Gezi Rehberi Seyahat Sitesi

Kamp Alanları

Kaş Kamp Alanları: Kaş’ın En İyi Kamp Yerleri

Akdeniz bölgesinde kendi dokusunu her türlü gelişmeye(!) rağmen korumayı başaran bir yer olan Kaş, Kaş Otelleri, pansiyonları gibi çeşitli konaklama alternatifleri yanında kamp yapmak isteyenlere de çözümler getiriyor. Kaş’ta kamp yapmayı düşünürseniz Kaş kamp alanları için bu yazıya bir göz atmanızda fayda var.

Kaş Keşfet TV Kamp Yerleri

Kaş Kamp Alanları Birçok Alternatif Sunuyor

Akdenizin en güzel yerleşim yerlerinden biri olan Kaş’ta kamp yapmak için alternatiflere bakmadan önce, bazı Kaş kamp alanları ve çadır yerlerinde kiralık çadır hizmeti de verildiğini ekleyeyim.

Yani ister kendiniz çadırınızı getirin, isterseniz de gideceğiniz kamp alanından çadırınızı kiralayın.

Kas Kamp Alanlari

Kaş‘ın gündüzü, gecesi ve tabii ki çevresinde denize girilecek yerleri olağanüstü harika noktalar.

Ücretli Ücretsiz Kaş Kamp Yerleri

Eğlence ve yeme içme olanakları da oldukça tatmin edici ve en harika özelliklerinden biri de; örneğin Alaçatı gibi fiyatların -en azından henüz- saçmalamadığı bir tatil yeri olması!

Kaş Harnup Kamping

Antalya tatil yerleri konusunda da listenin ilk sıralarına yazılabilecek olan Kaş kamp alanlarına bir bakalım öyleyse.

Kaş Kamp Alanları

Kaş kamp alanları

Kaş Camping

Kaş kamp alanları diye bir araştırma yaptığınızda önünüze birçok seçenek çıkıyor. Bunlar arasında en popüler olanı Kaş Camping. 1981 yılından beri faaliyet gösteren Kaş Camping, Kaş’ın en popüler kamp alanları arasında gösteriliyor.

Kaş CampingEn büyük özelliği konumu dolayısıyla sahip olduğu “plaj” olan Kaş Camping, ağaçların arasında oldukça hoş bir ortam sunuyor. Kaş antik tiyatrosuna yürüme mesafesinde yer alan Kaş Camping, bu özelliği ile Kaş merkeze de oldukça yakın bir mesafede yer alıyor. Yani Kaş Camping’de kalanlar, Kaş’ın tadını da kısa bir yürüyüşle çıkarma şansına sahipler.

Kaş Camping’de çadır alanları, karavan ve bungalow’lar bulunuyor. Çadır alanları için ortak kullanılan duş, tuvalet gibi üniteler temizlik bakımından oldukça tatmin edici. Elektrik sorunu da bulunmuyor.

Bunun yanında plajında özellikle sabah saatlerinde nefis bir deniz sizi selamlıyor.

kaş camping

Ancak belirttiğimiz popülarite nedeniyle oldukça ilgi gören bir yer olan Kaş Camping’de tam da bu nedenle yer bulma konusunda sıkıntılar yaşanabiliyor. Bu nedenle gitmeden önce kamp işletmesi ile mutlaka iletişime geçmenizde fayda var.

Benim gibi daha çok “yalnız” gezen biriyseniz -genellikle kamplarda uygulanan kişi başı fiyat dolayısıyla- kamp alanları tarafından yoğun sezonda çok tercih edilen bir müşteri değilsiniz. Tabii ki Kaş Camping için de öyle!

Kaş kamping fiyatları

Kaş Camping’de “rezervasyon durumu” yoğun ilgi nedeniyle biraz sıkıntılı. Turizm hareketinin daha canlı olduğu pandemi öncesi dönemde telefonla aradığımda; akşam saatlerinde hatta geceye doğru kamp yerinde olacağımı belirtmeme ve “eğer yeriniz varsa geleyim” dememe rağmen, bana verilen cevabın sürekli olarak  “Siz bir gelin.. Eğer varsa bakarız, yoksa yapacak bir şey yok” olması pek güven verici gelmiyordu. Bu sezon daha olumlu bir iletişimi seçtiklerinden eminim.

Kamp alanında size gösterdikleri çadır alanlarından boş olanlarına (gölge ve boş bulmak biraz zor olabiliyor) çadırınızı kurabiliyorsunuz. Kaş Kamping güncel çadır alanı fiyatları şöyle; Kendi çadırınızı getirdiğinizde çadır alanı için 200 TL. (İki Kişi) ödemeniz gerekiyor. 3. kişi, 6-11 yaş çocuk fiyatları ise ayrı olarak ücretlendiriliyor. Kamp alanı içerisinde yer alan bungalow’lar sadece iki kişilik ve geceliği 400 TL. Bungalow’ların ortak kullanım alanları bulunuyor ve kahvaltı da bu fiyata dahil. Ayrıca Club Odası olarak sunulan bir diğer alternatif de yine kahvaltı dahil olarak iki kişilik gecelik 750 TL. olarak fiyatlandırılıyor.

Kaş Camping Telefon +90 242 836 1050

Olympos Mocamp

Kaş – Kalkan yolu üzerinde Kaş’tan yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta bulunan Olympos Mocamp Kaş kamp alanları konusunda bir diğer alternatif.

Kaş kamp alanları olympos camping

Olympos Mocamp da, bulunduğu konum dolayısıyla avantaj ve dezavantajlar içeriyor. Kamp alanı hemen yolun kenarında bulunuyor. Bu nedenle gürültü sevmeyenleri rahatsız edebilir diye düşünüyorum.

Olympos Mocamp’ın dışardan görünüşü de pek iştah kabartmıyor. Ancak Olympos Mocamp’ın önünden geçen yolun hemen bitişiğinde bulunan sahil üzerindeki, plajı gerçekten harika bir yer. Denizi nefis. Bunun dışında kafe ve restoranıyla da hizmet veriyor.

Olympos Mocamp

Olympos Mocamp’da da bungalowlar ve karavanlar ile çadır alanları bulunuyor. Tel örgülerle çevrili olması nedeniyle dışarıdan pek keyifli görünmüyor. Bunu başka bir şekilde halledebilirlerdi diye düşünüyorum.

Tuvalet, duş ve elektrik gibi hizmetler burada da bulunuyor. Kampta kendi çadırınız için ödenecek ücret iki kişi için 150 TL. İlave kişi için de ayrı fiyat alınıyor. Tesiste yer alan Bungalow fiyatların ise iki kişi için 400 TL. olarak fiyatlandırılmış. Bu fiyata kahvaltı da dahil. Apart olarak isimlendirilen bölümde konaklamak isterseniz fiyat 3 kişiye kadar yine kahvaltı dahil 600 TL. olarak belirlenmiş.

Olympos Mocamp’ın kamp alanından çok hemen önündeki plaj işletmesi ilgimi daha çok çekti diyebilirim.

Olympos Mocamp Kaş Telefon +90 242 836 2252

Can Mocamp

Kaş Kamp alanları arasında benim ilgimi en çok çeken yer Can Mocamp oldu.

Kaş kamp alanları can tent

Can Mocamp, Kaş kamp alanları sıralamasında diğer alternatiflere göre öncelikli bir “deniz kenarı” handikapı yaşasa da (-ki deniz kenarında bulunmasına rağmen önü marina) bu handikap hiç mi hiç gözünüze batmıyor.

Kaş kamp alanları can tent

Can Mocamp Kaş’ta kamp kuracaklar için nefis bir ortam hazırlamış. Üst tarafından geçen yolun marinaya kadar olan yamacında kurulu tesiste, ahşap platform ve köşk olarak adlandırılan yerler üzerinde çadırlarınızı kurabiliyorsunuz.

Bu bile ortama nefis bir görüntü kazandırmış. Kaldı ki bu kadarla da sınırlı değil. Her yerde ulaşabileceğiniz elektrik prizleri ve uzatma kabloları mevcut. Tuvaletler oldukça temiz. Duş hatta sıcak duş imkanı da mevcut.

Kaş kamp alanları

Ağaçlar ve gölgelikleri fazla sayıda çadırın kurulmasına olanak tanıyor. Ama ortamdan dolayı gözünüze hiçbir kalabalık çarpmıyor. Plaj konusunu da yakındaki bir mekanda çözmüşler.

Can Mocamp yarattıkları ortamla alternatif bir kamp alanı haline gelirken aynı zamanda da tercih edilecek şirinlikte bir ortam olmuş. İhtiyaçlarınızı samimi bir ortamda azami boyutta karşılama imkanınız var.

Kaş marina karşısında olduğu için “market” yakın sayılabilecek bir mesafede ve Kaş’a da ulaşım oldukça kolay.

Kaş kamp alanları

Gün boyu kendi radyo istasyonları Wrong FM kanallarından harika parçalar dinleyerek keyifli bir kamp macerası geçirmek istiyorsanız Can Mocamp, Kaş’ta kamp atmak için ilk tercihiniz olabilir.

Can Mocamp’da bungalowlar da yer alıyor. Bunun dışında hazır çadırlar da bulunuyor. Çadırınız size ait ise tek kişi 75 TL. olarak fiyatlandırılıyor. Kendi hazır çadırları da bulunan Can Mocamp’da keyifli bir Kaş tatili yapabilirsiniz.

Can Mocamp Kaş telefon +90 242 836 15 41

kaş kamp alanları

Kaş kamp alanları son yıllarda birçok alternatif işletmeyle birlikte gelişiyor. Bunlar arasında bulunan diğer başlıca kamp yerleri de şu şekilde sıralanıyor.

Gizli Vadi Kaş

Kaş Evren Camping

Kaş Harnup Camping

Kaş Kamp Alanları

Ohh Bee Camping

Gizli Vadi Kamp

Kaş Kamp Gizli Vadi

Yazar Hakkında

Articles

Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.
İlgili Yazılar
Outdoor Geziler | Macera TurlarıKamp Alanları

Doğanın Kucağında: İlk Kez Kamp Yapacaklar İçin Esaslar ve Püf Noktaları

1. Doğru Kamp Alanını Seçme2. İyi Bir Çadır Kurma3. Doğru Ekipmanları Seçme4. Yiyecek ve…
Daha Fazla
Kamp Alanları

4 Soruda Bolu'da Karavan Kampı

Karavan Kampı Yükselen Yeni TrendKaravan Kampı Nasıl Yapılır? Karavan Kamp Yerleri Nasıl…
Daha Fazla
Kamp Alanları

Türkiye'nin En Popüler Kamp Alanları Doğa Tutkunlarını Bekliyor

Kamp Alanları Artık Daha da Gözde!Benzersiz Huzur RotalarıTürkiye’nin En Popüler Kamp…
Daha Fazla
Bize Katıl
Birlikte Dünyaları Gezelim!

Birlikte dünyaları gezmek ve seyahat gruplarımız için hemen bize katıl!

5 Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir