Keşfet TV youtube kanalı “Gezi Rehberi” serisi ile Hatay sonrası ikinci video Perge Vlog yayında.

Antik dünyanın en önemli kentlerinden olan efsanevi karakterleri ile ünlü, gizem dolu şehir Perge, Erkut Özen anlatımı ile Keşfet TV youtube kanalında izleyicileri harika bir yolculuğa çıkarıyor.

Perge Keşfet TV

Antik Dünyanın Gizemli Kenti Perge Vlog ile Keşfet TV Youtube Kanalında

Antalya‘nın hemen yanıbaşında yeralan Perge kenti, Aksu ilçesi sınırları içinde bulunan ve bir zamanlar Pamfilya Bölgesine başkentlik yapmış antik bir kent. Perge’nin binlerce yıl öncesine dayanan tarihi, şehirdeki akropolisin Tunç Çağı döneminde kurulduğuna işaret eder.

Perge Vlog

Helenistik dönem boyunca şehir eski dünya içerisindeki en zengin ve güzel şehirler arasında sayıldı.Perge, Büyük İskender’in seferinde konaklayıp topraklarına kattığı, Yunan matematikçi Pergeli Apollonius öz memleketi olan, St.Paul’un bir dönem kaldığı ve efsanevi Plancia Magna’nın şehri olarak bilinir.

Erkut Özen‘in Keşfet TV youtube kanalında hazırladığı gezi rehberi vlog serisinin ilki Hatay ile geçtiğimiz yılın son ayında yayınlanmıştı. Yılın ilk videosu olarak Perge Vlog, ilgi çekici bir şehrin hikayesi ile tarihin derinliklerinde bir yolculuğa çıkarıyor.

Booking.com
Önceki İçerikEn Eğlenceli Kış Etkinliği: Red Bull Kar Havuzu
Sonraki İçerikAçık Havada Çalışmanın Az Bilinen Yönleri 
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz