Seyahat Rehberi

Seyahat Sağlık Sigortası Nedir? Teminatları Nelerdir?

Seyahat Sağlık Sigortası Nedir? Teminatları Nelerdir?

Yurt dışına herhangi bir amaçla seyahat etmek istediğinizde sizden seyahat sağlık sigortası yaptırmanız istenecektir. Çok sayıda kişi bu sigorta ürünü ile yurt dışına çıkmak istediğinde karşılaşıyor. Seyahat sağlık sigortası yurt dışında rahatsızlanmanız ya da kaza geçirmeniz yani sağlık hizmeti almanız gerektiğinde devreye giren, sağlık hizmeti masraflarınızı karşılayan bir sigorta türüdür. Ancak elbette poliçede belirlenen limitler dahilinde masraflarınızın karşılandığını da unutmamanız gerekiyor.

Gezginler Seyahatnameler

Öncelikle bu sigortanın yurt dışına vize almak isteyenler için zorunlu olduğu bilgisini de aktaralım. Yani size seçenek olarak sunulan bir sigorta ürünü değildir. Eğer yurt dışına çıkabilmek ve vize almak istiyorsanız mutlaka seyahat sağlık sigortanızı da yaptırmalısınız. Bunun için de olabildiğince uygun fiyat sunan bir sigorta firması ile görüşmeniz gerekiyor. Bu arada yurtdışı seyahat sağlık sigortası Generali’de oldukça makul rakamlarla yaptırılabiliyor. Bu nedenle çok sayıda kişinin söz konusu sigorta poliçesinin hazırlanması için Generali Sigorta internet sitesini ziyaret ettiğini söyleyebiliriz.

Gezgin Kimdir

Seyahat Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Daha önce bu sigortayı yaptırmamış olanlar yurt dışı seyahat sağlık sigortasının neleri kapsadığı konusunda da bilgi sahibi olmak isteyebilir. Hem ayakta tedavi hem de yatarak tedavi masraflarınızın seyahat sağlık sigortanız tarafından karşılanması mümkündür. Bu noktada devreye limitler giriyor. Çünkü yurt dışında kaza geçirmeniz ya da rahatsızlanması halinde sağlık hizmeti masraflarınızın ne oranda karşılanacağını belirleyen sigorta poliçenizde de yazılı olan limitlerdir.

Sağlık sigortanızın poliçesine dahil edilebilen hizmetler arasında refakatçi nakli, gerekli olan ilaçların sevk edilmesi, acil mesajların iletilmesi, tıbbi seyahat bilgi hattı ve benzeri durumlar da bulunuyor. Covid-19 teminatının kişinin isteğine bağlı olarak seyahat sağlık sigortası teminatlarına dahil edilmesini mümkün kılan sigorta firmaları da var. Bu firmalar arasında en çok ön plana çıkan ise Generali Sigorta firmasıdır.

Seyahat günlükleri

Generali.com.tr adresine tıklanması durumunda bu konuda çok daha fazla bilgiye ulaşmanın mümkün olduğunu belirtelim. Firma online ödeme imkanı da sunuyor ve sigorta poliçenizin hazırlanması sadece 2 dakika sürüyor. Özellikle acil olarak yurt dışı seyahati gerçekleştirmek ve vize almak istediğinizde poliçenizin hızla hazırlanmasının avantajından faydalanabilirsiniz. Detaylar için bu siteye uğramalısınız.

About author

Articles

Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.
Related posts
Seyahat Rehberi

Online Seyahat Planı: Seyahat Planı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Online Seyahat PlanıProfesyonel(!) Gezi RehberleriSeyahatinizi PlanlayınHerkesin Gezmediği…
Read more
Seyahat Rehberi

Sabiha Gökçen Ulaşım: Sabiha Gökçen Taksi Ücreti

Sabiha Gökçen’e Metro ile UlaşımİETT otobüsleri İle Sabiha Gökçen Havaalanından…
Read more
Seyahat Rehberi

İçinde Seyyah Barındıranlara Teşekkürler

İçindeki SeyyahHaydi okuyalım öyleyse.. Keşfet TV her ne kadar son dönemde YouTube üzerinde…
Read more
Bize Katıl
Birlikte Dünyaları Gezelim!

Birlikte dünyaları gezmek ve seyahat gruplarımız için hemen bize katıl!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir