Aspendos, her ne kadar genelde “tiyatro” olarak bilinse de, aslında Antalya’nın Serik ilçesinde yer alan Belkıs köyü civarında “antik tiyatrosuyla meşhur” bir antik kenttir. Yani Aspendos asla sadece bir tiyatro değildir! İşte biz de bunu anlatmak için bir Aspendos videosu hazırladık. Aspendos videosu Youtube Keşfet TV kanalında..

Aspendos gezisi videosu

Aspendos Videosu Youtube’da Keşfet TV kanalında

Aspendos antik kenti ve kendinden daha ünlü olan Aspendos Tiyatrosu gezi rehberi Keşfet TV youtube kanalında yerini aldı.

Keşfet TV youtube kanalında yer alan gezi rehberi listesinde de bulunan Aspendos videosu, Perge, Plancia Magna gibi antik dönemin önemli yer ve isimlerinin yanında yayında.

Aspendos Tiyatrosu ile ilgili daha önce Keşfet TV üzerinde detaylı bir yazı yayınlamıştım. Burada tiyatroyu çeşitli yönleriyle anlatırken hikayelerine değinmeye çalıştım. Bu yazıyı buradan okuyabilirsiniz.

Aspendos Antik Kenti ve Su Kemerleri

Keşfet TV youtube kanalında yine Erkut Özen anlatımıyla ve bir vlog tadında bir antik kenti ziyaret ettik. Aspendos Tiyatrosu ile neredeyse aynı döneme tarihlenen muhteşem su kemerleri ile bütünleşen Aspendos’un efsanevi yapılış hikayesini de yine Aspendos gezisi videosunda izleyebilirsiniz.

Keşfet TV Youtube Kanalına Abone Olun!

Sizlerden önemli bir ricam Aspendos konulu video veya Keşfet TV youtube kanalında yer alan diğer videoları izlediğinizde öncelikle “beğen” anlamına gelen butonu tıklamanız ve son rasında eğer hala Keşfet TV kanalına abone olmadıysanız “Abone” olmanız!

Keşfet TV youtube içeriklerinde görüşmek üzere..

Booking.com
Önceki İçerikEn iyi Plajlar Listesi
Sonraki İçerikMarmaris’in En Özel Köşelerinden Bozburun Hakkında Her Şey
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz