Dünyanın en güzel plajları olarak yayınlanan birçok liste var. Her biri en güzel plajlar listesini, bu plajların farklı özelliklerine göre yapıyorlar.

Ancak önünüzde uzanan ve yumuşacık kum tanelerinden oluşan bir kumsal, pırıl pırıl bir deniz, renklerini yayan nefis bir güneş ışığı arıyorsanız dünyanın farklı yerlerinden büyüleyici plajlar listesine bir göz atmanızda fayda var.

Dünyanın En Güzel Plajları

Her birimizin “en” kriterimiz farklı olabilir. Bunlar da seçeneklerimiz ve tercihlerimiz arasında bulunabilir. Biz de Plajlar listesinde, kendimizi şımartmak için bir seçeneği gözardı etmediğimizi bilin istedik!

1- Grand Colombier ve Flamands – St. Barths

Aslında burada başlıktan da anlaşılacağı gibi iki tane plaj bulunuyor. Karayipler’in cennet adalarından biri olan St. Barts kıyısında yan yana uzanan bu iki plaj ziyaretçilerin adeta nefeslerini kesiyor.

Dünyanın En Güzel Plajları Grand Colombier

Özellikle sörf tutkunlarına sınırsız olanaklar sunan Flamands Plajı, yaz aylarında mükemmel bir yüzme ve güneş keyfine ev sahipliği yapıyor.

Grand Colombier Plajı ise yatların tercih ettiği noktalardan biri. Çünkü buraya karadan ulaşmak için yaklaşık olarak yarım saat engebeli bir arazide yürümek zorundasınız. Bu nedenle buraya deniz yoluyla gelmek en iyi fikir gibi!

Dünyanın En Güzel Plajları Flamands Plajı

St. Barts adasının bu iki güzel plajının keyfini çıkaran bir çok ünlü de lüks yatlarında büyüleyici anlar geçiriyorlar.

2- Tulum Plajı – Meksika

Meksika‘daCancun’un güneyine iki saat mesafede olan Maya Rivierası olarak bilinen bölgede yer alan Tulum Plajı daha önce de yazdığımız nefis bir nokta.

Dünyanın En Güzel Plajları Tulum

Turizm kıyımına kurban gitmeyen ve tarihi 6. yüzyıla kadar uzanan antik Maya kenti Yucatan’ı çevreleyen duvarlara ait kalıntıların ve uçurumların önünde uzanan plaj, tam bir keyif adresi.

3- Leblon Plajı – Brezilya

Rio de Janerio denildiğinde aklımıza önce eminim uçsuz bucaksız plajlar geliyor. İşte bu plajlar arasında yer alan ve merkezde bulunan, sessiz sakin beyaz kumları ve göz alıcı deniziyle ön plana çıkan Leblon Plajı göz kamaştırıyor.

Dünyanın En Güzel Plajları Leblon Plajı

Şehirde yaşayanların da gün boyunca aktivitelerde bulunduğu ve rahatsız edilmeden yüzmek ve güneşin tadını çıkarmak isteyenler için fırsatlar sunan Leblon Plajı, geceleri de oldukça hareketli!

Dünyanın En Güzel Plajları Rio

Leblon dünyanın en çekici noktalarından biri olarak ünlü Rio Karnavalı döneminde de göz alıcı hale geliyor.

4- Ateşler (Yangınlar) Körfezi – Avustralya

El değmemiş bir adres arıyorsanız, Tazmanya‘nın kuzeybatı kıyısında yer alan St. Helens’den yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta nefis bir plaj yer alıyor.

Kayalarının aldığı kızıl renkler, bembeyaz kumları ve berrak denizi ile sakin bir cennet sizi bekliyor.

Dünyanın En Güzel Plajları Tazmanya

1773 yılında Kaptan Tobias Furneaux tarafından keşfedilen plaj, Aborjin yerlilerinin insan ve hayvan kemiklerini biriktirdikleri bir yer olarak kullanılıyormuş.

Kamp yapmak da dahil birçok aktiviteye izin verilen bu körfez ve muhteşem plajında nefis görüntülerden etkilenmemek mümkün değil.

Dünyanın En Güzel Plajları Ateşler Körfezi

Booking.com
Önceki İçerikAlanya Kleopatra Plajı Efsanesi
Sonraki İçerikCheonggyecheon Nehri’nin Gecekondu Bölgesinden Masal Dünyasına Hikayesi
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz