Akdeniz bölgesinde kendi dokusunu her türlü gelişmeye rağmen korumayı başaran bir yer olan Kaş, Kaş Otelleri, pansiyonları gibi çeşitli konaklama alternatifleri yanında kamp yapmak isteyenlere de çözümler getiriyor. Kaş’ta kamp yapmayı düşünürseniz Kaş kamp alanları için bu yazıya bir göz atmanızda fayda var.

Kaş Kamp Alanları: İster Kendi Çadırınızı Getirin İster Çadır Kiralayın

Akdenizin en güzel yerleşim yerlerinden biri olan Kaş’ta kamp yapmak için alternatiflere bakmadan önce, bazı Kaş kamp alanları ve çadır yerlerinde çadır hizmeti de verildiğini ekleyeyim.

Yani ister kendiniz çadırınızı getirin, isterseniz de gideceğiniz kamp alanından çadırınızı kiralayın.

Kas Kamp Alanlari

Kaş‘ın gündüzü gecesi ve tabii ki çevresinde denize girilecek yerleri olağanüstü harika noktalar.

Eğlence ve yeme içme olanakları da oldukça tatmin edici ve en harika özelliklerinden biri de; örneğin Alaçatı gibi fiyatların saçmalamadığı bir tatil yeri olması!

Antalya tatil yerleri konusunda da listenin ilk sıralarına yazılabilecek olan Kaş kamp alanlarına bir bakalım öyleyse.

Kaş Kamp Alanları

Kaş kamp alanları

Kaş Camping

Kaş kamp alanları diye bir araştırma yaptığınızda önünüze birkaç seçenek çıkıyor. Bunlardan şu ana kadar en popüler olanı Kaş Camping. 1981 yılından beri faaliyet gösteren Kaş Camping, Kaş’ın en popüler kamp alanlarından biri.

En büyük özelliği, konumu dolayısıyla sahip olduğu plajı olan Kaş Camping ağaçların arasında oldukça hoş bir ortam sunuyor. Kaş antik tiyatrosuna yürüme mesafesinde yer alan Kaş Camping, bu özelliği ile Kaş merkeze de oldukça yakın bir mesafede yer alıyor. Yani Kaş Camping’de kalanlar, Kaş’ın tadını da kısa bir yürüyüşle çıkarma şansına sahipler.

Kaş Camping‘de çadır alanları, karavan ve bungalowlar bulunuyor. Çadır alanları için ortak kullanılan duş, tuvalet gibi üniteler temizlik bakımından oldukça tatmin edici. Elektrik sorunu da bulunmuyor.

Bunun yanında plajında özellikle sabah saatlerinde nefis bir deniz sizi selamlıyor.

Kaş kamp alanları kaş camping

Ancak bahsettiğim popülarite nedeniyle oldukça ilgi gören bir yer olan Kaş Camping‘de bu nedenle yer bulma konusunda sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Benim gibi daha çok yalnız gezen biriyseniz -genellikle kamplarda uygulanan çadırda kişi başı fiyat dolayısıyla- kamp alanları tarafından yoğun sezonda çok tercih edilen bir müşteri değilsiniz. Tabii ki Kaş Camping için de öyle!

Burada “rezervasyon durumu” dediğim gibi biraz sıkıntılı. Telefonla aradığımda akşam saatlerinde hatta geceye doğru orada olacağımı belirttim ve “eğer yeriniz varsa geleyim” dedim. Bana verilen cevabın “Siz bir gelin.. Eğer varsa bakarız, yoksa yapacak bir şey yok” olması pek güven verici gelmedi tabii ki. Ben de daha sonradan ziyaret ettim tesisi.

Kamp alanında size gösterdikleri çadır alanlarından boş olanlarına (gölge ve boş bulmak biraz zor) çadırınızı kurabiliyorsunuz. Çadır alanı için 55 TL. (İki Kişi) ödemeniz gerekiyor.

Kaş Camping Telefon +90 535 853 94 252

Olympos Mocamp

Kaş – Kalkan yolu üzerinde Kaş’tan yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta bulunan Olympos Mocamp Kaş kamp alanları konusunda bir diğer alternatif.

Kaş kamp alanları olympos camping

Olympos Mocamp da, bulunduğu konum dolayısıyla avantaj ve dezavantajlar içeriyor. Kamp alanı hemen yolun kenarında bulunuyor. Bu nedenle gürültü sevmeyenleri rahatsız edebilir diye düşünüyorum.

Olympos Mocamp‘ın dışardan görünüşü de pek iştah kabartmıyor. Ancak Olympos Mocamp’ın önünden geçen yolun hemen bitişiğinde bulunan plaj üzerindeki tesisi gerçekten harika bir yer. Deniz nefis. Bunun dışında kafe ve restoranıyla hizmet veriyor.

Olympos Mocamp‘da da bungalowlar ve karavanlar ile çadır alanları bulunuyor. Tel örgülerle çevrili olması pek keyifli görünmüyor. Bunu başka bir şekilde halledebilirlerdi diye düşünüyorum.

Tuvalet, duş ve elektrik gibi hizmetler burada da bulunuyor. Kampta çadır için ödenecek ücret tek kişi için 45 TL. İlave her kişi için 20 TL. daha ödeniyor.

Olympos Mocamp’ın kamp alanından çok hemen önündeki plaj işletmesi ilgimi daha çok çekti diyebilirim.

Olympos Mocamp Kaş Telefon +90 544 236 0329

Can Mocamp

Kaş Kamp alanları arasında benim ilgimi en çok çeken yer Can Mocamp oldu.

Kaş kamp alanları can tent

Can Mocamp, Kaş kamp alanları sıralamasında diğer alternatiflere göre öncelikli bir deniz kenarı handikapı yaşasa da (-ki deniz kenarında bulunmasına rağmen önü marina) bu handikap hiç mi hiç gözünüze batmıyor.

Kaş kamp alanları can tent

Can Mocamp Kaş’ta kamp kuracaklar için nefis bir ortam hazırlamış. Üst tarafından geçen yolun marinaya kadar olan yamacında kurulu tesiste, ahşap platform ve köşkler üzerinde çadırlarınızı kurabiliyorsunuz.

Bu bile ortama nefis bir görüntü kazandırmış. Kaldı ki bu kadarla da sınırlı değil. Her yerde ulaşabileceğiniz elektrik prizleri ve uzatma kabloları mevcut. Tuvaletler oldukça temiz. Duş hatta sıcak duş imkanı da mevcut.

Kaş kamp alanları

Ağaçlar ve gölgelikleri fazla sayıda çadırın kurulmasına olanak tanıyor. Ama ortamdan dolayı gözünüze hiçbir kalabalık çarpmıyor. Plaj konusunu da yakındaki bir mekanda çözmüşler.

Can Mocamp yarattıkları ortamla alternatif bir kamp alanı haline gelirken aynı zamanda da tercih edilecek şirinlikte bir ortam olmuş. İhtiyaçlarınızı samimi bir ortamda azami boyutta karşılama imkanınız var.

Kaş marina‘nın karşısında olduğu için market yakın sayılabilecek bir mesafede ve Kaş’a da ulaşım oldukça kolay.

Kaş kamp alanları

Gün boyu kendi radyo istasyonları Wrong FM kanallarından harika parçalar dinleyerek keyifli bir kamp macerası geçirmek istiyorsanız Can Mocamp, Kaş’ta atmayı düşündüğünüz kamp için ilk tercihiniz olabilir.

Can Mocamp‘da bungalowlar da yer alıyor. Bunun dışında hazır çadırlar da bulunuyor. Çadırınız size ait ise tek kişi 25 TL. değil ve oradan çadır kiralıyorsanız çift kişi 80 TL. fiyat uyguluyorlar.

Can Mocamp Kaş telefon  0537 545 60 32

4 YORUMLAR

  1. Fiyatlar filan yazılmış ama yazının tarihi yer almayınca o fiyatların haliyle bir hükmü olmuyor. Boşuna duruyor gibi.

    • Sevgili Ramazan, bu gibi değişiklikleri takip etme durumumuz olmadığından; Kaş kamp alanları yazısında yer verdiğimiz tesislerin telefon numaralarını ekleyerek, içeriği okuyan dostlarımızın güncel bilgi alabilmeleri için iletişim kurabileceklerini düşündük.
      Yazımızın asıl amacının ortamları aktarabilmek olduğunu da eklemek isteriz.
      İlginize teşekkürler..

BİR YORUM BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin..
Buraya adınızı girin..