Yurtdışında Vodafone yurtdışı paketleri ile Vodafone yurtdışı internet paketleri ve Vodafone yurtdışı konuşma paketleri ile Vodafone Red tarifelerini kullanacaksanız dikkatli olmanız gerekiyor. Vodafone yurtdışı tarifelerinde Vodafone yurtdışı konuşma paketi başınıza iş açabilir. Bu nedenle Yurtdışında telefon kullanımı ile ilgili Vodafone Yurtdışı paketlerine dikkat edilmesi gerekenler konusunda bu yazıyı okumalısınız!

Yurtdışına çok fazla çıkanların en önem verdikleri konulardan birinin iletişim olduğunu söylememe gerek yok. Hele benim gibi hem turizm ile ilgilenip, hem de bir gezi blogu ve sosyal medya üzerinde seyahat paylaşımları yapan biriyseniz seyahatlerde “online” olmak çok ama çok önemli.

Vodafone Yurtdışı Telefon Ücretlerine Dikkat

GSM operatörlerinin hangilerinin yurtdışında daha avantajlı olduğu ile ilgili daha önce bir yazı yazmıştım. Bunların arasında bugüne kadar kullandığım kendi operatörüm Vodafone’da bulunuyordu. Hatta Vodafone’u, yurtdışında kullanılabilecek en avantajlı operatör olarak da tanıtmıştım. Ama bir süredir abonesi olduğum Vodafone ile öyle bir problem yaşadım ki, sanırım bir daha logosunu bile görmek istemeyeceğim. Vodafone ile son bir yıl içerisinde birkaç defa daha benzer fazla tahsilat konusunda sorunlar yaşasam da, sonunda ortak bir noktayı bulmuştuk. Ama bu sefer çok fena oldu!

Vodafone ile Yurtdışında Konuşmak ve İnternete Girmek

Konuyu kısaca anlatayım;  Vodafone Red abonesiyim. Hani bilirsiniz, kurumun kendi içerisinde bir üst ödeme grubunda oldukları ve taahhütleri dolayısıyla daha bir ilgilendikleri karmakarışık bir dolu seçeneği olan bir abonelik sistemi. Uzatmadan devam edeyim.

Abonesi olduğum pakete taahhütleri süresinde ayda 69 TL ödüyordum. Yurtdışına çok çıkış yaptığımdan dolayı, Vodafone geçerli ülkeler de önceleri 9,90 TL şimdi artık 12,90 TL/gün ödeyerek Türkiye’de yararlandığım haklardan yararlanıyordum. Beni de açıkcası memnun ediyordu. Çünkü konuşmayı geçtim ama internet olmazsa olmazlarımdan biri olduğu için avantajlı geliyordu.

Vodafone geçerli olmayan ülkelere gittiğinizde ise size sunulan yurtdışı konuşma veya internet paketlerinden alabiliyorsunuz. Ben de son seyahatlerimden birinde, bu operatörün yani Vodafone’un geçerli olmadığı ülkeleri gezmeye gittim. Bu nedenle madem internet kullanamayacağım, bari telefonla görüşebileyim diye -aşağıda video da görebileceğiniz şekilde- internet sitelerindeki Vodafone yurtdışı rehberi sayfasında onların önerdikleri şekilde bir yolu izleyerek 25 TL karşılığı 30.Dk.lık konuşma paketini satın aldım. Üstelik iki seyahat üstüste!!

Vodafone yurtdisi paketleri
Vodafone İnternet Sitesinde Bulunan Yurtdışı Rehberi
Vodafone yurtdisi kullanimi paketleri
Vodafone Yurtdışı Konuşma Paketleri İçerik ve Fiyatları

İşin ilginç ve bence asla ve asla iyi niyet taşımayan bölümünün de başlangıcı tam burası oldu. Vodafone yurtdışı rehberinin önerdiği ürün olan ve şu şekilde sloganlaştırıp pazarladıkları “Avrupa, Amerika, Rusya Paketler – Yurtdışı Konuşma Paketleri’yle dünyanın her yerinde Türkiye’de gibi konuşun.” ürününü uygulama ve sms yoluyla (iki ayrı satın alma) satın aldım. Çok uzatmadan devam ediyorum, Bir de ne gördüm ki!!

Vodafone Yurtdışı Paketini İyi İnceleyin! Tehlike Dolu

Benim satın aldığım pakete rağmen Vodafone geçerli olmayan ülkelerde yaptığım konuşmalar ayrıca Vodafone’un yurtdışı tarifesi ücretleriyle fiyatlandırmış ve faturalandırmışlar. Üstelik bunun yanında, bana kullan diye sattıkları ve benim de kullandığımı düşünerek rahat rahat konuştuğum paketimi de faturaya eklemişler. Gelen fatura 1.089 TL.

Vodafone yurtdisi paketleri dikkat
Vodafone Yurtdışı Rehberinden sırasıyla “Sırbistan- Red tarifesi seçildiğinde ilk önerilen paket”

Sorun sadece “yanlışlık” diye düşündüm. Sanırım bir yanlışlık yapmışlardır çünkü hem satın aldığım paket var hem de Vodafone geçerli olmayan ülkelerde neler yapılması gerektiğini bildiğime eminim ve işte bu yüzden bunu düzeltir ve herhangi bir sorun yaşamam. Vodafone müşteri hizmetleri numarasını arayıp, müşteri hizmetlerine bağlanmanın zorluğunu bir yana bırakıp uzun bekleyişlerden sonra ulaştım. Kendilerine durumu izah ettim. Ancak işte beni çıldırtan, olayı bu hale getiren ve artık içerisinde kötü bir niyet aradığım ve nitekim artık bu yaşadıklarımdan sonra bir planlama ürünü olduğunu düşündüğüm tuzağa şu şekilde düştüğümü anlattı bana “sert yetiştirilmiş” müşteri hizmetleri yetkilisi.

Aramızda geçen konuşmanın özü şu şekilde ;

“Siz Vodafone Red abonesi olarak -herşey dahil pasaport paketi- üyesisiniz. Bu nedenle herşey dahil pasaportunuz olduğu için diğer paketinizi kullanamazsınız”

“İyi ama bunu bana söylemediniz. Kaldı ki ben bu paketi “Vodafone yanımda” uygulaması ile aldım. Madem herşey dahil pasaport paketi kullanıcı bu ürünü kullanamıyor. Uygulamada da bana kapalı olması lazım değil mi? Ayrıca ben -herşey dahil pasaport paketi- geçmeyen ülkelerden birine gittim. Orada ne kullanabilirim ki?”

“Bilemem beyefendi. Biz sizi uyarmak zorunda değiliz”

Vodafone Yurtdisi paketleri tehlikeli
İşte Avrupa Amerika ve Rusya paketinde yazan tarifenin esaslarındaki made

Bu yapmış olduğunuz uygulamayı nasıl böyle savunarak anlatabiliyor Vodafone müşteri hizmetleri inanın anlayamıyorum. İnternet sitesi Vodafone yurtdışı rehberi sayfasında interaktif olarak sorular sorup bu ürünü öneriyor ve size satıyorlar. Siz de satın aldığınız bu ürünle planlamalarınızı yaparak, koskoca kuruma ve başında bu kuralları belirlemiş olduğunu düşündüğünüz yüzlerce insana güvenerek, kendi bütçenize ve işbirliği yani aslında bir çeşit ortaklık yaptığınız GSM operatörünüze güven duyarak hayatınızın kazığını yiyorsunuz.

Vodafone Yurtdışı Kullanımı İle İlgili

Buyurun videoyu izleyin. Bu olayın herşeye rağmen çok ama çok çirkin olduğunu düşünüyorum. Devamı olarak hukuki yollardan hakkımı aramaya kararlı olduğumu ve olabiliyorsa kişisel olarak bile hukuk yoluyla uğraşacağımı belirtmek istiyorum. Böylesine aptal yerine konulmak hiç kimseye yapılacak bir davranış olmamalı! Bu konuda gelişmeleri de haberdar etmeye çalışırım.

Ben parayı ödedim. Yani bundan sonra geç gibi görünüyor. Ama adaletin geç bile olsa hakkı teslim edeceğine inanıyorum. Bu arada bugünden sonra da Vodafone’lu falan değilim. Operatörümü taşımak için başvurularımı da yaptım.

Ama siz siz olun Vodafone ile Yurtdışına çıkarken dikkatli olun. Herşeyi sorun, öğrenin. Çünkü sonunda “Biz mecbur değiliz ki!” diyorlar.

BİR YORUM BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin..
Buraya adınızı girin..