Ana Sayfa Outdoor Geziler | Macera Turları Doğa Sporları Bisiklet Dünyası: Bisiklet Almak Neden Gerekli Dedirtecek 10 Fotoğraf

Bisiklet Dünyası: Bisiklet Almak Neden Gerekli Dedirtecek 10 Fotoğraf

4

Seyahatler sırasında gezilecek görülecek yerler dışında, plansız yapılan yürüyüşlerde gördüğüm güzelliklerin fotoğraflarını çekmeyi seviyorum. “Her yerin” fotoğraflarından çok, “baktığım yerden görülenin” fotoğraflarını paylaşmaya çalışıyorum. Bisiklet fotoğraflarını da işte böyle bir seyahat sırasında çektim. Bir şehirde yaşarken bisiklet dünyası içine girmek için bisiklet almalıyım dedirtecek 10 fotoğraf olarak da sizlerle paylaşıyorum.

Bu defa bilmem kaçıncı kez adımladığım Almanya ve Hollanda‘nın küçük şehirlerindeki nefis sokaklarda bisikletlere denk geldim. İyi ki de denk gelmişim. Çünkü şehir yaşamına böylesine katılmış bir bisiklet yoğunluğu ekonomik zorluklardan çok, hayata kattığı bir konfor olarak anlamlandırılıyor bu ülkelerde.

Bisiklet Dünyası: Şehirde Bisiklet Kullanma İlhamı Veren Görüntüler

Bisiklet kullanma yaşı diye birşey yok. Her yaştan insanlar bisikletleri üzerinde heryere ve her şeye saygılı küçük seyahatler yapıyorlar. Kendilerine gösterilen saygıyı da unutmamak gerekiyor tabii!

Özellikle bu bölgelerde şehirlerin coğrafi yapısı bisiklet kullanmaya oldukça elverişli. Dümdüz ve yer yer deniz seviyesinin bile altındaki bu topraklarda yokuşlar neredeyse hiç olmadığı gibi, bisiklet yolları da hayatın bir parçası olmuş adeta.

Bisikletin spordan çok hayatı kolaylaştıracak bir konfor aracı olarak görülmesi ve maliyetinin düşüklüğü cazibesini artırıyor.

Soğukta, yağmurda, yer yer gri bulutların kapladığı renksiz havalarda bile çok yoğun kullanılan, eski-yeni, markalı-markasız, renkli-renksiz, çamurlu-çamursuz diye ayrım yapılmayan bisikletler bu topraklarda hayata dair önemli bir araç sadece.

İşte sizleri şehirde kullanmak için bisiklet almayı düşündürecek, sıcak, sportif, renkli veya siyah beyaz ama şehirli 10 bisiklet fotoğrafı.

bisiklet dünyası

bisiklet dünyası şehir

Bisiklet Dünyası

Bisiklet Dünyası

Bisiklet Dünyası

Bisiklet Dünyası

Bisiklet Dünyası

Bisiklet Dünyası

Bisiklet Dünyası

Bisiklet Dünyası

4 YORUMLAR

BİR YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz