Antalya yaz tatili için birbirinden harika beldelere sahip adeta bir tatil başkenti. Antalya’da gezilecek yerler diye sorulduğunda bile anlatmakla bitmeyecek, gezmekle tükenmeyecek yerler mevcut. Antalya’da denize girilecek en güzel yerlerden birinden bahsedeceğim bu defa. Kaputaş Plajı’ndan.

Kaş ile Kalkan arasında sahil yolundan ilerliyorsanız, coğrafi yapının “girintili çıkıntılı“ sözünü tam olarak gerçekleştirmek için elinden geleni yaptığını göreceksiniz. Birçok virajın yer aldığı bu yolda harika bir deniz manzarası eşliğinde yola devam ederken, bu virajların deniz ile birleştiği yerlerde küçük koylara bakmaya doyamıyorsunuz.

Kaputaş plajı Antalya

Antalya Kaputaş Plajı’na Nasıl Gidilir?

İşte Kaputaş Plajı da hemen bu yol üzerinde. Kaş’a yaklaşık 18, Kalkan’a ise 7 kilometre kadar olan uzaklığıyla her iki tatil beldesinden de gün içerisinde kolaylıkla görmeye gidebileceğiniz bir yer Kaputaş.

Tabii ki bunu yaz aylarında yapmanızda fayda var! Madem bu kadar güzel bir görüntü sizi yanına çağırıyor, o zaman mutlaka bu nefis plajda güneşlenip, turkuaz rengi taşıyan sularında da serinleyin. Çünkü burası Türkiye’nin denize girilebilecek en güzel yerlerinden bir tanesi.

Kaputaş Plajı, yeraltı sularının, denizin ve kumların kesiştiği yerde olağanüstü bir güzellik ve harika bir serinlik oluşturuyor. Plaj eşsiz konumu sayesinde mükemmel turkuaz bir renk görüntüsü alıyor. Mavi Mağara da yine buranın mutlaka görülmesi gereken yerleri arasında bulunuyor.

Kanyonun bu ağzında, karayollarının yaptığı çalışma sırasında gerçekleşen iş kazasında hayatını kaybeden işçiler için KGM’nin buraya yerleştirdiği tabelayı görüyorsunuz. Burada hayatını kaybeden işçiler isimleri yazılarak anılmış.

Kaputaş plajı

Kaputaş Plajı’na gitmek için aracınızı yol üzerinde güvenli bir şekilde parkedip aşağıya inen 187 basamaklı merdivenleri kullanmanız gerekiyor.

Kaputaş’a ulaşmak için en kolay yol kendi aracınızla gitmek. Ancak aracınız yoksa Kaş – Kalkan arasında çalışan dolmuşlardan faydalanabilirsiniz. Ara sıra su, gözleme v.s satanlar olmasına rağmen etrafta herhangi bir dükkan ve büfe yer almıyor. Bu yüzden tedarikli gitmenizde fayda var.

Son dönemlerde Kaputaş Rengi olarak anılmaya başlayan bu görüntüler için bu harika noktayı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Booking.com
Önceki İçerikBalayı Tatili: Mevsimine Göre Balayı Önerileri
Sonraki İçerikGezgin Kimdir?: Blog Yazarları ve Gezi Blogları Ferrarisini Satamayan Gezginler mi?
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

2 YORUMLAR

  1. İlk başta merdivenler bir çok kişinin gözünü korkutabilir, o muhteşem sahile inebilmek için hayli basamak inip ve çıkmak gerekecek ama sahile ulaştığınızda buna değdiğini göreceksiniz.

  2. 2001 yılında Finike – Fethiye yolculuğunu sahilden yapmış, çok yorulmama rağmen inanılmaz keyif almıştım. Sanırım şımdi yollar daha düzelmiştir. O yolculuğu bu sefer araba kullanan olarak değil yolcu koltuğunda tekrarlamayı çok isterim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz