Gezi Rehberi Seyahat Sitesi

Kamp Alanları

Fethiye Kamp Alanları Cennet Kamp ile Ezber Bozuyor

Cennet Kamp hakkında bir şeyler duydunuz mu bilmiyorum. Ama Fethiye kamp alanları arasında ismini gerçekten hakeden eşsiz koyu ile Cennet Kamp bölgenin doğal güzellikleri arasında yer alan kamp yerleri arasında mükemmel bir nokta.

Bazen kalabalıklardan uzaklaşmak ve hatta tatilde bile olsa kalabalıkların arasında olmamayı tercih ettiğiniz zamanlar olmuştur. Günümüzde, özellikle büyük kentlerde yaşayan herkesin olduğu gibi “Bir kaçalım doğaya, doğa ve denizin yan yana olduğu sessiz sedasız yerlere..” diye içinizden de geçirmiş olabilirsiniz. İşte böyle zamanlarda, insanların doğanın kucağında bulunan ve birçoklarının tercih etmediği gibi, bir de bilmedikleri ve/veya çok zahmetli gördükleri yerler birer pırlanta haline geliyor.

Kamp alanları olarak da bilinen ama günümüz koşullarında “temel ihtiyaç” olarak belirlenen bazı detayları da sağlayan kamping, kamp yeri, kamp alanı diye tanımlanan alanlardan biri özellikle dikkat çekici.

Fethiye kamp alanları denildiğinde aklınıza bundan sonra Cennet Koyu ve Cennet Kamp gelecek.

Fethiye Kamp Alanları

Fethiye Kamp Alanları Bir Yana, Cennet Kamp Bir Yana

Fethiye kamp alanları arasında -bana kalırsa- çok özel bir yeri olan Cennet Kamp, Cennet Koyu olarak isimlendirilen koyda yer alıyor.

Burayı ilk gördüğünüzde siz de, buranın Türkiye’de bulunan cennet köşelerden biri olduğunu hissedeceksiniz. Buraya Cennet Koyu denmesinin sebebi tabii ki öncelikle koyun güzelliği ve bakirliği ile suyunun rengi. Ancak buranın, bu zamanda hala çok güzel ve bakir kalabilmesi ve hala Cennet diye tanımlanabilmesinin sırrı ise koya olan ulaşım zorluğu!

Fethiye Kamp Yerleri Kabak

Hatta biraz da, hemen bir koy önce bulunan Kabak Koyu yine bu cennet köşesinin bozulmadan kalmasını sağlıyor. Çünkü Kabak Koyu’nun popülerliği, oraya gelen kalabalıkları -Kabak’tan öteye bir karayolu da olmamasından dolayı- geçirmiyor. Anlayacağınız Cennet Koyu‘nun en güzel özelliği, ulaşımın zor olması!

Fethiye Kamp Yerleri Kabak

İşte bu Cennet Koyu sahilinde bu sakinlik, huzur, güzellik ve bakirlikten başka sizi rahatsız edecek hiçbir şey yok. Üstelik kendi başına gelenlerin çadırlarını kurup konaklaması da yasak!

Ancak buna da çözüm var. Hemen koyun sahilini çevreleyen ormanlık alandan içeriye doğru girip, yaklaşık iki yüz metre kadar olsa da -hafif yokuş olmasından dolayı- yorulacağınız(!) nefis bir patika yol ile buradaki tek kamp alanı olan Cennet Kamp‘a ulaşabiliyorsunuz.

Fethiye Kamp Yerleri Seyahat Yazarı Erkut Özen

Peki bu Cennet Koyu ve Cennet Kamp’a nasıl gidilir? Buyurun bakalım.

Cennet Koyu ve Cennet Kamp’a Nasıl Gidilir?

Cennet Koyu‘na gitmek için ne yapıyoruz? Tabii ki önce Cennet Koyu’nun da bulunduğu Fethiye‘ye ulaşıyoruz.

Fethiye’ye ulaşım kolay. Neredeyse her şehirden otobüsle ulaşmak mümkün olduğu gibi, kendi aracınızla da yaşadığınız şehire uygun bir rotayı izleyerek gelebilirsiniz. Uçakla gelmek isteyenler ise Dalaman Havaalanı‘na ulaşabilirler.

Fethiye Kamp Yerleri Kabak koyu

Fethiye‘ye geldiniz ama maalesef daha bitmedi. Cennet Koyu‘na biraz daha yolunuz var. Aracınız yoksa Fethiye içinden Faralya‘ya dolmuşlarla ulaşmanız gerekiyor.

Faralya köyü, Ölüdeniz‘i arkanızda bırakıp kendinizi doğaya kaptırabileceğiniz yolda Kabak Koyu‘nun üzerinde bulunuyor. Faralya’ya da ulaşmak çok zor değil. Kolaylıkla gelebilirsiniz. Ancak Faralya’ya gelmiş olmanız Kabak Koyu’na geldiğiniz anlamına da gelmiyor tabii. Çünkü şimdi de Faralya’dan aşağıya yani Kabak Koyu‘na inmeniz gerekecek!

Fethiye Kamp Yerleri Kabak Koyu

Bu inişi yürüyerek yapabileceğiniz gibi, buradan kalkan dolmuşlarla da gerçekleştirebilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken nokta, dolmuşlar içerideki kişi sayısına göre ücret aldığından dolayı ne kadar çok kişi varsa ona göre ücret düşüyor. Zaten araçlarda asılı listelerde bu tarife de yazıyor. İşin amacı aslında basit! Parayı veren dolmasını beklemeden taksi misali aşağıya inebilsin diye yapılan bir uygulama.

Fethiye Kamp Yerleri Cennet Koyu

Fethiye Kamp Alanları Likya Yolu

Dolmuşla veya yürüyerek Kabak Koyu‘na kadar ulaştınız. Şimdi yapmanız gereken şey ise; eğer Cennet Koyu’nda Cennet Kamp tesisinde kalacaksanız yani daha önce tesis ile konuşmuş ve rezervasyon yapmışsanız, ulaşım konusunda kendilerine ait tekne ile sizi Kabak Koyu’ndan alıp Cennet Koyu’na getirmek için yardımcı oluyorlar.

Ancak kendiniz gitmek isterseniz, ya sahilden bir tekne ile anlaşıp onu kiralayacaksınız ya da Likya Yolu güzergahlarının içinde sizi orta karar zorlukta bir yürüyüş bekliyor olacak.

Fethiye Kamp Alanları Cennet Koyu

Cennet Kamp Nasıl Bir Yer

Cennet Kamp aslında ormanın içerisinden yürüyüp ulaştığınızda vaha gibi bir nokta. İlk olarak ulaşımı böylesi zor olan bir yere, kamp yapmak ve doğa içinde hoş bir tatil geçirmek için gerekli olan temel ihtiyaçların yeterli bir şekilde karşılandığı böyle bir yerin nasıl kurulduğunu düşündürüyor size.

Çünkü gerçekten bir kaç git-gel yaptığınızda bunun nasıl bir şey olabileceği ile alakalı bir fikriniz ortaya çıkabiliyor.

Fethiye Kamp Yerleri Cennet Koyu

Cennet Kamp bir mutfak yeri, masa ve sandalyelerden oluşan küçük ve doğa bir yemek yeme alanı olan (ya da haydi restoranı diyelim), duş, tuvalet, su, elektrik gibi temel ihtiyaçların karşılandığı kendi çadırınızı kurabileceğiniz veya taşımak zor geliyorsa hazır çadırlardan yararlanabileceğiniz bir kamp alanı. Fethiye kamp alanları arasında belki de en saklı ve çekicilerinden biri.

Fethiye Kamp Yerleri Cennet Kamp

Cennet Kamp‘ta sabah kahvaltısı ve akşam yemekli konaklama yapabiliyorsunuz. Ayrıca bunu şiddetle tavsiye de ederim çünkü aynı zamanda bir aile işletmesi olan kamp alanında nefis lezzetli yemekler çıkıyor.

Fethiye Kamp Yerleri

Fethiye Kamp Yerleri Cennet Kamp

Ulaşımı böylesi zor olan ve ismi gibi harika bir koya ev sahipliği yapan kamp alanında aldığınız hizmetler karşılığında verdiğiniz fiyatın her kuruşunu da helal edip ayrılıyorsunuz. Çünkü denize inip çıkarken bir şişe suyun bile yürüyüşünüzü nasıl zorlaştırdığını hemen farkediyorsunuz!

Fethiye Kamp Yerleri

Fethiye Kamp Yerleri

Cennet Kamp orman ve denizin buluştuğu harika bir kamp alanı. Denizin bazı yerlerde turkuaz rengi aldığını görüp hayran kalacak, bazen de özellikleri öğleden sonra artan dalgalarla oynayıp duracaksınız.

Ormanın içerisinde ağustos böceklerinin sesleri, kimi zaman gece avlanan yırtıcı hayvanların seslerine karışacak ancak siz kampın harika ortamında kendi eğlencenizi ve dinlencenizi yarattığınız ortamda mükemmel zaman geçireceksiniz.

Fethiye Kamp Yerleri

Fethiye Kamp Yerleri

Kamp hayatı, outdoor gezileri, doğa yürüyüşlerini sevenlerin çok hoşlanacağı bir yer olduğunu düşündüğüm Cennet koyu ve dolayısıyla Cennet Kamp‘a yolunuz düşerse bir selam da bizden götürün.

Fethiye Kamp Yerleri

Fethiye Kamp Yerleri

Yazar Hakkında

Articles

Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.
İlgili Yazılar
Outdoor Geziler | Macera TurlarıKamp Alanları

Doğanın Kucağında: İlk Kez Kamp Yapacaklar İçin Esaslar ve Püf Noktaları

1. Doğru Kamp Alanını Seçme2. İyi Bir Çadır Kurma3. Doğru Ekipmanları Seçme4. Yiyecek ve…
Daha Fazla
Kamp Alanları

4 Soruda Bolu'da Karavan Kampı

Karavan Kampı Yükselen Yeni TrendKaravan Kampı Nasıl Yapılır? Karavan Kamp Yerleri Nasıl…
Daha Fazla
Kamp Alanları

Türkiye'nin En Popüler Kamp Alanları Doğa Tutkunlarını Bekliyor

Kamp Alanları Artık Daha da Gözde!Benzersiz Huzur RotalarıTürkiye’nin En Popüler Kamp…
Daha Fazla
Bize Katıl
Birlikte Dünyaları Gezelim!

Birlikte dünyaları gezmek ve seyahat gruplarımız için hemen bize katıl!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir