Denizaltıya bindiniz mi daha önce? Peki şimdi hem de Türkiye’de bir denizaltıya binmeye ne dersiniz? Hem de çok uzaklara gitmeden.. Tatil için geldiğiniz Antalya’da! Çok değişik ve heyecan verici bir deneyim olabilir değil mi? Türkiye’deki ilk turistik denizaltı Nemo, Antalya’da bu deneyimi yaşatmaya hazırlanıyor.

Turistik Denizaltı Antalya’da

Su altının çekiciliği bilinen bir gerçek ve herkes balıkadam kıyafetlerini giyip, uygun ortamlar bulup, denizin derinliklerine dalabilme özgürlüğünü çeşitli nedenlerden ötürü gerçekleştiremiyor. Antalya‘ya Submarine Turkey tarafından getirilen ve turistik amaçlı dalışlar yapacak olan denizaltı Nemo, işte bu fırsatı her isteyene sağlayacak.

turistik denizaltı

antalya turistik denizaltı

Denizaltı denilince kimilerine bir ürperme gelebiliyor. Ancak bir uçak kabini kadar konforlu ve ondan çok daha keyifli manzaralar sunan Nemo’nun içine girince tüm bu düşüncelerinizi atıyorsunuz. 18,5 metre boyunda 4 metre eninde ve 48 kişi alan kabininde pencerelere bakan bir oturma düzeni bulunan Nemo denizaltısı sualtında yaklaşık 1 saat süren geziler düzenlemeye başlayacak.

Normal şartlarda 10 saat kesintisiz seyir yapabilme kapasitesine sahip denizaltının, 72 saate kadar da su altında yeterli oksijenle kalabilme potansiyeli bulunuyor.

turistik denizaltı

turistik denizaltı

Nemo, Antalya limanında hem yasal mevzuatlarla ilgili işlerini hallediyor, hem de daha iyi bir servis verebilmesi açısında hazırlıkları devam ediyor. Aynı zamanda tüm deneme ve testleri gerçekleştirilen Nemo’da, Akdenizin derinliklerinde klimalı taptaze bir havada enfes görüntüler eşliğinde bir yolculuk yapmak için hazırlıklar bitmek üzere.

Turistik Denizaltı ile Antalya’nın Derinlikleri

Nemo denizaltısı ile dalış turları günde 6 defa planlanıyor ve turistik denizaltı turunun fiyatları da bu deneyime göre oldukça makul düzeyde tutulması planlanıyor.

Artık Antalya’ya geldiğinizde deniz, güneş, kum üçlemesine denizin altını da ekleyerek unutulmaz bir deneyim yaşama imkanınız var. Haydi ben bir dalıp çıkıyorum. Sonra görüşürüz!

turistik denizaltı

turistik denizaltı

Booking.com
Önceki İçerikSavaş Tüneli: Bosna Savaşının Can Damarı Saraybosna Savaş Umut Tüneli
Sonraki İçerik80’li Yıllarda Ortalığı Kasıp Kavuran ve Hala Dinlenen En iyi 10 Yabancı Hit
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

2 YORUMLAR

  1. Yaklaşık 4-5 sene önce Danimarkalı bir arkadaşımın kardeşi buna benzer fakat daha küçük, 4 kişilik bir denizaltı almıştı. O zamandan beridir de arada sırada bakıyorum kişisel kullanım amaçlı denizaltılara.
    Çok keyifli geziler olacağı kesin. Umarım sadece Antalya ile sınırlı kalmaz, Ege’nin de harika su altını keşfetmek için bu tür geziler çoğalır.

    • Ben de bayağı bakar dururum şu daha küçük denizaltılara.. Hatta bir ara james cameron’un karanlıklara kadar dalmasından sonra içim bir tuhaf olmuş uzun süre de kafayı yormuştum “Acaba cesaret edebilir miyim?”diye.. Haklısın Ege dahil hatta Marmara ve Boğazda harika keşifler olabilir. Teşekkürler Güneş!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz