Balayı tatili planlarken en dikkate alınan konulardan biri de havanın nasıl olduğu ile ilgili. Balayına gitmeye karar verdiniz ve gideceğiniz yerin hava durumunun da iyi olmasını istiyorsunuz. Öyleyse ilk yapacağınız, balayı tatili için gideceğiniz bölgenin hava durumunu öğrenmek. Balayı tatili için hangi ay nereye gidilir diye düşünerek doğru mevsimde özel destinasyonlarda balayı tatili geçirmek isteyenler için aylara göre tavsiyeler.

Balayı tatiline çıkmadan önce ekonomik balayı tatilleri ile ilgili birkaç öneri yazmıştım. Okumak isteyenler buradan göz atabilirler.

Balayı Tatili

Balayı Tatili Hangi Mevsim Nereye

Ocak

Bizim coğrafyamızda kış mevsimini yaşadığımız ocak ayında, ılıman iklimlere sahip olan Okyanusya ülkelerini veya Bahamalar’ı ya da olmadı Senegal gibi destinasyonları tercih edebilirsiniz.

Şubat

Kış devam ediyor. Ilıman iklimlerin sürdüğü tropik yerlerde de güzel günler bitmek bilmiyor. Tropik yerler dışında tercihleriniz arasına Batı Afrika sahillerini, uzakları düşünürseniz Meksika’yı, ya da ocak ayı tavsiyelerini düşünebilirsiniz.

Balayı Tatili

Mart

Her ne kadar bahar geliyor gibi olsa da yine de uzaklara gitmekte fayda var. Kuzey Afrika’da romantik bir çöl seyahati veya Karayipler’de bir gezi mart ayı için ideal gibi.

Balayı Tatili nereye

Nisan

Bu ayda dünyanın her yerinden binlerce insan oldukça çekici bir yere gidiyor. Tibet’e! Tibet için en ideal ay olan nisan ayında Japonya’da sizi sürprizlerle karşılayabilir. Balayında çiçek açan kiraz ağaçlarını görmek çok hoş olsa gerek.

Mayıs

Mayıs ayında balayı tatilinizde yeşilin ve doğanın tadını çıkarabileceğiniz nefis bir yer var. Britanya. Ayrıca artık güneşin yüz vermesiyle birlikte kuzey ülkelerine de göz kırpılabilir.

Haziran

Haziran ayında Hint okyanusunda yer alan adalar ve Polinezya gözde yerlerden. Ama yaşadığımız coğrafyaya da yaz geldi! Akdenizi düşünmeye başlayabiliriz.

Balayı Tatili turları

Temmuz

Kuzey Avrupa ülkelerini kapsayan bir Cruise gezisi bu mevsimde yapılabilecek en güzel balayı tatillerinden biri. Fiyordlar arasında gemiyle gezerken romantik dakikaları eriyen karların oluşturduğu şelaleleri seyrederek yaşayabilirsiniz. Ege denizi de temmuz ayında artık sıcacık.

Ağustos

Balayı tatilinizde bu defa yazın en sıcak ayında geceyarısı güneşi izleyin ve Kuzey Kutbu’na gidin! Olmadı İzlanda ve Finlandiya bu mevsimde nefis. Ege ve Akdeniz mi? Hala çok sıcak ve deniz güneş-kum-üçlüsü sizi bekliyor.

Balayı Tatili Önerileri

Eylül

Akdeniz ülkelerinde artık nefis bir hava var. Güney İspanya (Endülüs) İtalya, Yunanistan bunalmadan gezilecek yerler arasına girmeye başladı.

Ekim

Güney yarımküreye bahar geldi. Güney Afrika veya Güney Amerika’nın en güzel zamanlarından.

Balayı Tatili hangi mevsim

Kasım

Mısır’dan başlayarak, Hindistan veya yine Senegal tercihleriniz arasında yer alabilir.

Aralık

Kış yine geldi.. Ama balayı tatili beklemez! Küba veya Jamaika bu aralar nefis oluyor. Asya ve Uzakdoğu için de en elverişli dönemlerden biri.

Balayı Tatili hangi mevsim nereye

Booking.com
Önceki İçerikNapoli Gezisi: İtalya’nın Bambaşka Yüzü
Sonraki İçerikKaputaş Plajı: Antalya’da Denize Girmek için En Güzel Yer
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz