Batum konaklama konusunda çok kaliteli alternatifleri olan ve her geçen gün bu alternatiflerin ünlü zincir otellerinde gelmesiyle birlikte çeşitlendiği bir kent. Şehir büyüdükçe hem lüks ve konforlu otel seçeneği artıyor hem de daha ekonomik konaklama seçeneklerini de ortaya çıkıyor. Ekonomik konaklama alternatiflerinin fazlalaşması Batum için önemli bir konu olacağı kesin. Çünkü Batum bu gelişme süreciyle yakaladığı turizm hareketini ciddi oranda artıracak görünüyor. Batum gezisinde Batum otelleri konusunda bir fikir edindim ve bu fikrim oldukça olumlu yönde. Batum’da kaldığım Radisson Blu Batumi’den bahsedeyim kısaca.

Batum hakkında bazı detaylar duymak isterseniz Batum Gezisi ile ilgili farklı bir bakış açısıyla yazdığım Bir Batum Gezisi notlarını buradan okuyabilirsiniz.

Batum Otelleri Radisson Blu Batumi Keyifli Bir Şehir Oteli

Radisson Blu zincirinin Batum’daki halkası, otelin kurumsal standartlarında hizmet veren beş yıldızlı bir şehir oteli. Odaları iyi bir şehir oteli standardında ve keyifli olduğu söylenebilir. Casinosu ve Spa merkezi bulunuyor. Lobby ve restaurantlar konusunda çok tatmin edici görünmese de gereksinimleri karşılamada herhangi bir problem yaşanmıyor.

Batum Otelleri

Radisson Blu Batumi’nin Nefis Teras Barı Clouds Bar

Radisson Blu Batumi’nin bence en değerli noktası otelin ondokuzuncu katında bulunan “Clouds Bar & Restaurant”. 

Clouds Bar’da hem Batum’u sanki bulutlardan izliyor hissine kapılıyorsunuz hem de Karadeniz’e yükseklerden göz gezdiriyorsunuz. Yiyecek ve içecek fiyatları -hele ki böyle gözde bir mekana göre- hiç yüksek değil. Tavsiyem mutlaka cam kenarında oturup, bir elmalı tart söyleyin. Milföy hamuruna benzer bir hamurun üzerinde tadabileceğiniz en hafif ve lezzetli elmalı tartlardan birini Radisson Blu Batumi‘nin en tepesindeki Clouds Bar’da yiyebilirsiniz.

Bu arada otelde hem odaların hem de Clouds Bar’ın tuvaletlerinin dış duvarlarının düz cam olması ilgi çekici bir detay.

Booking.com
Önceki İçerikBali Tatil Rehberi: Bali’den Bunları Yapmadan Dönmeyin!
Sonraki İçerikEndülüs turları ile İzlanda turlarını hemen değerlendirmelisiniz!
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz