Ana Sayfa Asya Kırgızistan Kırgızistan Outdoor Macera Tutkunlarını Bekliyor

Kırgızistan Outdoor Macera Tutkunlarını Bekliyor

0

Kırgızistan Turizm Ofisi, 25 Ocak 2017 günü Taksim Titanic Hotel’de #DiscoverKyrgyzstan temalı bir etkinlik düzenledi. Kırgızistan’ın muhteşem coğrafyası hem anlatıldı hem de görsel olarak katılımcılara sunuldu. Kırgızistan hakkında gezilecek yerler ve yapılacak şeyler hakkında hem bilgilerle dolduk hem de yepyeni şeyler öğrendik. Kırgızistan outdoor macera tatilleri için neler vaadediyor onu gördük.

Kırgızistan Outdoor Macera Tutkunlarını Bekliyor

Orta Asya’nın İsviçre‘si olarak tanımlanan Kırgızistan‘ın Tanrı ve Pamir Dağları ile çevrili eşsiz konumu oldukça etkileyici görüntüler veriyor.

Orta Asya’nın kalbinde bulunan Kırgızistan outdoor ve macera sevenlerle, özellikle amatör ve profesyonel doğa sporcularına yönelik birçok alternatif aktivite ve sayısız rotalar bulunuyor.

Kırgızistan outdoor turlar

Göğe Uzanan Dağlar Ülkesi

Kırgızistan’da dağcılık ile uğraşanları bekleyen 3 bin metreden yüksek 45, 4 bin metrenin üzerinde yüksekliği bulunan ise 29 dağ zirvesi bulunuyor.

Dünyanın en yüksek dağ zirvelerinden Pobeda ve Han Tengri zirveleri ise bin metrenin üzerindeki zorlu dağlar.

Yürüyüş tutkunu olan gezginler de, olağanüstü güzellikler içeren farklı doğa yürüyüşü rotalarını deneyebilirler.

Kırgızistan outdoor ve trekking sporcuları için çok sayıda yürüyüş rotası barındırıyor.

Kırgızistan outdoor

Atlarla yapılacak yolculuklar için ise yine Kırgızistan ve ünlü Kırgız atlarının cazibesi bu coğrafyayı adeta sihirli bir hale getiriyor.

Yürüyerek, atlarla veya outdoor araçlarla dağlarda yapılacak aktivitelerin tamamında doğanın güzelliğine şahit olunacak bir ülke Kırgızistan.

İki binden fazla dağ gölüne sahip ülkede, göçebelerin izlerinden giderken birçok anı biriktirebilirsiniz.

YORUM YOK

BİR YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz