Gezi Rehberi Seyahat Sitesi

KaradenizSeyahat Rehberi

Karadeniz Turları: Yeşilin ve Mavinin Büyüsüne Kapılın

Karadeniz, Türkiye’nin en güzel ve en özgün bölgelerinden biridir. Karadeniz, yemyeşil ormanları, masmavi denizi, yüksek dağları, şelaleleri, yaylaları, gölleri, dereleri, kanyonları, mağaraları, kalesi, manastırı, köprüsü, evi, camisi, kilisesi, çayı, fındığı, mısırı, hamsisi, karalahanası, muhlaması, sarması, pidesi, kemençesi, horonu, tulumu, kıyafeti, şivesi, efsanesi, hikayesi, şarkısı, türküsü, ninnisi, oyunu, atasözü, deyimi, fıkrası, mizahı, misafirperverliği ve daha birçok özelliği ile kendine hayran bırakan bir bölgedir.

Karadeniz, her mevsim farklı bir güzelliğe bürünür. Karadeniz, baharda çiçek açan doğası, yazın serinleten yaylaları, sonbaharda renk cümbüşüne dönen ormanları, kışın karlar altında kalan dağları ile her zaman ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatır.

Karadeniz, her zevke ve bütçeye uygun seçenekler sunar. Karadeniz, ister uçakla ister otobüsle ister araba ile ulaşabileceğiniz, ister kendi başınıza ister rehberli turlarla gezebileceğiniz, ister lüks otellerde ister butik pansiyonlarda ister kamp alanlarında konaklayabileceğiniz, ister doğa sporları yapabileceğiniz ister kültür gezileri yapabileceğiniz, ister yerel lezzetleri tadabileceğiniz ister kendi yemeğinizi pişirebileceğiniz, ister alışveriş yapabileceğiniz ister hediyelik eşya alabileceğiniz, ister eğlenebileceğiniz ister dinlenebileceğiniz, ister ailenizle ister arkadaşlarınızla ister yalnız başınıza gidebileceğiniz bir bölgedir.

Karadeniz, Türkiye’nin en çok turist çeken bölgelerinden biridir. Karadeniz, yurt içinden ve yurt dışından her yıl milyonlarca ziyaretçi ağırlar. Karadeniz, hem yerli hem yabancı turistlerin ilgisini çeken birçok turistik yer ve aktiviteye sahiptir. Karadeniz, hem kültür hem doğa turizmi açısından çok zengin bir bölgedir. Karadeniz, hem tarihi hem coğrafi hem de kültürel mirasını koruyan ve yaşatan bir bölgedir.

Karadeniz, gezip görülecek çok sayıda yer vardır. Karadeniz, her ilinde, her ilçesinde, her köyünde, her mahallesinde, her sokağında, her evinde, her insanında ayrı bir güzellik, ayrı bir hikaye, ayrı bir sürpriz barındırır. Karadeniz, her köşesinde keşfedilmeyi bekleyen bir cennettir.

Karadeniz, sizleri bekliyor. Karadeniz, sizlere unutamayacağınız bir tatil deneyimi sunuyor. Karadeniz, sizlere yeşilin ve mavinin büyüsüne kapılacağınız bir yolculuk vaat ediyor. Karadeniz, sizlere hayallerinizin ötesinde bir macera yaşatmak için hazır. Karadeniz, sizlere sadece bir tık uzakta.

Peki, Karadeniz’de neler yapabilir, neler görebilir, neler yiyebilir, neler alabilir, neler öğrenebilir, neler yaşayabilirsiniz? İşte size Karadeniz turları ile ilgili bilmeniz gereken 10 önemli nokta:

Karadeniz’in En Popüler Şehirleri

Trabzon, Rize, Artvin, Giresun, Ordu, Samsun, Sinop, Amasya, Tokat, Zonguldak, Bartın, Karabük, Bolu, Düzce, Sakarya

Karadeniz, Türkiye’nin kuzeyinde, Karadeniz kıyısında yer alan 18 ilden oluşan bir bölgedir. Karadeniz, doğuda Gürcistan, batıda Bulgaristan, güneyde İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgeleri ile komşudur. Karadeniz, yaklaşık 18 milyon nüfusa sahiptir. Karadeniz, Türkiye’nin en çok yağış alan, en çok ormanlık alanı olan, en çok fındık üreten, en çok çay içen, en çok horon oynayan, en çok kemençe çalan, en çok tulum giyen, en çok mizah yapan, en çok fıkra anlatan, en çok misafir ağırlayan bölgesidir.

Karadeniz, birbirinden güzel ve farklı şehirlere sahiptir. Karadeniz, her şehrinde ayrı bir kültür, ayrı bir tarih, ayrı bir doğa, ayrı bir lezzet bulabilirsiniz. Karadeniz, her şehrinde sizi şaşırtacak, hayran bırakacak, mutlu edecek birçok yer ve aktivite vardır. Karadeniz, her şehrinde size unutulmaz anılar bırakacak birçok insan tanıyabilirsiniz.

Karadeniz, en popüler şehirleri arasında Trabzon, Rize, Artvin, Giresun, Ordu, Samsun, Sinop, Amasya, Tokat, Zonguldak, Bartın, Karabük, Bolu, Düzce, Sakarya sayılabilir. Bu şehirler, Karadeniz’in hem doğal hem kültürel hem de tarihi zenginliklerini yansıtan, hem yerli hem yabancı turistlerin en çok tercih ettiği, hem kısa hem uzun süreli seyahatler için uygun olan, hem ulaşım hem konaklama hem de yeme-içme açısından çok çeşitli seçenekler sunan şehirlerdir.

Bu şehirler, Karadeniz turları ile kolayca gezebileceğiniz, her birinde ayrı bir güzellik, ayrı bir hikaye, ayrı bir sürpriz bulabileceğiniz, her birinde ayrı bir macera, ayrı bir eğlence, ayrı bir tatmin yaşayabileceğiniz şehirlerdir.

karadeniz turları

Karadeniz’in En Popüler Turistik Yerleri

Uzungöl, Ayder Yaylası, Sümela Manastırı, Batum, Zigana Dağı, Karagöl, Borçka Karagölü, Fırtına Vadisi, Zilkale, Çamlıhemşin, Kaçkar Dağları, Rize Kalesi, Atatürk Köşkü, Trabzon Ayasofya Müzesi, Boztepe, Giresun Adası,

Karadeniz, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, kültürel mirası, yerel lezzetleri ile gezip görülecek çok sayıda yer vardır. Karadeniz, her ilinde, her ilçesinde, her köyünde, her mahallesinde, her sokağında, her evinde, her insanında ayrı bir güzellik, ayrı bir hikaye, ayrı bir sürpriz barındırır. Karadeniz, her köşesinde keşfedilmeyi bekleyen bir cennettir.

Karadeniz, en popüler turistik yerleri arasında Uzungöl, Ayder Yaylası, Sümela Manastırı, Batum, Zigana Dağı, Karagöl, Borçka Karagölü, Fırtına Vadisi, Zilkale, Çamlıhemşin, Kaçkar Dağları, Rize Kalesi, Atatürk Köşkü, Trabzon Ayasofya Müzesi, Boztepe, Giresun Adası, Sinop Kalesi, Hamsilos Koyu, Amasya Kalesi, Yeşilırmak, Tokat Kalesi, Ballıca Mağarası, Zonguldak Ereğli Müzesi, Amasra Kalesi, Safranbolu Evleri, Yedigöller Milli Parkı, Abant Gölü, Sapanca Gölü, Taraklı sayılabilir. Bu yerler, Karadeniz’in hem doğal hem kültürel hem de tarihi zenginliklerini yansıtan, hem yerli hem yabancı turistlerin en çok ilgi gösterdiği, hem kısa hem uzun süreli seyahatler için uygun olan, hem ulaşım hem konaklama hem de yeme-içme açısından çok çeşitli seçenekler sunan yerlerdir.

Bu yerler, Karadeniz turları ile kolayca gezebileceğiniz, her birinde ayrı bir güzellik, ayrı bir hikaye, ayrı bir sürpriz bulabileceğiniz, her birinde ayrı bir macera, ayrı bir eğlence, ayrı bir tatmin yaşayabileceğiniz yerlerdir.

İşte size Karadeniz’in en popüler turistik yerleri hakkında kısaca bilgi veren bir liste:

Karadeniz Efsanesi Uzungöl Turu

Trabzon’un Çaykara ilçesinde bulunan, etrafı yemyeşil ormanlarla çevrili, masmavi bir göldür. Uzungöl, Karadeniz’in en çok ziyaret edilen doğal güzelliklerinden biridir. Uzungöl, hem doğa yürüyüşü yapmak hem de manzaranın tadını çıkarmak için ideal bir yerdir. Uzungöl, hem yazın hem de kışın farklı bir güzelliğe bürünür. Uzungöl, çevresindeki yaylalar, şelaleler, köyler, camiler, evler gibi birçok yer de görülmeye değerdir. Uzungöl, konaklama, yeme-içme, alışveriş gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz birçok seçenek sunar. Uzungöl, Karadeniz’in en romantik yerlerinden biridir.

karadeniz turları

Zirve Güzelliği Ayder Yaylası Turu

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde bulunan, etrafı yüksek dağlarla çevrili, yeşilin her tonunu görebileceğiniz, kaplıcaları, şelaleleri, köprüleri, evleri, otelleri, restoranları, kafeleri, hediyelik eşya dükkanları, hamamları, horon alanları ile dolu bir yayladır. Ayder Yaylası, Karadeniz’in en çok ziyaret edilen yaylalarından biridir. Ayder Yaylası, hem doğa sporları yapmak hem de sağlık turizmi yapmak için ideal bir yerdir. Ayder Yaylası, hem yazın hem de kışın farklı bir güzelliğe bürünür. Ayder Yaylası, çevresindeki Kaçkar Dağları, Fırtına Vadisi, Zilkale, Palovit Şelalesi, Gito Yaylası, Huser Yaylası, Pokut Yaylası, Sal Yaylası gibi birçok yer de görülmeye değerdir. Ayder Yaylası, konaklama, yeme-içme, alışveriş gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz birçok seçenek sunar. Ayder Yaylası, Karadeniz’in en eğlenceli yerlerinden biridir.

Vazgeçilmez Durak Sümela Manastırı Turu

Trabzon’un Maçka ilçesinde bulunan, Karadağ’ın yamacında, 1200 metre yükseklikte, kayalara oyulmuş, tarihi, mimari, kültürel ve dini açıdan çok önemli bir manastırdır. Sümela Manastırı, Karadeniz’in en çok ziyaret edilen tarihi eserlerinden biridir. Sümela Manastırı, hem tarihi hem de doğal güzelliği ile hayran bırakır. Sümela Manastırı, hem yürüyerek hem de teleferikle ulaşılabilir. Sümela Manastırı, içindeki kilise, şapel, kütüphane, mutfak, yemekhane, misafirhane, su sarnıcı, freskler, ikonalar, eşyalar gibi birçok bölüm ve detay barındırır. Sümela Manastırı, çevresindeki Altındere Milli Parkı, Karadağ, Kuştul Manastırı, Vazelon Manastırı gibi birçok yer de görülmeye değerdir. Sümela Manastırı, Karadeniz’in en mistik yerlerinden biridir.

Bir Nefes Zigana Dağı Turu

Trabzon’un Maçka ilçesinde bulunan, 2500 metre yükseklikte, Karadeniz’in en yüksek dağlarından biridir. Zigana Dağı, Karadeniz’in en çok ziyaret edilen dağlarından biridir. Zigana Dağı, hem kış sporları yapmak hem de doğa yürüyüşü yapmak için ideal bir yerdir. Zigana Dağı, hem yazın hem de kışın farklı bir güzelliğe bürünür. Zigana Dağı, çevresindeki Zigana Geçidi, Zigana Kayak Merkezi, Limni Gölü, Karaca Mağarası, Haldizen Yaylası, Torul Kalesi gibi birçok yer de görülmeye değerdir. Zigana Dağı, konaklama, yeme-içme, alışveriş gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz birçok seçenek sunar. Zigana Dağı, Karadeniz’in en heyecanlı yerlerinden biridir.

En Güzellerinden Karagöl Turu

Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde bulunan, etrafı çam ormanlarıyla çevrili, 1500 metre yükseklikte, volkanik bir göldür. Karagöl, Karadeniz’in en çok ziyaret edilen göllerinden biridir. Karagöl, hem doğa yürüyüşü yapmak hem de piknik yapmak için ideal bir yerdir. Karagöl, hem yazın hem de kışın farklı bir güzelliğe bürünür. Karagöl, çevresindeki Karagöl Tabiat Parkı, Karagöl Yaylası, Karagöl Kalesi, Karagöl Camii, Karagöl Şelalesi gibi birçok yer de görülmeye değerdir. Karagöl, konaklama, yeme-içme, alışveriş gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz birçok seçenek sunar. Karagöl, Karadeniz’in en huzurlu yerlerinden biridir.

Artvin Borçka Karagölü Turu

Artvin’in Borçka ilçesinde bulunan, etrafı kayın ormanlarıyla çevrili, 1800 metre yükseklikte, buzul gölüdür. Borçka Karagölü, Karadeniz’in en çok ziyaret edilen göllerinden biridir. Borçka Karagölü, hem doğa yürüyüşü yapmak hem de kamp yapmak için ideal bir yerdir. Borçka Karagölü, hem yazın hem de kışın farklı bir güzelliğe bürünür. Borçka Karagölü, çevresindeki Borçka Karagöl Tabiat Parkı, Borçka Karagöl Yaylası, Borçka Karagöl Kalesi, Borçka Karagöl Camii, Borçka Karagöl Şelalesi gibi birçok yer de görülmeye değerdir. Borçka Karagölü, konaklama, yeme-içme, alışveriş gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz birçok seçenek sunar. Borçka Karagölü, Karadeniz’in en sakin yerlerinden biridir.

Macera Dolu Fırtına Vadisi Turu

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde bulunan, Fırtına Deresi’nin oluşturduğu, 60 kilometre uzunluğunda, Karadeniz’in en büyük vadilerinden biridir. Fırtına Vadisi, Karadeniz’in en çok ziyaret edilen vadilerinden biridir. Fırtına Vadisi, hem doğa sporları yapmak hem de kültür gezileri yapmak için ideal bir yerdir. Fırtına Vadisi, hem yazın hem de kışın farklı bir güzelliğe bürünür. Fırtına Vadisi, çevresindeki Zilkale, Palovit Şelalesi, Şenyuva Köyü, Çinçiva Köprüsü, Ayder Yaylası, Kaçkar Dağları, Gito Yaylası, Huser Yaylası, Pokut Yaylası, Sal Yaylası gibi birçok yer de görülmeye değerdir. Fırtına Vadisi, konaklama, yeme-içme, alışveriş gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz birçok seçenek sunar. Fırtına Vadisi, Karadeniz’in en maceralı yerlerinden biridir.

karadeniz turları

Görkemli Zilkale Turu

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde bulunan, Fırtına Deresi’nin üzerinde, 750 metre yükseklikte, tarihi, mimari ve stratejik açıdan çok önemli bir kaledir. Zilkale, Karadeniz’in en çok ziyaret edilen kalelerinden biridir. Zilkale, hem tarihi hem de doğal güzelliği ile hayran bırakır. Zilkale, hem yürüyerek hem de araçla ulaşılabilir. Zilkale, içindeki sarnıç, mescit, kule, duvar, kapı, pencere gibi birçok bölüm ve detay barındırır. Zilkale, çevresindeki Fırtına Vadisi, Palovit Şelalesi, Şenyuva Köyü, Çinçiva Köprüsü, Ayder Yaylası, Kaçkar Dağları gibi birçok yer de görülmeye değerdir. Zilkale, Karadeniz’in en görkemli yerlerinden biridir.

Karadeniz Turları Karşı Yakası Batum

Gürcistan’ın Karadeniz kıyısında bulunan, tarihi, kültürel, doğal ve eğlenceli bir şehirdir. Batum, Karadeniz’in en çok ziyaret edilen yabancı şehirlerinden biridir. Batum, hem tarihi hem de modern bir atmosfere sahiptir. Batum, hem yürüyerek hem de bisikletle gezebileceğiniz bir şehirdir. Batum, içindeki Botanik Bahçesi, Avrupa Meydanı, Medea Heykeli, Piazza Meydanı, Ali ve Nino Heykeli, Gonio Kalesi, Batum Limanı, Batum Bulvarı, Batum Feneri, Batum Katedrali, Batum Sinagogu, Batum Camii, Batum Tiyatrosu, Batum Hayvanat Bahçesi, Batum Akvaryumu, Batum Lunaparkı, Batum Teleferiği, Batum Kalesi, Batum Arkeoloji Müzesi, Nobel Kardeşler Müzesi, Batum Sanat Galerisi, Batum Opera ve Bale Tiyatrosu, Batum Devlet Filarmonisi, Batum Devlet Drama Tiyatrosu, Batum Devlet Dans Topluluğu, Batum Devlet Kukla Tiyatrosu gibi birçok yer ve aktivite barındırır. Batum, konaklama, yeme-içme, alışveriş, eğlence gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz birçok seçenek sunar. Batum, Karadeniz’in en renkli yerlerinden biridir.

Yazar Hakkında

Articles

Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.
İlgili Yazılar
Seyahat Rehberi

Yurtdışı Vergisiz Alışveriş

Bazen Turist Olmak Güzeldir!Yurtdışı Vergisiz Alışveriş İçin Biraz Dikkat Biraz Uğraş…
Daha Fazla
Seyahat Rehberi

Dünyanın En Ünlü Saat Kuleleri

Dünyanın En Ünlü Saat KuleleriOrloj Astronomik Saat Kulesi – Prag, Çek CumhuriyetiBig Ben…
Daha Fazla
Karadeniz

Karadeniz Yaylaları: En Güzel 10 Karadeniz Yaylası

Karadeniz Yaylaları1. Ayder Yaylası2. Uzungöl3. Sümela Manastırı4. Şahinkaya Kanyonu5.
Daha Fazla
Bize Katıl
Birlikte Dünyaları Gezelim!

Birlikte dünyaları gezmek ve seyahat gruplarımız için hemen bize katıl!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir