Fransa‘nın başkenti Paris masal gibi bir şehir. Tam olarak nerede okuduğumu hatırlamıyorum ama sanırım cümle şu şekildeydi;”İdeal bir Paris oteli makaron gibidir” Yani küçük, renkli, kendine özgü bir tat bırakan ve de çoğunluğun dikkatini çeken bir şeyleri tanımlıyordu. En keyifli butik Paris otelleri için üç alternatiflik kısa bir liste hazırlayalım dedik.

Keyifli, Konforlu Butik Paris Otelleri

Paris Otelleri

Hotel des Grands Hommes

Pantheon’un tam karşısında bulunan 18. yüzyıla ait binada yer alan ve Luxembourg Bahçeleri ile Rue Mouffetard’ın nefis gıda pazarının arasında yer alan bu lüks ve konforlu Neoklasik otelin, mermer bir lobisi ile birer mücevher kutusunu andıran tam 31 odası bulunuyor.

Paris otelleri des Grands Hommes

Paris otelleri arasında harika bir seçenek olan Hotel des Grands Hommes‘un iç mekanları III. Napolyon dönemi ruhunu yansıtıyor. İç mekanlar duvar rölyefleri, Yunan heykelleri ve defne yaprağı motifleri ile zevkle süslenmiş.

Pantheon ile devamında Seinne Nehri baz alındığında “sağ kıyı” olarak tanımlanan manzarayı izlemek isterseniz ve hatta bir de balkon olsun derseniz Superior odaları tercih etmelisiniz.

Paris Otelleri odalar

Hotel des Grands Hommes odalarında; klima, kablo TV, ücretsiz Wi-Fi erişimi ve minibar bulunuyor. Tüm odalar ses yalıtımı yapılarak İmparatorluk tarzı bir dekorasyon ile döşenmiş.

Louvre Müzesi‘ne ve merkeze ulaşmanızı sağlayacak olan en yakın ulaşım noktası ise Place Monge Metro İstasyonu. İstasyon otele yaklaşık 700 metre mesafede yer alıyor.

Paris otelleri

5. bölge olarak da bilinen Quartier Latin, yani Latin Mahallesi ise tarih, sanat ve kültür ile ilgileniyorsanız sizin için mükemmel bir seçenek!

Paris Otelleri fiyatlarını öğrenmek ve Hotel des Grands Hommes’a rezervasyon yaptırmak için bu linki kullanabilirsiniz.

Paris des Grands Hommes

Hotel Les Jardins du Luxembourg

Madem Quartier Latin’deyiz, butik Paris otelleri arasına bölgeden çok uzaklaşmadan bir seçenek daha ekleyelim.

Sigmund Freud Paris’e ilk geldiğinde birçok ziyaretçinin uğradığı parkın köşesinde yer alan Hotel les Jardins du Luxembourg‘da kalmış.

 paris otelleri les jardins de luxembourg

Paris‘in sıkışık ruh halinin bir yansıması gibi görünen, ancak sahip olduğu 26 odasının toprak, zeytin ve ayçiçeği tonlarıyla provans rüzgarı estiren Hotel les Jardins du Luxembourg, harika bir konumda yer alıyor.

 En iyi butik oteller des jardins de luxembourg

Ünlü Notre Dame Katedrali, tesise yaklaşık 1,2 kilometre mesafede uzaklıkta bulunuyor. Louvre Müzesi ve Pompidou Merkezi ise otele yaklaşık 2 kilometre kadar mesafede.

Odalarında dökme demirden karyolalarının yarattığı nefis etkinin yanı sıra, duvarlarının  19. yüzyıl tablolarıyla süslü olması müthiş bir etki yaratıyor.

Odalar des jardins de luxembourg

Otel, çıkmaz bir sokakta yer aldığından sessiz ve sakinlik dolu. Doğrudan caddeye açılma özellikli olan iki odası ise oldukça dikkat çekici!

Paris otel des jardins de luxembourg

Hotel Saint-Louis en L’isle

Paris’i ikiye bölen Seinne Nehri üzerinde yer alan iki adadan biri olan Ile St.Louis, daracık arnavut kaldırımlı sokaklarında bulunan şık kafeleri, “boulangerie” yani keyif dolu fırınlarından yükselen mis kokuları ve tabii ki ünlü orijinal Berthillon dondurmacısıyla popüler olan harika bir bölge.

Paris otelleri Saint-Louis en L'Isle

Bu bölgede aynı zamanda, Paris otelleri arasında yer alan şık butik otellerden biri olan Hotel Saint-Louis en L’isle de yer alıyor.

19. yüzyılda yapılan ve yenilenmiş haldeki 20 şık ve konforlu odasıyla “Ile Saint-Louis”nin kalbinde bulunan otel, Notre Dame de Paris katedraline ve Latin bölgesine sadece 250 metre uzaklıkta bulunuyor.

Saint-Louis en L'Isle oteli

Odaların tamamı klimalı ve ses yalıtımlı. Ücretsiz Wi-Fi, uydu TV ile donatılan odaları, taş duvarlar, pişmiş topraktan yapılma taş zemin bölümleri, meşe kirişleri ve özel tasarım banyoları daha bir çekici hale getiriyor.

Paris otel odaları Saint-Louis en L'Isle

Metro Pont Marie istasyonu otelden sadece 350 metre mesafede yer alıyor.

Paris Otelleri fiyatlarını öğrenmek ve Hotel Saint-Louis en L’isle’a rezervasyon yaptırmak için bu linki kullanabilirsiniz.

paris otelleri

Booking.com
Önceki İçerikUçak Yolculuğu ve Havaalanı Eziyeti
Sonraki İçerikBurak Akkul Pusulası: Çok Gezenti Şehirler ve İnsanlar
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz