Gezi Rehberi Seyahat Sitesi

Seyahat Rehberi

Vodafone Yurtdışı Rehberi Sizi Yanıltmasın! Vodafone Red Paketleri

Yurtdışında Vodafone yurtdışı paketleri ile Vodafone yurtdışı internet paketleri ve Vodafone yurtdışı konuşma paketleri ile Vodafone Red tarifelerini kullanacaksanız dikkatli olmanız gerekiyor. Vodafone yurtdışı tarifelerinde Vodafone yurtdışı konuşma paketi başınıza iş açabilir. Bu nedenle Yurtdışında telefon kullanımı ile ilgili Vodafone Yurtdışı paketlerine dikkat edilmesi gerekenler konusunda bu yazıyı okumalısınız!

Yurtdışına çok fazla çıkanların en önem verdikleri konulardan birinin iletişim olduğunu söylememe gerek yok. Hele benim gibi hem turizm ile ilgilenip yurtdışı tur liderliği, hem de bir gezi blogu ve sosyal medya üzerinde seyahat paylaşımları yapan biriyseniz seyahatlerde “online” olmak çok ama çok önemli.

Vodafone Yurtdışı Telefon Ücretlerine Dikkat

GSM operatörlerinin hangilerinin yurtdışında daha avantajlı olduğu ile ilgili daha önce bir yazı yazmıştım. Bunların arasında bugüne kadar kullandığım kendi operatörüm Vodafone da bulunuyordu. Hatta Vodafone’u, yurtdışında kullanılabilecek en avantajlı operatör olarak(!) da tanıtmıştım. Ancak bir süredir abonesi olduğum Vodafone ile öyle bir problem yaşadım ki, sanırım bir daha logosunu bile görmek istemeyeceğim.

Vodafone ile son bir yıl içerisinde birkaç defa daha benzer fazla tahsilat konusunda sorunlar yaşasam da, sonunda ortak bir noktayı bulmuştuk. Ama bu sefer çok fena oldu!

Vodafone Red ile Yurtdışında Konuşmak ve İnternete Girmek

Konuyu kısaca anlatayım; Vodafone Red abonesiyim. Hani bilirsiniz, kurumun kendi içerisinde bir üst ödeme grubunda oldukları ve taahhütleri dolayısıyla daha bir ilgilendikleri karmakarışık bir dolu seçeneği olan bir abonelik sistemi. Uzatmadan devam edeyim.

Abonesi olduğum pakete taahhütleri süresinde ayda 69 TL ödüyordum. Yurtdışına çok fazla çıkış yaptığımdan dolayı, Vodafone geçerli ülkeler de önceleri 9,90 TL şimdi artık 12,90 TL/gün (şimdilerde ise pek avantajı kalmadı gibi) ödeyerek Türkiye’de yararlandığım haklardan yararlanıyordum. Beni de açıkcası memnun ediyordu. Çünkü konuşmayı geçtim ama “internet” olmazsa olmazlarımdan biri olduğu için avantajlı geliyordu.

Vodafone geçerli olmayan ülkelere gittiğinizde ise size sunulan yurtdışı konuşma veya internet paketlerinden alabiliyorsunuz. Ben de son seyahatlerimden birinde, bu operatörün yani Vodafone’un geçerli olmadığı ülkeleri gezmeye gittim. Bu nedenle madem internet kullanamayacağım, bari telefonla görüşebileyim diye -aşağıda video da görebileceğiniz şekilde- internet sitelerindeki Vodafone yurtdışı rehberi sayfasında onların önerdikleri şekilde bir yolu izleyerek 25 TL karşılığı 30.Dk.lık konuşma paketini satın aldım. Üstelik iki seyahat üstüste!!

Vodafone yurtdisi paketleri

Vodafone yurtdisi kullanimi paketleri

İşin ilginç ve bence asla ve asla iyi niyet taşımayan bölümünün de başlangıcı tam burası oldu. Vodafone yurtdışı rehberinin önerdiği ürün olan ve şu şekilde sloganlaştırıp pazarladıkları “Avrupa, Amerika, Rusya Paketler – Yurtdışı Konuşma Paketleri’yle dünyanın her yerinde Türkiye’de gibi konuşun.” ürününü uygulama ve sms yoluyla (iki ayrı satın alma) satın aldım. Çok uzatmadan devam ediyorum, Bir de ne gördüm ki!!

Vodafone Yurtdışı Paketini İyi İnceleyin! Tehlike Dolu

Benim satın aldığım pakete rağmen Vodafone geçerli olmayan ülkelerde yaptığım konuşmalar ayrıca Vodafone’un yurtdışı tarifesi ücretleriyle fiyatlandırmış ve faturalandırmışlar. Üstelik bunun yanında, bana kullan diye sattıkları ve benim de kullandığımı düşünerek rahat rahat konuştuğum paketimi de faturaya eklemişler. Gelen fatura 1.089 TL.

Vodafone yurtdisi paketleri dikkat

Sorun sadece “yanlışlık” diye düşündüm. Sanırım bir yanlışlık yapmışlardır; çünkü hem satın aldığım paket var hem de Vodafone geçerli olmayan ülkelerde neler yapılması gerektiğini bildiğime eminim ve işte bu yüzden bunu düzeltir ve herhangi bir sorun yaşamam!

Vodafone müşteri hizmetleri numarasını arayıp, müşteri hizmetlerine bağlanmanın zorluğunu bir yana bırakıp uzun bekleyişlerden sonra ulaştım. Kendilerine durumu izah ettim. Ancak işte beni çıldırtan, olayı bu hale getiren ve artık içerisinde kötü bir niyet aradığım ve nitekim artık bu yaşadıklarımdan sonra bir planlama ürünü olduğunu düşündüğüm tuzağa şu şekilde düştüğümü anlattı bana “sert yetiştirilmiş” müşteri hizmetleri yetkilisi.

Aramızda geçen konuşmanın özü şu şekilde ;

“Siz Vodafone Red abonesi olarak –her şey dahil pasaport paketi– üyesisiniz. Bu nedenle her şey dahil pasaportunuz olduğu için diğer paketinizi kullanamazsınız”

“İyi ama bunu bana söylemediniz. Kaldı ki ben bu paketi “Vodafone yanımda” uygulaması ile aldım. Madem her şey dahil pasaport paketi kullanıcı bu ürünü kullanamıyor. Uygulamada da bu şıkkın bana kapalı olması lazım değil mi? Ayrıca ben -her şey dahil pasaport paketi- geçmeyen ülkelerden birine gittim. Orada ne kullanabilirim ki?”

“Bilemem beyefendi. Biz sizi uyarmak zorunda değiliz”

Vodafone Yurtdisi paketleri tehlikeli

Bu yapmış olduğunuz uygulamayı nasıl böyle savunarak anlatabiliyor Vodafone müşteri hizmetleri inanın anlayamıyorum.

İnternet sitesi Vodafone yurtdışı rehberi sayfasında interaktif olarak sorular sorup bu ürünü öneriyor ve size satıyorlar. Siz de satın aldığınız bu ürünle planlamalarınızı yaparak, koskoca kuruma ve başında bu kuralları belirlemiş olduğunu düşündüğünüz yüzlerce insana güvenerek, kendi bütçenize ve işbirliği yani aslında bir çeşit ortaklık yaptığınız GSM operatörünüze güven duyarak hayatınızın -tabiri caiz ise- kazığını yiyorsunuz.

Vodafone Yurtdışı Kullanımı İle İlgili

Buyurun videoyu izleyin. Bu olayın her şeye rağmen çok ama çok çirkin olduğunu düşünüyorum. Devamı olarak hukuki yollardan hakkımı aramaya kararlı olduğumu ve olabiliyorsa kişisel olarak bile hukuk yoluyla uğraşacağımı belirtmek istiyorum. Böylesine aptal yerine konulmak hiç kimseye yapılacak bir davranış olmamalı! Bu konuda gelişmeleri de haberdar etmeye çalışırım.

Ben parayı ödedim. Yani bundan sonra geç gibi görünüyor. Ama adaletin geç bile olsa hakkı teslim edeceğine inanıyorum. Bu arada bugünden sonra da Vodafone’lu falan değilim. Operatörümü taşımak için başvurularımı da yaptım.

Ama siz siz olun Vodafone ile Yurtdışı macerasına çıkarken dikkatli olun. Her şeyi sorun, öğrenin. Gerçi herhangi bir problem olursa sonunda “Biz mecbur değiliz ki!” diyorlar ama olsun.

Yazar Hakkında

Articles

Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.
İlgili Yazılar
Seyahat Rehberi

Tur Satın Almadan ve Tatile Çıkmadan Önce Tatil Önerileri

Tatil ÖnerileriTatilin İyi Geçmesi İçin Püf Noktası: Kendinize Bir Söz Verin!Tatile…
Daha Fazla
Seyahat Rehberi

Şehirlerin Eski Yeni Halleri

Kentlerin Hayaletleri nedir bilir misiniz? Ya da buna neden olan şehirlerin eski yeni…
Daha Fazla
Seyahat Rehberi

Bayramda Nereye Gidilmez?

Bayramda Nereye Gidilmez?Bayramda Gidilmemesi Gereken 5 Yer1 Alaçatı – Çeşme2 Bodrum3 Avşa…
Daha Fazla
Bize Katıl
Birlikte Dünyaları Gezelim!

Birlikte dünyaları gezmek ve seyahat gruplarımız için hemen bize katıl!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir