Keşfet TV her ne kadar son dönemde YouTube üzerinde büyüyen ve sosyal medyada sürekli güncel içerikleri ile karşınıza çıkan “Erkut Özen seyahatleri” odaklı bir platform olsa da ilk göz ağrısı ve yayın alanı bu sayfalar. Yani bir gezi rehberi olduğu kadar içine çok fazla duygu, hikaye ve yaşanmışlık katan bu gezi blogu sayfalarından oluşan seyahat sitesi. İçinde birer gezgin, yolcu, turist veya seyyah barındıranlara ait özel bir alan.

İçindeki Seyyah

İşte orada içinde birer seyyah barındıranlarla etkileşimde bulunmak çok zaman “özel” olmaya devam ediyor. Son videonun tanıtımın bulunduğu içeriğe yazılan yorum da yine benim için en özel olanlardan. Ferda yazmış.. Pek de iyi yapmış.. Teşekkürler..

Haydi okuyalım öyleyse..

İçeriklerinden çok etkilendiğim doğrudur. Bir gün lüks bir otelin havuzunda serinliyorum. Sonra yağmur yağıyor ve ben yine çoçuklar gibi şen yine o havuzdayım.

Bir gün oluyor bisiklet ile Kamboçyanın köylerine pedal çeviriyorum. Ankor Watta 1 saat belgesel izliyor. Görsel bir şölenin içine düşüyorum. Ufak bir karanlık oluyor. Ordan geçiyorum Malezya’ya, şahane yemekleri 🙂 sanat dolu sokakları, kocaman Murugan, sonra birazda sanayiye dalıyoruz. Kalayın işlenmesini izliyoruz.

Phuket‘i unutmadık. Baş tacımız. Gece pazarları, gece hayatı **tüm gerçekleri ile** enfes adaları, renk renk balıkları…

Zanzibar peki, yeryüzünde cennet sanki rüya gibi. Biraz ayrımcılık yaptım.

Avrupa’ya şimdi geçiyorum. Peki Roma, gizli kalmış noktaları…Baba memleketi Bulgaristan, Leipzig sonra buz kesen havasıyla.

Liste’de Lübnan’da var. Otelde bir dolu bilgi paylaşımı. Ve Türkiye…

Kamp videoları, İzmir, Datça, Akdağ. Bodrum, Hatay… Belki şuan atladığım içi dolu bir dünya içerik ile seni gönülden kutlarım. Dolu dolu bir dünyasın, bir dünya hayalin peşindesin…

Bu videonun özelinde etkilendiğim şey, doğallık, samimiyet ve hayatlarına verdikleri saygı oldu.

Sevgiler…

Booking.com
Önceki İçerikBali’de Yaşam! Balili Bir Aile ile Gerçek Bir Bali Evinde!
Sonraki İçerikAdım Adım UBUD Turu – Bali’nin Gözdesini Turluyoruz
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz