Hindistan

Andaman Adaları: Dünyanın El Değmemiş Son Yerleri

Eşsiz denizaltı yaşamı, bakir koyları ve gelenekselliğin ötesinde ilkel kabile hayatlarıyla dikkat çeken Andaman Adaları, dünya üzerinde günümüze kadar bozulmadan kalabilen doğal yaşam alanlarından biri.

Andaman Adaları

Andaman Adaları 

Hindistan‘a bağlı Bengal Körfezi’nde bulunan bu tropik adalar topluluğu tam olarak 572 adadan oluşuyor.

Andaman Adaları nerede

Andaman Adaları tatili planladığınızda deniz-güneş ve kum içeren klasik bir tropik ada tatili yapmayacağınıza emin olabilirsiniz. Andaman Adaları’na gittiğinizde berrak turkuvaz sular ile tertemiz plajlar elbette sizi bekliyor olacak. Ancak, örneğin güneyde yer alan North Sentinel Adası‘nda olduğu gibi, yaşam alanlarını ve sahip oldukları kültürü korumaya çalışan Sentinel Yerlileri yaklaşanlardan ok ve mızraklarını sakınmıyorlar.

En Popüler Ada Havelock

Hint Okyanusu’nun doğal güzellikleri ile gözlerinizi kamaştıracak olan Andaman Adaları arasında en popüler olanlardan biri Havelock Adası. Adaların sahil şeritleri inci gibi dizili muhteşem plajlar ile çevrili. Palmiyeler, masmavi sular ile nefis kumsallar kartpostal gibi.

Andaman Adaları

Gündüz saatlerinde adaların dingin atmosferi adeta baştan çıkarıcı bir huzur vaadediyor. Ancak geceleri de yıldızların ve ay ışığının etkisi ile oluşan atmosfer, sizi bu dünyadan alıp götürüyor.

Andaman Adaları dalış

Adalar arasında ulaşım feribotlar ve çeşitli tekneler ile yapılıyor. daha önceden belki de varlığını bile bilmediğiniz deniz canlılarını yakında görme fırsatını da işte bu teknelerden bazıları size diving aktivitesi olarak sunuyor.

Andaman Adaları

Dünya üzerinde hala bozulmamış bir yer görmek istiyorsanız ve tatilinizi sıradışı bir hale çevirme düşünceniz varsa, Andaman Adaları sizi konuk etmeye hazır. Bir tekne veya bir yelkenli kiralayıp tüm körfezi gezme düşüncesi bile hayatınıza bakışınızı değiştirebilir.

About author

Articles

Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.
Bize Katıl
Birlikte Dünyaları Gezelim!

Birlikte dünyaları gezmek ve seyahat gruplarımız için hemen bize katıl!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir