PAYLAŞ

Cruise turları yani gemi ile yapılan seyahatlere ilgi arttıkça, dünyanın büyük cruise şirketleri de gemileri ile ilgili yeniliklerini gerçekleştirirken tercih edilen destinasyonları zenginleştirmeye devam ediyorlar.

Avrupa ve Uzakdoğu popülerliğini korumaya devam ediyor. Karayipler, Alaska gibi rotalarda oldukça ilgi çeken programlar arasında yer alıyor. Cruise turlarının gözde destinasyonları ve en iyi gemi turu programlarına bir göz atalım.

Avrupa Cruise Turları

Akdeniz gemi turları Avrupa Cruise’larının en ilgi çeken destinasyonları arasında bulunmasına rağmen bunun dışında kalan Baltıklar, Kuzey başkentleri ve Norveç fiyortları ile nehir kıyısında bulunan şehirleri kapsayan Cruise turlarının da önlenemez yükselişleri hala devam ediyor.

Uygun olduğu sezonu boyunca Kopenhag, Stockholm, Helsinki, Tallinn gibi destinasyonların yer aldığı Cruise programlarına gemi tatili seven yolcular akın ediyorlar.

cruise turları

12 – 14 – 16 gün gibi süren cruise’larda Norveç’in büyüleyici doğasının en etkileyici noktalarından fiyortları yakından seyredip hayallere dalabiliyorsunuz. Ya da birçok tarihi medeniyetin kıyılarına kurulduğu ve hikayelerle dolu olan Tuna veya Ren gibi nehirleri tüm sakinliği ve güzelliğiyle gezebiliyorsunuz.

Nehirlerde yapılan cruise turlarında küçük kasabalar, şehirler yanında Viyana, Budapeşte gibi harika şehirleri de görme fırsatınız olabiliyor.

Avrupa şehirlerini gezenlerin şehrin merkezinde gördükleri nehirlerin, şehirler dışında rotaları boyunca ne gibi güzellikleri sergilediklerini görmek için Avrupa nehir gemisi turları da oldukça cazip seçenekler arasında yer alıyor.

cruise turları

Uzakdoğu Cruise Turları

Çin, Singapur veya Vietnam gibi egzotik lokasyonlarda yapılabilecek en iyi aktivitelerden biri Uzakdoğu cruise turları. Bir cruise gemisiyle Doğu’ya doğru keşiflere çıkmak insanı zamanda yolculuğa götürüyor.

Cruise Turları tatili

Hong Kong, Singapur gibi Asya’nın görkemli şehirleri yanında Asya kültürü ve denizlerinin olağanüstü güzelliği ile Uzakdoğu’da yapılacak cruise turları oldukça etkileyici.

Hawaii Cruise Turları

Hawaii Cruise turları Amerika kıtasının en fazla rağbet gören ve en büyüleyici noktalarını kapsayan turlardan biri.

Ancak Transatlantik gemi turlarından sonra, uzun bir süre gemide kaldığınız turlardan biri. Bu nedenle Hawaii gemi turu yapmak isteyenlerin yaklaşık 14 günlük periyotlarda gerçekleşen bu turlarda bu sürenin yaklaşık 6 ila 8 gününü denizde geçirdiklerini bilmeleri gerekiyor. Ama tabii ki bunun keyfi de bambaşka.

Hawaii’ye geldiğinizde kara aktivitelerine katılıp volkanlar ve şelaleler arasında heyecanlı vakitler geçirmeyi atlamayın!

cruise turları

Karayipler Cruise Turları

Dünyanın en popüler cruise turları arasında yer alan Karayipler turu için en uygun zamanlar aralık, ocak ve şubat ayları. Doğu Karayipler ve Batı Karayipler turu olarak seçeneklere ayrılsa da, genelde uzun süren ve çok sayıda limana uğrayan adalarla dolu bu etkileyici coğrafya inanılmaz bir gösteri sunuyor konuklarına.

Jamaika’da doğa ve maceranın tadına varırken Aruba gibi bir adada casinolara dalabilir ve eğlencenin zirvesine çıkabilirsiniz.

Karayiplerin gerçekten etkileyici coğrafyasını anlayabilmek ve hakettiği bir şekilde gezebilmek için Karayip cruise turları en ideal seçenek!

cruise turları

Gemi Turları Yapılan Diğer Destinasyonlar

Yazının başında da belirttiğimiz gibi gemi turlarında hem yeni destinasyonlar hem de farklı tip ve büyüklükte gemilerin yer aldığı programlar gerçekleştiriliyor.

Bu programlarında neredeyse tümü popüler rotalar arasında yer alıyor. Bazılarına birkaç yıl öncesinden rezervasyon yapılması gereken turlardan en ilgi çekenleri de şunlar;

cruise turları

Amazon Nehir Turu

Amazon nehrini cruise gemileriyle nasıl gezeceğiz diye düşünmeyin! Çünkü tahmin ettiğiniz gibi Amazon cruise seyahatleri daha küçük ve daha az yolcu taşıyan gemilerle gerçekleştiriliyor.

cruise turları

Dünyanın gizli saklı kalmış sürprizlerle dolu bu bölgesinde, neredeyse başka insanların görmediği yerleri keşfediyormuşsunuz hissine kapılıyorsunuz.

Genelde ormanların içlerini, gelişmemiş bölgeleri ziyaret eden Amazon nehir turları yaklaşık olarak 21 gün sürüyor ve Karayipler gibi bir bölgeyi de kapsayabiliyor.

cruise turları

Galapagos Adaları Cruise Turları

Cruise turu yapmış olanların yeni bir program ararken listelerine aldıkları Galapagos Adaları’na giden gemi turları en popüler seyahatler arasında yer alıyor.

Darwin’in evrim teorisi çalışmalarına da yardımcı olan bölgede, endemik canlı türleri ve doğal güzellikleri görmek için gemilerin balkonlu ve verandalı kamaralı kabinleri aylar öncesinden rezerve ediliyor. Buna rağmen ekosisteme zarar verdiği için demir atmalarına izin verilmeyen cruise yolcuları alternatif macera turları ile bu hayatın içine dalıyor.

Booking.com

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin..
Buraya adınızı girin..