İzmir büyük bir şehir olmasına rağmen, turistik bölgelere yakın konumundan ve şehir merkezinin potansiyeli ile havaalanına olan uçuşlar gibi bazı hareketlerin henüz olgunlaşmamış olmasından dolayı konaklama konusunda “henüz” çılgınca seçenekler sunmuyor. İnternet üzerinde “İzmir” diye bir otel konaklama arandığında İzmir’e bağlı turistik bölgeler başı çekiyor. Peki ya İzmir şehir merkezinde nerede kalınır? diye sorsak? Ben Mövenpick Hotel İzmir’i buldum.

Elbette -özellikle son yıllarda- bir dolu yeni tesis açıldı. Zincir oteller artık çok daha mantıklı davranıyorlar ve her bütçeye ve standarta uygun seçenekler sunan alt markalarla büyüyorlar. Ancak tavsiye edilecek ve bulundukları kente özgü olan markalar hala bir elin parmaklarını geçmiyor.

Mövenpick Hotel İzmir – İzmir’de Konaklama Yapmak

İşte böylesi bir ortamda uluslararası bir marka İzmir ‘de yerelleşerek, şehre özgü havayı iyi koklayarak ve geleneksel konukseverliği kaybetmeden içine profesyonellik katan bir anlayışla oldukça iyi şeyler yapmış. Mövenpick Hotel İzmir‘den bahsediyorum.

Otel, öncelikle konumu dolayısıyla harika bir avantaj sunuyor. İzmir körfezi manzaralı, kordon takibindeki Cumhuriyet meydanının hemen ikinci sırasında, köşebaşında yer alıyor. Bu konumuyla İzmir’i yaşabileceğiniz bir çok yere de yürüyerek ulaşma imkanı sunuyor.

Otelin içerisinde hemen giriş katında hizmet veren Margaux Restaurant (Avrupa’da ki örnekleri gibi dışardan girişi olsaydı diye düşünmedim değil!) hem sabah kahvaltısının verildiği bir mekan olarak kullanılıyor, hem de günün her saati lezzetli molalar verebileceğiniz iyi bir mutfağa sahip bir mekan olarak dikkat çekiyor.

Yine lezzet konusunda otelin içerisindeki en önemli adres, 11. kat da hizmet veren Mistral Lounge bar. Mekan 11. kat gibi bir yüksekliğe sahip olduğundan tabii ki çok özel bir manzara sunuyor. Sihirin bozulmaması için bu konuya çok fazla girmek istemiyorum ama bir gün ziyaret ederseniz beni anlayacağınıza eminim!

Mistral Lounge, özellikle akşam üzeri saatlerde ziyaret edildiğinde, yavaş yavaş kararan havanın İzmir’in ışıltılarıyla buluşmasını etkileyici bir şekilde görüntülüyor.

Ah O Yastıklar!

Mövenpick Hotel İzmir, odaları ile de gayet tatmin edici bir tesis. Son dönemde önemli bir servis standartı olan yastık ve çeşitlilikleri konusunda da çok başarılı olduklarını söylemeden geçemeyeceğim. Şu 70 santimetre üzeri yastıkları nerede buluyorlar onu merak ediyorum. Bulur bulmaz kesin sipariş vermem gerekiyor. Çünkü gerçekten harika bir konfor yaratıyorlar.

Odalar ferah ve konforlu bir şekilde planlanarak döşenmiş. Gayet yeterli ve eksiksiz diyebileceğim bu standart, küçük maliyetleri düşünerek küçük detayları atlamadıkları sürece olumlu tepki alacaktır.

Mövenpick Hotel izmir odalar

Oda Servisinde Nefis Bir Detay

House Keeping servislerinin sabah 09:00‘dan önce uyuduğunuzu, dinlendiğinizi önemsemeden kapı çalmaları beni hep rahatsız etmiştir.

Ancak akşam yemekten önceki saatlerde kapının çalınıp, isminizle hitap edilerek bir ihtiyacınızın olup olmadığının sorulması ise bir o kadar memnun eden bir servis anlayışı olarak Mövenpick Hotel İzmir’i bir başka konuma getirdi benim için. Şuna emin olun İzmir Mövenpick’de harika bir ekip görev yapıyor.

Bir şehir oteli olarak daha çok iş çevrelerine hitap eden bir tesis Mövenpick Hotel İzmir. İzmir’de vakit geçirmek isteyen ve seyahat tercihini standart bir konfordan yana yapanlar ile, gezilip dolaşılabilecek bir çok yere kolaylıkla ulaşılabilecek bir konumda olduğundan dolayı merkezde olmak isteyen şehir gezginlerine de nefis bir alternatif. Ve tabii ki lezzet keşfi peşinde koşanlara hafta sonu veya daha uzun konaklamalarda iyi bir tercih olarak ön plana da çıkıyor.

İzmir Otelleri ile Mövenpick Hotel İzmir  fiyatları ve müsaitlik durumuna buradan bakabilirsiniz.

Mövenpick İzmir / Cumhuriyet Blv. 138 35210 Izmir

Telefon :0 232 488 14 14

Mövenpick Hotel İzmir

Booking.com
Önceki İçerikZeytin Ağacı Hayattır: Zeytinlikler Bu Ülkeyi Sevmek İçin Sebeplerimiz Var
Sonraki İçerikAntik Kentler: Antik Kentleri Korumak Böyle mi Olmalı?
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz