Aktüel

OPET İstasyonları Neden Opet Kart Sormuyor?

Türkiye’de yakıt ihtiyacını karşılayan birçok markanın çatısı altında yer alan petrol istasyonları özellikle son dönemde büyük değişim içine girdiler. Bu değişimin öncüsü de kim ne derse desin OPET oldu.

OPET’in başta sosyal sorumluluklar ile başlayan kampanya şeklindeki uygulamaları bir süre sonra hizmette çeşitli inovasyon uygulamaları da dahil olmak üzere sektörde çıtayı oldukça yükseltti. Shell, BP gibi sektörün büyük oyuncuları da topa oldukça iddialı şekilde girdiler. OPET de dahil olmak üzere istasyonlardaki hizmet yarışını hızlandırdılar. Buraya kadar her şey tamam gibi görünüyor ve OPET istasyonları da bu değişimlerin öncüsü olarak tanımlanıyordu.

İstatistiki sonuçlar ve gelir rakamları da bu hizmet yarışının sektöre yaradığını ve hatta uzun bir süre liderliği OPET’in devraldığını gösteren sayılarla dolmaya başlamıştı ki, -bana göre- önce SHELL ve diğerleri büyük atağa kalktılar.

Opet Kart Sorunu

Opet Temiz Tuvalet Kampanyası ile Gelen Yükseliş

OPET verdiği hizmeti öncelikle istasyonların içerisinde bulunan tuvaletlerin temizliği ile ilgili sosyal sorumluluk projesiyle başlattı. Yaklaşık 22 yıldır devam eden Temiz Tuvalet kampanyası ile firma doğal yükselen bir ivme yakaladı.

Kendi adıma söylemem gerekirse, yıllardır uzun yollarda OPET istasyonları dışında duraklama yapmıyorum. Çevremdeki birçok kişinin de böyle olduğunu biliyorum.

OPET İstasyonları Neden Opet Kart Sormuyor?

OPET önce PARO ile başlayan ve OPET kart ile devam eden ve sonra Yapı Kredi Bankası ile de farklı modeller sunan “loyalty” çalışmaları sayesinde yakıt istasyonlarının en başarılı müşteri sadakat programına da sahip olmuş görünüyor.

OPET kartın hem hizmet noktasında hem de müşterilerine kazançlı geri dönüş kampanyaları ile oldukça başarılı bir proje olduğunu belirtmek gerekiyor.

Opet World Kart

Ancak sürekli yollarda olan biri olarak özellikle son bir yılda OPET istasyonlarının neredeyse hiçbiri size daha önce yaptıkları şekilde “OPET kartınız var mı?” şeklinde bir soru sormuyor. Yolda olan, belki çeşitli problemlerle kafaları karışık olan müşterilerin sadece küçük bir kısmı kendi hatırlayıp kartını tanımlamasını istiyorlar.

OPET Kart Şikayetleri ve Sorunu 

Son dönemde birkaç kez üst üste kendi aracımla İstanbulAntalya – İstanbul yolculukları gerçekleştirdim. Birçok şehirde birçok OPET istasyonunu özellikle bu şekilde gözlemledim. Antalya ve İstanbul’da şehir içi istasyonlarının neredeyse tamamını gezip izledim. Ben dahil benimle aynı anda kasaya gelen hiçbir müşteriye bu hatırlatma yani “OPET kartınız var mı?” sorusu yöneltilmiyor. Çok kimsenin de aklına bile gelmiyor. Son 3 ayda sadece ben tam 2.500 TL gibi bir rakamı OPET kart üzerine işletmeyi unuttuğuma göre işin ne boyuta ulaştığını varın siz düşünün.

OPET İstasyonları Neden Opet Kart Sormuyor?

OPET kart ile yapılan promosyonlar ve cazip kampanyaları istasyonlar mı bir şekilde hasır altı ediyor yoksa OPET bu kampanyalar ve müşteri sadakat programını bu şekilde yönetecek bazı dinamikleri mi göz önüne alıyor bilemiyorum.

Tek bildiğim benim kaybettiklerim gibi görünüyor. Sosyal medyadan OPET’e sordum ama yanıt alamadım o nedenle burada bir daha sormak istiyorum; “OPET İstasyonları Neden Opet Kart Sormuyor?

Opet kart şikayet eden var mı?

About author

Articles

Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.
Related posts
Aktüel

House of Superstep, Kapalı Kaykay Deneyim Alanı House İstiklal’de!

House of Superstep, Türkiye’nin En Kapsamlı Kapalı Kaykay Deneyim Alanını House…
Read more
Aktüel

Youtube'da Dünyaları Geziyoruz!

Keşfet TV (ya da bildiğiniz şekliyle kesfet.tv), isminin sonunda yer alan “domain…
Read more
Aktüel

İşte Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz 5 Ülke!

Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz 5 Ülke4 Mevsimi En Güzel Şekilde Yaşatan Destinasyon…
Read more
Bize Katıl
Birlikte Dünyaları Gezelim!

Birlikte dünyaları gezmek ve seyahat gruplarımız için hemen bize katıl!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir