Sundance Camp, Antalya Kamp Alanları kıtlığında deniz kıyısında yer almayı başarabilen konumu itibariyle eşsiz bir kamp alanı.

Kamp yapmak bir hayat tarzı olduğu kadar son zamanlarda bir de tercih haline geldi. Giderek yer kalmayan ve en iyi yerleri çevrile çevrile(!) azalan doğada sınırlı zamanda da olsa bir yer kapmak için oldukça yoğun bir ilgi var. Üstelik kamp yapmaya olan bu ilgi eskiden düşük bütçeli genç gezginlerin tercih ettiği bir konaklama şekli olarak görülüyorken, bugün hiç de öyle değil!

Sundance Camp Antalya’da Bir Vaha

Ancak, doğada olmak, şehir hayatının ve kalabalıklarının mutsuzluğundan ve beton yığınlarından kaçmak, ilk anda her ne kadar çok cazip görünse de, kamp hayatı hakkında bilgi sahibi olmadan kamp atmayı düşünenler çok çabuk da bu hevesten vazgeçebiliyorlar.

Bu nedenle doğada temel ihtiyaçların bir hizmet verici tarafından giderilemediği yalnız başına bir kamp kurmak yerine, konaklamanın çadırda olduğu ama bir takım duş, wc, sıcak su, elektrik ve belki yemek gibi hizmetleri veren kamp yerleri ideal seçenekler haline geliyor.

Antalya‘nın neredeyse her yeri birbirine benzeyen beton otellerle dolsa da, hala kamp yapmak mümkün olan adeta “kurtarılmış” yerlere sahip.

Antalya kamp yapmak için hala çok güzel yerler barındırıyor ve bu güzel & ideal yerlerden biri de Sundance Camp.

Sundance Camp

Antalya Kamp İçin de Çok Güzel

Sundance Camp, Antalya‘da kamp yapmak için yukarıda uzunca anlattığımız nedenlerden dolayı tercih edilebilecek harika bir yer.

Sundance Camp Antalya kamp Alanları

Sundance Camp içerisinde birbirinden farklı tasarımlara sahip ondört bungalow / küçük ev, klimalı-klimasız veya isteğe göre bebek yataklı seçenekleriyle asgari ihtiyaçları sağlamaya çalışıyor.

Bunun dışında üç adet konak dedikleri bungalow ve her biri ayrı manzaraya sahip dokuz tane de ağaç ev bulunuyor.

Antalya kamp Sundance Camp

Gelelim kamp yerlerine; Sundance Camp, Antalya’da kamp alanları ararken çadırınızı kurabileceğiniz en güzel yerleri barındırıyor.

Ağaçların içerisinde çadırınızı çepeçevre gölgede tutan, ağaçlardan sarkan dal ve yapraklarla adeta bir çardak haline gelen çadır yerleri bulunan Sundance Camp, bu yerlerin kısıtlı sayıda olması dolayısıyla da gitmeden önce iletişime geçmeniz gereken bir kamp yeri.

Sundance Camp Antalya kamp alanları

Sundance Camp kesfet.tv kamp

Sundance Camp geniş bir alanda kurulu. Likya yolu üzerinde yer alan Sundance Camp içerisinde bulunan sahil, bar, restoran, dans ve yoga stüdyolarıyla keyifli anlar sunuyor.

Yani aslında bakarsanız bir kamp yerinden bir “tık” daha fazla burası. Aynı zamanda otopark, kablosuz internet ve 24 saat sıcak su hizmeti bulunuyor.

Sundance Camp Antalya karavan

Sundance Camp kesfet.tv Çadır Kampı

Fiyatları için yüksek dense de, yemek dahil sunulan fiyatlarda özellikle akşam yemeklerinin lezzetli olduğunu belirtmem gerekiyor.

Sundance Camp Doğa yürüyüşleri kesfet.tv Erkut Özen

Antalya kamp

Sundance Camp

Deniz kısmı; sahili iri taşlardan oluşuyor ve herkese çok cazip gelmeyebilir. Mutlaka deniz ayakkabısı getirmelisiniz.

Ancak hemen solunda karşıdaki burunda eşsiz Phaselis‘in uzandığını ve kısa bir yürüyüşle ulaşabileceğinizi belirteyim.

Sundance Camp

Antalya kamp

Sundance Camp’a Nasıl Gidilir?

Eğer kiralık veya kendi aracınızla gidiyorsanız, Antalya’dan Kemer – Kumluca yönüne doğru ilerlerken, Kemer’i geçip Tekirova’ya giriniz ve ilk soldaki köprüden sapınız.

Ekopark tabelalarını da takip ederek düz devam edip az ileride Sundance Camp tabelasını görünce sağa sapın ve yolun sonunda Sundance Camp sizi bekliyor.

Sundance Camp

Otobüs ile gidecekseniz Antalya’ya, Kemer’e ve hatta Tekirova’ya kadar otobüs ile gitmek mümkün.

Tekirova’dan ise yaklaşık yirmi dakikalık bir yürüyüş veya taksiyle Sundance’e ulaşabilirsiniz.

Booking.com
Önceki İçerikLetonya’nın Başkenti Riga Beyaz Geceler ile Şenleniyor
Sonraki İçerikSuyu, Oksijeni ve Denizi ile Akçay
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

1 Yorum

  1. Sundance Nature Village:Geçen hafta Cumartesi günü kız arkadaşımla kamp yapmak için gittik. Fakat resepsiyondaki görevli tarafından araçla içeri girilemeyeceği konusunda kuralları ihlal ettiğimiz için yüksek sesle kabaca uyarıldık. Buna rağmen yanlış bir şey yaptığımızı düşünerek arabayı uygun bir yere park ettikten sonra resepsiyona geri döndük ve giriş işlemlerimiz için hanımefendiyle konuşmaya çalıştık. Kadın çalışanlarının hepsinin hasta olduğunu, öfkeli bir biçimde kendisinin yalnız bir şekilde burada her şeyle ilgilendiğini söyledi. Bende malum corona salgını sebebiyle rahatsızlıklarını sordum ama cevap alamadım. Bunun üzerine bize yaptığı kaba uyarısına karşılık olarak işletmenin kurallarının olduğu bir bildiri, broşür, afiş, tabela olup olmadığını sordum. Evet var dedi ama herhangi bir şey gösteremedi. Ben size işlem yapmıyorum diyerek içeri gidip bizi orada bıraktı. Daha sonra kendisine seslendiğimizde tekrar gelerek sinirlice “daha benden ne istiyorsunuz?” dedi. Biz de kız arkadaşımla orada öylece kalakaldık, hem olabildiğince kadına hak vermeye çalıştık hem de çok şaşırdık. Daha sonra kadın geldi ve nezaketsiz bir şekilde “gidin buradan istemiyorum sizi” gibi bir şey söyledi. Neye uğradığımıza şaşırdık. Gerçekten öylesine nezih bir yerde böyle işletmecilerin olması içler acısıydı. Başka birinden işletmecisi değiştiği haberini almadan asla gitmeyeceğim. Siz de gidip de sinirlerinizi bozmayın derim. Saygılar..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz