Outdoor Geziler | Macera Turları

Adrenalin Dolu Rotalar Sizi Bekliyor

Macera tatilleri, outdoor gezileri içinde bulunduğumuz durumların neticesi olarak çok daha fazla ilgi çekmeye başladı. Heyecanın doruklara çıktığı ve adrenalin tutkunlarının hayallerini süsleyen heyecan dolu rotalar, Google başta olmak üzere arama motorları ve seyahat portallarında en çok aranan seyahatler arasında yer alıyor.

Adrenalin Dolu Rotalar, Heyecanlı Aktiviteler

Heyecan dolu aktiviteler içeren destinasyonlarda, yaşamak istedikleri yüksek adrenalin dolu vakitleri bulmak isteyen büyük bir çoğunluk, ekstrem sporların yapılabildiği alanlar ve aynı zamanda gittikleri coğrafyayı keşfetmek istiyorlar. Böylesi yoğun etkinliklerde biriktirilecek anılar da işin zirve tarafı!

Ekstrem sporlara meraklı ve heyecanı seven bir karaktere sahipseniz dünyanın gözde merkezlerinden bazılarını sıraladık. İşte adrenalin dolu rotalar..

1 – Kaya Tırmanışı, Ogawayama, Japonya

Belki de daha önce hiç denememiş olanlar için en zorlu ekstrem sporlar arasında yer alan kaya tırmanışı için çok özel bir adres burası. Ogawayama Kaya Tırmanışı doğal parkurları.

Japonya’nın başkenti Tokyo’dan kolaylıkla ulaşabileceğiniz Ogawayama, kaya tırmanışı konusunda dünyanın en iyi doğal alanı olarak anılıyor.

Adrenalin dolu rotalar kaya

Dilerseniz amatör dilerseniz de profesyonel destek alarak farklı aktivitelere katılıp eğitim de alabileceğiniz ve serbest tırmanış, destekli tırmanış, sportif tırmanış gibi çeşitli tırmanış deneyimlerini yaşayabileceğiniz Ogawayama unutulmaz anılarla döneceğiniz muhteşem bir deneyim olacak.

2 – Bungee Jumping, Kawarau Nehri, Yeni Zelanda

Sosyal medya başta olmak üzere birçok mecrada en çok izlenen ve en çok bilinen ve heyecanın doruk yaptığı ekstrem sporlardan biri elbette ki bungee jumping. Müthiş bir heyecanı yaşamanın en önemli nedeninin, ayaklarınıza geçirdiğiniz esnek bir halatla kendinizi usulca boşluğa bırakmak olduğu bu deneyim, eğer bir de nefis manzarada gerçekleşiyorsa unutulmaz bir hale geliyor.

Adrenalin dolu rotalar bungee

Yeni Zelanda’da bulunan Kawarau Nehri üzerinde bulunan ve aynı ismi taşıyan köprü, bu macerayı yaşamak için dünyadaki en iyi noktalar arasında bulunuyor.

Bungee jumping tutkunları için adeta bir merkeze dönüşmüş durumda olan nehir ev köprü, Yeni Zelanda’nın Queenstown şehrinde yer alıyor.

Macera dolu rotalar

3 – Dalga Sörfü, Waikiki, Hawaii, ABD

Dünyanın en gözde tatil yerleri arasında gösterilen Hawaii, aynı zamanda çeşitli aktiviteler sunan bir macera adası!

Sörf konusunda hangi derecede olursanız olun, Amerika Birleşik Devletleri’nin Hawaii eyaletini oluşturan adalar arasında yer alan Waikiki, unutulmazlarınız arasında yer alacak. 2 kilometreden fazla uzunluğa sahip olan sahili ile dünyanın en gözde plajları arasında yer alan Waikiki sörf yapanlar için de bir cennet adeta.

Adrenalin dolu rotalar sörf

Hawaii’nin en önemli merkezlerinden biri olan Waikiki tatilinizde, sıradışı bir sörf deneyimi yanında dünyaca ünlü tesisler, dünya jet sosyetesinden tanıdık simalar ve kesintisiz bir eğlence sizi bekliyor olacak.

4 – Köpek Balığı Kafes Dalışı, Cape Town, Güney Afrika Cumhuriyeti

Romanlardan filmlere birçok hikayeye konu olan denizlerin en korkutucu ve etkileyici canlıları arasında yer alan köpek balıkları ile heyecanlı ve unutulmaz bir sualtı deneyimi yaşamaya ne dersiniz?

Buraya kadar saydığımız seçeneklerin dışında -belki bir spor olmasa da- sonsuz heyecanlar yaşatan ekstrem bir deneyim olarak gerçekleştirilen kafes dalışları giderek artan bir popülerlik kazanıyor.

Adrenalin dolu rotalar

Dünyanın en çekici sıra dışı aktiviteleri arasında yer alan köpek balığı kafes dalışları ile, tonlarca ağırlığa ulaşan vahşi ve yok edici dişlere sahip olan köpek balıklarıyla aranızda yalnızca bir demir parmaklık bıraktığınız bu deneyim en adrenalin dolu rotalar arasında yer alıyor. Güney Afrika Cumhuriyeti’nin başkenti Cape Town bu aktivite için dünyadaki bir numaralı adres!

5 – Mağara Dalışı, Florida, ABD

Eğer sualtı sporları ile ilgileniyorsanız, mağara dalışı da sizi heyecanlandırıyor demektir!

Tahmin edildiği gibi mağara dalışları hem bilinmezlik, hem tehlike hem de pek çok beklenmedik sürprizlerle dolu olabiliyor. Sualtı sporları profesyonelleri bile tüplü gerçekleştirilen mağara dalışlarını zorlu bir aktivite olarak değerlendiriyorlar. Çünkü mağara dalışları teknik dalış sınıfına giriyor. Psikolojik olarak da bir sualtı mağarasının içindeyken yüzeye direkt çıkış şansınızın olmaması bu deneyimdeki heyecanı birkaç kat artırıyor.

Adrenalin dolu rotalar dalış

Böylesi bir durum sizi heyecanlandırıyorsa, mağara dalışı için en dünyadaki en ideal dalış noktalarından biri olarak gösterilen, Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinde bulunan Peacock Springs State Park’ta mağara dalışı yapan birçok sporcuyla bir araya gelebilirsiniz.

Heyecan dolu maceralar, adrenalin dolu rotalar için kendinize zaman ayırmanın tam zamanı.

About author

Articles

Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.
Related posts
Outdoor Geziler | Macera Turları

Deniz Kayağı Turu ile Dokuz Günde Kürekle Beş Ada Macerası

Deniz Kayağı ile Unutulmaz Bir MaceraDokuz Günde Beş AdaNefis Bir Deniz Macerası Muhteşem bir…
Read more
Outdoor Geziler | Macera Turları

Antalya'da Kamp Yapabileceğiniz En iyi Kamp Alanları

Antalya Kamp Alanları1 – Geyikbayırı Kamp Alanı2 – Çıralı – Olimpos Kamp…
Read more
Bize Katıl
Birlikte Dünyaları Gezelim!

Birlikte dünyaları gezmek ve seyahat gruplarımız için hemen bize katıl!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir