Fransa’nın Fransa’dan ünlü başkenti Paris, yıllardır milyonlarca ziyaretçiyi kendisine çekmesine rağmen gezilmesi görülmesi gereken kentler listesinin başından inmiyor. Başarılı bir şehir pazarlaması yapılmasının yanında, kentin korunan değerleri ve yaratılan cazibe merkezlerinin de elbette çok büyük bir önemi var. Neyse ki yazmak istediğim Paris’in tanıtımından bahsetmek değil. Champs-Élysées (veya bizdeki ismiyle Şanzelize!) caddesi üzerinde bulunan ve meraklıları için Paris gezilecek yerler listesinin başına koyduğum Paris’in Otomobil Mağazaları’ndan bahsetmek istiyorum bu defa. 

Paris gezilecek yerler

Paris Gezilecek Yerler – Otomobil Mağazaları

Nasıl Paris Fransa’ya gidenlerin görmesi gereken yerlerdense, Champs-Élysées caddesi veya bulvarı da Paris’e gelenlerin mutlaka gördükleri yerlerden en önde geleni. Bulvar üzerinde yürürken turistlerin yoğunluğundan neredeyse bir tane bile Fransıza bile rastlayamadığınız bu ünlü cadde üzerinde bulunan nefis konseptli mağazalar var. Mağaza derken kılık kıyafet, eğlence, yiyecek veya içecek mekanlarından değil, konsept otomobil markalarının prestij mağazalarından bahsediyorum.

Paris gezilecek yerler

Dünyanın en önemli ve en çok turist çeken caddelerinden olan ve kiraları dudak uçuklatan Champs-Élysées bulvarı üzerinde bir çok markanın prestij dükkanları yer alıyor. İşte otomobil markaları da bu fırsatı tepmeden peşi sıra açtıkları ve çeşitli konseptler içeren mağazalarda kendi ürünlerini, tasarımlarını ve geçmişe ait bir takım örneklerle geleceğin konsept ürünlerini de sergiliyorlar.

Paris gezilecek yerler

Otomobil Markalarının Eğlence Merkezleri

Bunlar dışında otomobil markalarının veya o markalara ait modellerin isimlerinin bulunduğu, parfümden saate, t-shirt’den bisiklete kadar bir çok yan ürünün de satışını gerçekleştiriyorlar.

Cadde üzerinde Mercedes, Renault, Citroen, Peugeot, Toyota gibi markaların devasa dükkanlarının bazıları küçük eğlence bir merkezi gibi.

Paris gezilecek yerler

Paris gezilecek yerler

Birçok aktivitenin ve çeşitli görsel efektlerin yer alığı mağazalardan içerisinde en fazla hareket olanı Citroen mağazası. Mağazada kurulu bir kapalı kaydırakta, mağazanın en üst katı ile bodrum kat arasında bir hız turu gerçekleştirebiliyor, hızla giden bir aracın ses ve rüzgar simülasyonuna katılabiliyorsunuz. Yine Citroen ve Renault mağazalarında hatıra fotoğraflar da çektirebiliyor ve resimlerin çıktılarını alıp veya mailinize gönderebiliyorsunuz.

Paris gezilecek yerler

Dizayn ve konseptleri gerçekten ilgi çekici olan mağazaları yolunuz Paris’e düştüğünde mutlaka ziyaret edin.

Paris gezilecek yerler

Booking.com
Önceki İçerikMaxx Royal Belek: Antalya Otelleri Arasında Bir Otelden Çok Fazlası
Sonraki İçerikLüksemburg Gezi Rehberi: Dünyanın Tek Dükalığı
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz