Outdoor Geziler | Macera Turları

Deniz Kayağı Turu ile Dokuz Günde Kürekle Beş Ada Macerası

Muhteşem bir doğanın ortasında nefis bir macera arıyorsanız, her ayrıntısı düşünülmüş ve riskleri minimuma indirilerek size sadece heyecanı yaşamayı bırakan macera turları başlığında birçok seçenek yer alıyor. Özellikle son dönemde kitlesel turizmin dışında kalarak zaman geçirmek ve unutulmaz tatiller yaşamak isteyenler izole ortamlar veya doğanın sunduğu alanları tercih ediyorlar. Bunlardan biri de balık sürülerini yoklayan pelikanların, beş metreye kadar zıplayan şişe burunlu yunusların, siz kürek çekerken püskürttükleri suyu hissedebileceğiniz kadar yakınlarınızdan geçen göç yollarındaki kambur ve gri balinaların arasında geçirceğiniz günlerin oluşturduğu deniz kayağı turu.

Deniz Kayağı Turları

Deniz Kayağı ile Unutulmaz Bir Macera

Meksika‘da bulunan Baja California‘da La Paz‘dan Loreto‘ya kadar uzanan parkurda düzenlenen dokuz günlük deniz kayağı turu ile deniz canlılarının adeta kaynadığı yerlere yolculuk yapıyorsunuz.

Macera Deniz Turları

Dokuz Günde Beş Ada

Bu unutulmaz heyecan yaşatacak olan turun programı kısaca şöyle; La Paz’a geldiğinizde önce ilk gecenizi otelde geçiriyorsunuz.

Macera Turları

Otel dediğime bakmayın Burası bir Meksika Han’ı. Posada Luna Sol isimli bu han ertesi gün yola çıkacağınız noktanın da oldukça yakınında yer alıyor.

Güzelce dinlenebileceğiniz bu zamanın keyfini çıkarın çünkü macera artık başlıyor. Tur boyunca sessizlik hiçbir şekilde bu derece olmayacak.

Deniz Kayakları Balina Turları

Nefis Bir Deniz Macerası

Kalifornia Körfezi‘nin ev sahiplerinden yunusların hoplayıp zıplamaları ve geceleri geçireceğiniz çadırların kurulduğu kıyıların dalgaların sesine sadece birkaç adım mesafede olması ile her dakikayı ruhunuzda hissedeceksiniz.

İkinci gün oryantasyon ve rehberlerin deniz kayakları ile ilgili pratikleri de yer alıyor.

Çadır tatili

Geceleme yapılacak olan adalar Espritu Santo, San Jose, Santa Catalina, Monserrat, Danzante olmak üzere beş tane. Sabahları erken kalkıp denizin size sunacağı balıkları tutma fırsatınız var.

Tur yemekleri

Eğer başaramazsanız merak etmeyin çünkü deniz ürünleri neredeyse her gece sofranızda olacak. Denizden yeni çıkmış ürünler, limonla marine edilen deniz ürünleri salatası, olmazsa olmaz salsa sosu ve guacamole ile servis edilen ızgara etli taco yiyip yanında pacificos içecek ve belki de İspanyolca pratik şansı yapmayı bulacaksınız.

Kano turları

Son gün ise Lorento’da yine otelde konaklama yapıyorsunuz.

Farklı birçok tur programının bulunduğu bölgede geniş çadırlarda konaklamalar yapılıyor, balina izleme gezileri düzenleniyor ve daha birçok macera turu sunuluyor.

Macera turları konaklama

Turlar ekim – mayıs ayları arasında düzenleniyor ve hayatınızdaki en unutulmaz tatili geçirmenizi vaadediyor.

Macera meksika

About author

Articles

Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.
Related posts
Outdoor Geziler | Macera Turları

Adrenalin Dolu Rotalar Sizi Bekliyor

Adrenalin Dolu Rotalar, Heyecanlı Aktiviteler1 – Kaya Tırmanışı, Ogawayama, Japonya2…
Read more
Outdoor Geziler | Macera Turları

Antalya'da Kamp Yapabileceğiniz En iyi Kamp Alanları

Antalya Kamp Alanları1 – Geyikbayırı Kamp Alanı2 – Çıralı – Olimpos Kamp…
Read more
Bize Katıl
Birlikte Dünyaları Gezelim!

Birlikte dünyaları gezmek ve seyahat gruplarımız için hemen bize katıl!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir