Gezi Rehberi Seyahat Sitesi

Bora Bora

Lüks ve Macera Dolu Bir Dalış Turu

Bir zamanlar ünlü Hollywood yıldızları ve dünya jet sosyetesinin kaçış noktalarından biri olan Bora Bora’da Marlon Brando’yu, Michael Jackson’u veya Sharon Stone’u görmeniz oldukça mümkündü. Ancak hem ulaşımın kolaylaşması hem de alternatif birçok tesisin açılmasıyla Bora Bora artık sadece özel isimlerin değil birçok kişinin gidebileceği bir yer haline geldi. Dalış turu yapmak için de bambaşka bir alternatif yaratıyor.

Bora Bora Dalış Turları

Tabii ki Bora Bora tatil için hala en pahalı noktalardan biri. Ama Türkiye’den gidilebilecek en uzak noktada yer alan bu dünya cenneti, unutulmaz bir dalış tecrübesi de sunduğundan dolayı, scuba diving meraklılarının dalış yapılabilecek en iyi noktalar arasında gösterilen bir destinasyon.

Egzotik Bora Bora

Bora Bora Adaları ve Dalış Turu

Bora Bora için dünyanın en temiz denizinin bulunduğu noktalardan biri desek sanırım hiç yanlış bir tanımlama olmaz.

Dalış turları

Dalış meraklıları için bir numara olarak gösterilen bu denizlerin berraklığı sayesinde, suyun derinliklerine baktığınızda kendinizi bir akvaryumun içerisinde hissediyorsunuz. Yüzlerce tür tropik balıkla kaplı olan Bora Bora lagünleri aynı zamanda mantaların üreme alanı.

Dalış Deneyimi için En Lüks Adalar

Motu Tenanau isimli bölgeye tecrübeli rehberler eşliğinde gittiğinizde sadece bir şnorkelle bile yapacağınız dalış deneyimi sizi nefis bir dünyaya konuk edecek. Tüplü profesyonel dalışların vereceği keyfi artık siz hayal edin.

Bora Bora

Bölgede bulunan yerli halk üreme noktasında diplerine kadar sokulan Mantaları elleriyle besliyorlar. Bölgeye gelen gezginler ise onlara dokunmakla korkmak arasında bir yerde geziniyorlar.

Eğer Bora Bora’da böyle bir dalış turu alırsanız başlangıç noktanız da aynı yukarıda anlattığımız şekilde olacak.

Bora Bora gezileri

Su keyfinden sonra da, sahilde yanan mangalda bahçede yetiştirilmiş olan mango ve papaya ile bezenmiş bölgenin taptaze balıklarının size sunulmak üzere hazırlandığını göreceksiniz.

En iyi Bora Bora Oteli

Buraya kadar geldim ve konaklamak için aynı kataloglardaki gibi nefis bir otelde kalayım derseniz; Bora Bora Lagoon Resort & SPA tam da aradığınız yer olabilir.

Bora bora lagoon spa

Denizin üzerinde bulunan ahşap ayaklara yerleştirilmiş bungalovlarda, çarşaf gibi bir sudan okyanusa bakabilir, siz keyif yaparken odanın açılan cam sehpasından yüzen balıkları besleyebilirisiniz.

Lüks oteller ve macera tatili bir arada bulunur mu diye düşünüyorsanız en kısa zamanda Bora Bora’ya gitmelisiniz.

Yazar Hakkında

Articles

Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.
Bize Katıl
Birlikte Dünyaları Gezelim!

Birlikte dünyaları gezmek ve seyahat gruplarımız için hemen bize katıl!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir