Aklına savaştan başka birşey gelmeyen nesillerle yıllarını geçiren Vietnam, korkunç bir dönemi atlattığında yeniden ayağa kalkmak için turizmden ciddi bir pay alma mücadelesine girişti. Vietnam çok uzun sayılamayacak bir geçmişte yaşadığı onca acıdan sonra, değişen yüzü ile gezilecek dünya harikası yerleriyle görülmesi gereken yerlerin başında tatil planlamalarına eklenecek bir destinasyon oldu. Günümüzde nefis konaklama seçeneklerine sahip Vietnam otelleri göz kamaştırmaya başladı. Vietnam otelleri arasında ayrı bir yer alani Furama Resort Danang’da Vietnam seyahatinde özel adreslerden biri.

vietnam otelleri

Vietnam Otelleri Bir Harika

Asya ülkeleri arasında suç oranı düşüklüğü ile dikkat çeken Vietnam, ülkemiz vatandaşlarına vize uygulaması ve hatta biraz da sert şartlarla bunu gerçekleştirmesi sebebiyle zaten uzak olmasından dolayı yaşadığı handikapın yanında, bu nedenle de Türkiye’de bir ölçüde geri planda kalıyor.

Fiyatları şimdilik(!) ılımlı olan bir ülkede, konfor ve servis konusunda harika işler çıkarılıyor.

Vietnam’da Bir Rüya Otel

Vietnam, giderek artan turist sayısına bağlı olarak lüks turizm yatırımlarının kalitesiyle de ön plana çıkıyor.

Ülkede ardı ardına lüks ve konforlu bir dinginliği vaat eden ve pahalı fiyatlara hizmet veren bir çok tesis açılıyor. Üstelik hepsi de büyük zincirlerin markası veya desteklediği iddialı tesisler.

Furama Resort Danang bunlardan biri. Mükemmel coğrafi bir konumda kurulu olan tesis, hem Vietnam’ı yaşamak hem de harika bir hizmet almak için çekici konaklama noktalarından biri.

vietnam otelleri gezisi

vietnam otelleri rüya gibi

Villalarından göl suitlerine, okyanus odalarından deluxe suitlere kadar bir çok oda konseptine sahip olan Furama Resort Danang aynı zamanda ödüllü lüks tesislerden biri.

China Beach’de bulunan otelleri konukları arasında kraliyet aileleri, devlet başkanları, film yıldızları ve daha birçok konuda üne kavuşmuş isimler yer alıyor. Otelin elbette konforu hissettiren bir servisi var ancak dilerseniz hindistan cevizi ağaçlarının gölgesinde bir hamakta uyumak gibi mütevazi bir zamanı da yine bu nefis otelde geçirmek mümkün.

vietnam otelleri rehber

Vietnam’a Kadar Gitmişken Bunları Yapın

Madem Vietnam’a kadar gittiniz o zaman eski ismiyle Saigon veya yeni adıyla Ho Chi Minh olarak anılan kenti görmelisiniz.

Ülkenin kuzeyindeki bu şehir hem geleneksel tarzda bir Vietnam’ı konuklarına sunuyor hem de ülkenin gelişen yüzünü gösteriyor.

Vietnam ziyaretinizde gezilmesi gereken noktalardan biri de elbette Phu Quoc Adası. Beyaz kumları, scuba meraklılarına vaadettiği muhteşem sualtı dünyası bu adanın egzotik güzelliği ile birleştiğinde gerçekten hayran kalacağınız bir yer.

Bir de elbette pirinç tarlaları ve doğası ile Mekong deltası mutlaka Vietnam’da gezilmesi gereken yerlerden biri.

Ülkeyi ziyaretinizde dikkat edeceğiniz noktalardan biri de, seyahatinizi tüm Güney Asya ülkelerinde olduğu gibi Muson yağmurları dönemine denk getirmemek.

Vietnam ve Furama Resort Danang bölgede birbirine en çok yakışan iki şey!

Booking.com
Önceki İçerikSeyahat Uygulaması: Bindiğiniz Uçak Düşer mi?
Sonraki İçerikVizesiz Ülkeler: Vizesiz Gezilecek 3 Kıtada 3 Ülke
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz