Yaz geliyor.. Yunanistan gezileri ve Yunan adaları turları yine oldukça popüler bir hale gelecek. Ege denizinin güzellikleriyle dolu Yunan adalarına gitmek için tabii ki birçok sebep var. Masmavi ve tertemiz Ege denizi sularına açılan birbirinden güzel Yunan adaları plajları da bu sebeplerin en önemlilerinden!

İnce kumlu plajlara sahip olan, denizinin temizliği ile öne çıkan ve birbirinden çılgın partilere sahip eğlencelere sahne olan bir çok Yunan Adası plajı bulunuyor.
Siz plajda güneşlenmek isteyebilir, kitap okumak için sakinlik arayabilir, çılgınca dans etmek veya yürüyüş yapmak isteyebilirsiniz. Ayrıca bütün bunların yanında muhteşem bir deniz keyfi de hemen önünüzde duruyor olabilir.

İşte kesfet.tv Yunanistan’ın En Güzel Plajlarına Sahip 4 Adası listesi ile..

Yunan Adaları Plajları

Zakintos Adası

Hani şu Türkiye’yi tanıtan broşürlerde kullanılan Ölüdeniz fotoğrafı gibi Yunanistan tanıtımlarında bolca kullanılan o meşhur görüntüye sahip plaj fotoğrafını hatırlarsınız. İşte o fotoğraftaki yer tam da burası. Zakintos Adası.

Yunan adaları plajları zakintos

Yunanistan’ın İyon denizindeki en büyük üçüncü adası olan Zakintos, mitolojik hikayelerde de bolca geçiyor ve ismini de Dardanos’un oğlu Zakintos’tan alıyor.

Skiathos Adası

Madem fotoğraflarıyla ünlü olan yunan adalarından başladık öyle devam edelim.

Yunan Adaları plajları skiathos

Skiathos adasının havalimanı da çekilen ve paylaşılan fotoğraflarıyla neredeyse adadan daha ünlü. Skiathos’a giden herkesin bir uçak inişini fotoğrafladığı bilinir. İşte bu sevimli ve ilginç adanın harika plajarına gidiyoruz bu defa.

Yunan Adaları plajları gezisi

Ege’deki Skiathos onlarca temiz ve harika plaja sahip. Neredetse her tarafından denize girilebiliyor. Yunan adalarında tatilin tadı çıkarılabilecek harika seçeneklerden biri.

Yunan adaları plajları turları

Lefkas ( Lefkada) Adası

Lefkas’da muhteşem vbe ihtişamlı bir görüntüye sahip bir başka ada.

yunan adaları plajları

Yüksek kayaların altında oluşan dar kumsallar, doğal plajlar görülmeye değer.

Milos Adası

Yunan adaları plajları arasında sanki bu dünyaya ait değilmiş görüntüsü veren bir ada olan Milos’da iddialı.

yunan adaları plajları

Afrodit heykelinin ana vatanı (Louvre Müzesinde sergileniyor) olan Milos Adası, olağanüstü güzelliklere sahip bir Yunan adası. Volkanik yapısının etkilerini öyle güzel sergiliyor ki, hayran kalmamak elde değil.

Yunan adaları plajları elbette dört tane ada ile sınırlı değil. Daha birçoğu keşfedilmek için bekliyor.

Booking.com
Önceki İçerikBatum Gezisi: Batum’u bir de Seyahat Yazarı ve Gezi Blogları’ndan Seyredin ve Dinleyin
Sonraki İçerikKudüs: Zaman Durduğu Kadim Kente Zeytindağı’ndan Bakmak
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz