Haydi gelin uçak ile yapılsa bile Türkiye’den gidilebilecek en uzak noktalardan birine yapılacak bir yolculukla ulaşabileceğimiz, dünyanın tatil cennetlerinden olan Bora Bora adası ‘ndan bahsedelim. Yalnız başlamadan uyarayım Bora Bora Adası’na Gitmek Biraz Vaktinizi Alabilir! Çünkü Bora Bora Türkiye’den gidilecek en uzak tatil yerleri listesinin başında geliyor.

Uzak Tatil Yerleri Bora Bora Adası Nerede?

Bora Bora adası nerede? sorusunu yanıtlamak bile oldukça zaman alabiliyor. Kısaca cevap vermek gerekirse “Çok Uzakta” denilebilir. Ama ben yine de anlatmaya çalışayım. Bora Bora’ya Türkiye’den gitmek için bir kaç aktarma yapmanız (Türkiye’den gidilecek en uzak tatil yerleri arasında dedim de inanmadınız.) gerekecek. En kolay yollarından biri şöyle(!).

Air France ile önce Paris’e ineceksiniz. Ardından bir Los Angeles uçuşu sizi beklemeli. Los Angeles’a vardıysanız yolu yarıladınız demektir. Şimdi buradan önce Tahiti’ye uçacaksınız. Artık Bora Bora’ya çok yaklaştık. Tahiti’den yapmanız gereken tek şey Tahiti havayolları ile Bora Bora’ya varmak.

Bora Bora Adası

Ben biraz hesaplı olsun diye bu yolu öneriyorum. Çünkü Fransız Polinezyası’nda bulunan Bora Bora’ya seyahat, bu uzaklığı ve bahsi geçen aktarmalar dolayısıyla pek tuzlu!

Az önce baktığım fiyatlara göre en ucuz alternatif, 5 aktarmalı  51 saate varan bir gidiş ile 3 aktarmalı bir dönüş uçuşunun fiyatı yaklaşık 7.850 TL. İnanın çok şanslı(!) bir dönem çünkü bazı günler fiyatlar yaklaşık 20 bin ile 40 bin Türk Lirası arasında seyrediyor!

Bora Bora Adası

Ünlülerin Gözbebeği Ada Bora Bora

Bora Bora her ne kadar bir çok ülkeden gidilecek en uzak tatil yerleri arasında olsa da, yıllarca dünyaca ünlü birçok kişinin kaçış ve kaçamak yeri olarak bilinmiş.

Aralarında Marlon Brando’dan Michael Jackson’a kadar birçok ünlü ve zenginin gözbebeği olmuş. Belki de bu sebepten dolayı da ciddi anlamda çok pahalı topraklar buralar!

Bora Bora Adası

Ancak bahsetmek istediğim konu bu değil. Ben belki de yaşadığımız yüzyılda en temiz denize sahip olan okyanusun ortasında bulunan Bora Bora Adası‘nda dalış yapmaktan bahsedeceğim.

Dalgıçlar için de dünyanın en çekici yerlerinden biri olan Bora Bora, hani temiz bir denizden bahsederken kullandığımız “Akvaryum gibi” yakıştırmasını gerçek anlamda hakeden bir yer. Yüzlerce tropik balık, lagünlerde manta’ların üreme alanları ve adeta cam gibi suları Bora Bora’yı su altı dünyası için fazlasıyla ön plana çıkarıyor.

Bora Bora’da yerel halk, doğal bir harika olan dalış merkezini korumak ve daha da ilgi çekici hale getirip sürdürülebilirliğini sağlamak için Manta’ları elleriyle besliyorlar.

Bora Bora Adası

Bu adalarda elbette su altı dünyası ile ilgili en heyecan verici deneyimleri ve maceraları yaşarken olağanüstü bir konforu da satın alabiliyorsunuz.

Örneğin muhteşem okyanus suları üzerinde asılı duruyormuş hissi veren yüzen bungalovlarda kalabilir, cam sehpalı terastan su altı dünyasını odanıza konuk edebilirsiniz. Tabii ki bunun için gecelik olarak düşük sezonlarda 500 – 750 Euro’yu gözden çıkarmanız gerekiyor.

Bora Bora Adası

Bora Bora’ya su altı dünyasının olağanüstü güzelliklerini görmek için dalış amaçlı gelmiş olabilirsiniz. Ancak şunu belirtmeliyim ki buralarda dalış turları da dünyanın en pahalılarından biri olarak satışa sunuluyor. Yerel acentalar herşey dahil bir dalış turunu gidilecek ve dalış yapılacak lokasyona göre 300 ile 400 dolar arasında fiyatlandırmışlar.

Eğer Bora Bora için bir tatil ve seyahat planı yaparsanız fiyatlarla ilgili küçük detaylar bunlar. Acaba bu nedenle mi bize çok uzakta duruyor?

Booking.com
Önceki İçerikSeyahat Günlükleri’nden Gezgin Olmak Nedir Bilir misiniz?
Sonraki İçerikMoskova Gece Hayatı: Moskova’nın Bitmeyen Geceleri
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz