İşim ve hobilerim nedeniyle hayatımın büyük kısmı otellerde geçti ve geçiyor. Bu nedenle otellere farklı gözle bakma imkanı bulabiliyorum. Maxx Royal Belek oteli konaklamamı anlatmadan önce biraz durumu izah edeyim; Kimi zaman satışını yapmak için partnerlik yaptığım tesislerde kaldığımdan kimi zaman da iş veya tatil amaçlı konaklama yaptığımdan, hem bilinçli bir misafir olarak hem de otelin eksiklikleri ve olumlu yönleri konusunda bilgi sahibi olan ve aslında hiç de kolay olmayan bir müşteriyim!

Maxx Royal Belek

Şu günlerde hızını kesse bile son yıllarda Antalya bölgesinde birbiri ardına açılan oteller, dünya üzerinde seyahat eden kişilere çeşitli alternatifler sunduğu gibi turizm sektöründe de oldukça etkili bir hareket yarattılar. Antalya’da Belek bölgesi de bu otellerin konfor, lüks ve kaliteli servis konusunda iddialı olanlarıyla doldu. Bunlardan biri olan Maxx Royal Resort’dan bahsetmeye başlayalım öyleyse.

Maxx Royal Belek oda dizayn

Bir Otelden Çok Daha Fazlası Var Burada

Maxx Royal Resort, Belek bölgesinin son yapılan tahsislerle kazanılan arazilerinde konumlanmış bir tesis. Ama öyle bir tesis düşünün ki; isminin başında veya sonunda “Hotel” ön eki taşıyan birçok tesisle kendisini kesin çizgilerle ayırmış. Ancak bu ayrımı yaparken özellikle dikkatimi çeken konu, görkemli kocaman binaların oluşturduğu konaklama algısını gerçek anlamda insana dokunan hizmet ve servis anlayışına dönüştürmesi oldu.

Maxx Royal Belek, benzerleri gibi çok büyük bir alana konumlanmış ve aslında yine kocaman bir ana binanın çevresine yerleştirilen aktivite alanları ve outletlerden oluşuyor. Ama bu otelde ya da daha da doğru anlatmak gerekirse bu otelin yönetim anlayışında “şöyle yaparız, biz de şöyle servis ve hizmet var” söylemlerinin dışında bir gerçeklik bulunuyor. Maxx Royal Belek, servis konusunda adeta konuklarının ruhunu okşuyor. Misafirlerine dokunuyor ve servis/fiyat orantısının doğru kurulduğunda neler yapılabileceğini gösterebiliyor.

Maxx Royal Belek OtelMaxx Royal Hotel belek

Maxx Royal Belek Odaları

Geçtiğimiz günlerde bir organizasyona katılmak için konaklama yaptığım Maxx Royal Belek, bu defa da beklentilerimi yanıltmadı. Sezonun sona ermesi ile gelen kış aylarının durgunluğu ve son günlerde turizm sektörünü vuran belirsizliklerin getirdiği olumsuzluğa rağmen hiç birşey olmamışcasına kendi felsefesinden ödün vermeyen bu tesis hakkında birşeyler yazmam kaçınılmazdı.

Otele giriş yaptığınızda sizi karşılayan büyük ve ferah bir lobi içerisinde modern tarzda dizayn edilen resepsiyon ve c/in için yardımcı kişi ve gereçler tesis adına ilk sinyali veriyor. Rahatlatıcı bir atmosfer ile problemsiz giriş işlemleriniz sonrası sizi odanıza yönlendiren personel, iyi bir Maxx Royal konaklaması geçirmeniz için ilk iyi dileklerini size burada aktarıyorlar.

Maxx Royal resort odalar duş wcSonrasında bir otele yerleşmenin ilk gereklerinden biri olarak odanıza yönlendiğinizde ve sonrasında odanızın kapısını açmanızla birlikte gerçek anlamda misafirlerin rahat ve konforlu bir vakit geçirmesi için birçok detayın düşünüldüğü ve içerisine küçük sürprizlerin de eklendiği bir ortam ile karşılaşıyorsunuz.

Maxx royal belek oda minibar

Geniş ve ferah bir oda, benim için herhangi bir otelden beklentileri karşılayacak önemli bir ayrıntı. Odanın dizaynı da dinlendirici olduğu kadar konforlu bir şekilde oluşturulmuş.

Maxx Royal Belek odalarında kocaman bir yatak, bir dinlenme ve oturma grubu, çalışma masası ve detayları, giyinme odası, kahve ve minibar köşesi ve oldukça geniş bir banyo bulunuyor.

Harika Bir Otel Odası Minibarı

Banyo bölümünde jakuzili küvet hemen lavaboların yanıbaşında keyifli bir ayrıntı. Duş ve wc bölümlerinin birbirinden ayrı şekilde planlanması ile de odanın içerisinde kalan bir çift veya bir ailenin odayı en verimli şekilde kullanabilmeleri sağlanmış. Ayrıca oda içerisinde bulunan büyük boy aynaya da hayran kaldım.

Maxx Royal Hotel oda ayna

Minibarın olduğu yerde bir su ısıtıcısı ile çeşitli kahve ve bitki çayları da dahil olmak üzere sıcak içecek imkanı sunulmuş. Bunun yanında bir nespresso makinesi ile nespresso ikramları da yine oldukça keyif veren bir detay. Mini bar yeterli çeşitlilikte ve devamlı olarak takip edilip yenileniyor.

Maxx Royal Belek aynı zamanda Golf’den futbola ve tenise kadar spor aktiviteleri ile de ön plana çıkan bir tesis. Montgomerie Maxx Royal Golf sahası son yıllarda birçok önemli organizasyona da  ev sahipliği yapan oldukça önemli bir nokta. Yine profesyonel futbol takımlarının kampları için de Maxx Royal Resort çeşitli alternatifler sunuyor.

Maxx Royal Resort NespressoMaxx Royal Belek Odalar

Maxx Royal Belek Lezzetleri

Gelelim Maxx Royal Belek’in sunduğu olanaklar ve harika servisinin yanında nefis lezzetlerine!

Herşey dahil sisteminin bu kadar iyi uygulandığı ve lezzetlere lezzet katıldığı çok az sayıda tesis vardır. Burası onlardan biri. Birbirinden ustalık işi lezzetler sunan a’la carte restoranları ve ana restoranları yanında otelin içerisinde bulunan ve 7/24 hizmet veren Azure 24 isimli restoranın mutlaka denenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Otelde bir ana restoran, iki çocuk restoranı, dört A’la Carte restoran, bir Patisserie cafe, bir chocolatier ve bir snack restoran ile dokuz adet bar olduğunu eklemeliyim. Yani anlayacağınız tesisin her tarafından usta işi lezzetler fışkırıyor.

Maxx Royal Belek Azure restoran

Otelde ayrıca 3 bin metrekareye yayılan büyük bir Spa merkezi bulunuyor. 10 bin metrekareye varan bir toplantı ve konferans merkezi de yine Maxx Royal Belek’in bilinmesi gereken ayrıntıları.

Peki Maxx Royal Belek otelde hiç mi kötü birşey görmedim. Hayır gördüm. Ya da kötü demeyeyim ama olmasa daha iyi olur diyeceğim şeylere rastladım.

Öncelikle otelin kapı girişi tarafında yani kara manzaralı bir odasında kaldım. Hemen park yeri tarafındaki bu odada nefis konfora rağmen park yeri/bahçe olarak ayrılan kısımda bulunan büyük fıskiyeli havuzun gece geç saatlere kadar çalışmasından dolayı su sesi fenalık geçirtti mesela! Yine sabah erken saatlerde başlayan bir iş çalışması sabah uykumu yarıda böldü ve dinlenme imkanım sıfıra indi. Bir de böylesi bir otelde odalarda bulunan TV sisteminin gelişen teknoloji ile birlikte HD olsaydı daha iyi olurdu diye düşündüm.

Ancak artıları ve eksileri yan yana bile koymakta güçlük çektiğimden Maxx Royal Belek otelinin aldığı fiyatı verdiği hizmet ve servisle sonuna kadar karşıladığını belirtmeliyim. Yukarıda saydığım bazı küçük detayları da hallederlerse konaklamanız boyunca nefis bir zaman geçirebileceğinize emin olabilirsiniz.

Maxx Royal Resort

Booking.com
Önceki İçerikHilton Deneyimi İçin Seyşeller İyi Bir Seçim
Sonraki İçerikParis Gezilecek Yerler: Paris Gezisinde Sıradışı Otomobil Mağazaları
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz