Varşova, gezilecek yerleri ve gece hayatıyla keyif veren bir başkent. Birçok rehber ve kaynakta bulabileceğiniz Varşova eğlence mekanlarından tarafımca denenmiş ve onaylanmış(!) olan bir kaç tanesini paylaşmak istiyorum. Belki yolunuz Polonya’nın güzel başkenti Varşova’ya düşer de işinize yarar! Haydi, Varşova gecelerine Varşova Gece Hayatı Rehberi ile kısaca bir göz atalım.

Varşova’da Eğlencenin Adı – Mazowiecka caddesi

Varşova gezinizde merkezden uzaklaşmayayım diyor ve şehrin içerisinde kalmak istiyorsanız bir çok mekanı bir arada bulabileceğiniz bir sokağa gitmeniz gerekiyor. Mazowiecka caddesi‘ne.

Eğlenceli, seviyeli ve kaliteli önde gelen bir kaç kulüp bu caddede yer alıyor. Özellikle cuma ve cumartesi geceleri, aynı bizdeki gibi belirli bir saatten sonra müthiş bir kalabalık ve beraberlerinde getirdikleri eğlence, Mazowiecka caddesi üzerinde oradan oraya taşınıyor. Cadde üzerinde bulunan bir kaç eğlence mekanına göz gezdirelim şimdi de.

Paparazzi Varşova

Geceye erken saatlerde başlıyorsanız gideceğiniz adreslerden biri ve hatta bence en keyiflisi “Paparazzi” isimli mekan. Keyifli olmasının ana sebeplerinden biri hiç mi hiç “kasmıyor” oluşu!

Varşova gece hayatı

Akşam yemeği sonrası birşeyler içebileceğiniz enerji dolu, kaliteli ve oldukça rağbet gören Paparazzi’de, dekorasyon da oldukça sıcak. Mekanın ortasında yer alan kocaman bir bar ve bar içindeki gerçekten işlerinin ustası barmenlerin hazırladıkları içecekleri yudumlamak çok keyifli. Akşam yemeği sonrası dedim ancak aslında geceyi burada da bitirebilirsiniz. Çünkü mekan sabah 04’e kadar açık.

Paparazzi de hesap konusunda da herhangi bir endişe duymanıza gerek yok. Tamamen liste üzerinde bulunan ve oldukça uygun fiyatları her sipariş sonrası peşin olarak tahsil ediyorlar. Bu nedenle “nereye kadar” gidebileceğinizi biliyor ve nerede durmak gerektiğine siz karar verebiliyorsunuz. Yani öyle mekandan ayrılırken hesabı isteyip sürprizle karşılaşmak durumu yok.

Paparazzi de ortam ve müzik nefis. Eğlenmek kısmı da artık bu kalabalık ve atmosfer içerisinde size kalıyor.

Varşova gece hayatı

Enklawa

Paparazzi Kafe Bar’da keyifli saatler geçirdikten sonra aynı cadde üzerinde gidebileceğiniz bir çok alternatif kulüp daha var.

Enklawa işte bunlardan biri. Varşova’da çok gözde olan, ancak aslında içerideki kalabalık dışında çok da fazla özelliği olmayan bir kulüp. Ama bazen gece hayatında kalabalık “Her şey” olabiliyor.

Varşova gece hayatı

Trend olması sayesinde yakaladığı ortam ve hıncahınç denilebilecek kalabalığı sayesinde Enklawa’dan eğlenmeden çıkmak imkansız gibi.

Varşova’da özellikle hafta sonu neredeyse tüm kulüplerde giriş ücreti alınıyor. Enklawa’ya da giriş ücretli. Giriş ücretleri 20 ile 100 Zloti arasında değişiyor.

Tüm geceyi isterseniz Enklawa’da geçirebilirsiniz. Yok eğer beğenmedim farklı mekanlara da bir göz atayım derseniz, alternatif çok olmasına rağmen bir kaç denenmiş tavsiye daha ise şunlar.

Varşova Gece Hayatı Diğer Adresler

Varşova gece hayatı keşfinde eğlencenin döndüğü Mazowiecka caddesi üzerinde bulunan Tygmont Live, Zoo gibi mekanlar diğerlerinden daha keyifli gibi.

Varşova’da özellikle hava soğuksa -ki kış dönemlerinde adeta donuyorsunuz- sokakların boş olmasına aldanmayın. Çünkü herkes kapalı mekanlarda “akıp kopmaya” devam ediyor. Bu arada biraz daha etrafa bakınıp, Mzowiecka Caddesi üzerindeki bir çok mekanı da ziyaret edebilirsiniz.

Varşova gece hayatı mekanlar

Varşova’nın özellikle her yerde olduğu gibi hafta sonu inanılmaz derecede hareketlenen gece yaşamı elbette sadece bu mekanlarla sınırlı değil. Birçok farklı tarzda bar ve kulüp şehrin her yerine dağılmış durumda.

Son dönemlerdeki önemli mekanlardan birisi Opera Club. Teatralny 1 adresinde yer alan Opera Club müthiş bir mekan ve Varşova’da gidilmesi gereken yerlerden.

Varşova gece hayatı ne yapılır

Platinium, Nite ve Mirage isimli kulüpler de, Varşova’da tercih edilebilecek eğlence dolu mekanlar. Klub Dekada yine alternatif bir eğlence merkezi.

Varşova’da ki mekanların bence en büyük özellikleri “iyi müzik” yapıyor olmaları.

Eğer bir Varşova gezisi planlıyorsanız, bir gününü mutlaka hafta sonuna denk getirin ve Varşova gece hayatının tadını çıkarın.

Booking.com
Önceki İçerikSeleukeia Antik Kenti: Antalya’da Antik Kentler Gezisi
Sonraki İçerikLas Vegas Gezisi: Bir Amerikan Abartma Sanatı
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz