. İstanbullular için önemli bir buluşma noktası olan mekan, bir yandan da en güzel anılara ev sahipliği yapacak bir eğlence merkezi olmayı hedeflediğini belirtiyor.

Turkcell Vadi Konser

İstanbul’un unutulmaz konser mekanlarından Rumelihisarı ve Turkcell Kuruçeşme Arena gibi, kendine has ruhuyla dikkat çeken Turkcell Vadi, hem yepyeni ve rahat bir oturma düzenine, hem de etkinliklere göre ayakta izleme imkanına sahip nefis bir etkinlik alanı. Teknik detaylarına girersek 5400 m2 oturum alanında 2200 kişilik tribün kapasitesi olan alanın sahne önü ayakta seyirci kapasitesi ise 3500’e kadar çıkıyormuş.

Turkcell Vadi Nerede?

Turkcell Vadi nerede? derseniz; restoran ve mağazaları ile İstanbul’un en dikkat çekici yerleşimlerinden biri olan Vadistanbul içinde yer aldığını belirtmek gerekir. Bu nedenle Turkcell Vadi, özellikle ulaşım kolaylığı ile eğlenmek isteyen kalabalıklara büyük kolaylık sağlıyor.

Turkcell Vadi Pentagram

Turkcell Vadi’ye Nasıl Gidilir?

Levent ve Maslak’ın hemen yanı başında yer alan Vadistanbul’da bulunan Turkcell Vadi’ye toplu taşıma ile en kolay yol metro ve sonrasında Havaray ile ulaşabiliyorsunuz.

Havaray ile:
Seyrantepe Metrosu’ndan Vadistanbul AVM’ye 3 dakikada erişim sağlanıyor.

Araç ile:
Turkcell Vadi’ye gelenler içinde TEM otoyolundan bağlanan yeni yollar, trafik telaşı yaşamadan ulaşım imkanını da sunuyor. Mekanın geniş bir otopark kapasitesi bulunuyor.

Yazar Hakkında

Articles

Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.
İlgili Yazılar
Etkinlikler

Eğlenceli Festival Aktiviteleri: Keyifli Anılar İçin İpuçları ve Öneriler

1- Müzik Şöleni2- Yaratıcı El Sanatları Atölyeleri3- Lezzetli Yiyecek ve İçecek…
Daha Fazla
Etkinlikler

Müthiş Bir Deneyim! Zorlu PSM UNSEEN Tur ile Sahne Arkası

İstanbul’da farklı bir deneyim yaşayarak “Beş Bin Adımlık UNSEEN Tur ile Zorlu…
Daha Fazla
Etkinlikler

MIX Festival Presented By %100 Müzik: İstanbul'un “Çok Sesli Festivali”

3 Kasım 2023 – MIX Festival presented by %100 Müzik4 Kasım 2023 – MIX Festival…
Daha Fazla
Bize Katıl
Birlikte Dünyaları Gezelim!

Birlikte dünyaları gezmek ve seyahat gruplarımız için hemen bize katıl!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir