Gezi Rehberi Seyahat Sitesi

Seyahat Rehberi

Siyah İnci Avı! Müthiş Bir Deneyime Hazır mısınız?

Belki çok kez karşılaştınız belki de sadece isim aşinalığınız var. Hangi konuda mı? Tabii ki siyah inci.

Hani Karayip Korsanları filminde efsanevi gemiye de ismini veren ünlü Siyah İnci’den.. Ve tabii ki siyah inci denince de akıllara gelen Tahiti‘den. Çünkü ismi geçen bu ünlü inci, Tahiti’de bulunan, yetiştirilen ve değer taşıyan en önemli taş konumunda bulunuyor. İnci avcılığı Fransız Polinezyası’nın bu değerli taşı, bölgenin olağanüstü berrak sularında adeta mistik bir yolculuk yaparak Tahiti’nin en önemli ihracat kalemi haline geliyor. Siyah inci’nin bu kadar değerli olmasının sebeplerinden biri de işte bu uzun süren yetiştirme yolculuğu.

Siyah İnci Nerede Bulunur?

Tahiti’ye gitmeye karar verir ve efsanelerde bile ismi geçen Siyah İnci’nin peşine düşerseniz, Manihi Adası‘na doğru yol almanızda fayda var.

Manihi Adası’na gelip, hindistan cevizi ağaçlarıyla dolu sahilleri geçip siyah inci avına çıkabilirsiniz. Çünkü Manihi Adası’nda özel tekneler ile bu turu gerçekleştirebiliyorsunuz. Siyah İnci Tahiti Yaklaşık olarak 60 kadar inci çiftliğinin bulunduğu ada ve çevresinde katılabileceğiniz bu tur ile inci yetiştiriciliği hakkında da bilgi alabiliyorsunuz.

Siyah İnci Nasıl Yetiştiriliyor?

Bu ünlü inciyi yetiştirmek öylesine meşakkatli bir iş ki, orada buna bir defa daha saygı gösterip bu kadar pahalı olmasını anlayabiliyorsunuz. Siyah İnci nerede Bu süreç özetle şu şekilde gerçekleşiyor; bir istiridyenin inci kesesi tabir edilen yerine yerleştirilen çekirdek, bir başka istiridyenin siyah dudak kısmından alınan bir kas parçası ile birleştiriliyor ve minimum iki sene okyanusta bekletiliyor. Buna rağmen bütün istiridyelerin ancak yüzde 25’i kadarından satılacak kadar değerli olan inci çıkabiliyor. İnci yetiştiriciliği Gerçek anlamda bir “Siyah İnci” avına çıkmak isterseniz Vanilya Adası olarak isimlendirilen Tahaa Adası‘nda “pirogue” denilen tipteki kanolarla bu eşsiz macerayı deneyimleyebilirsiniz.

Eğer meraklıysanız aynı bölgede 1792 yılına tarihlenen batık HMS Bounty gemisinin kalıntılarını da izleme şansına sahip olabilirsiniz. tahiti inci adası Tabii ki Tahiti doğal güzellikleri, konforlu ve egzotik tesisleri ile oldukça çekici ancak pahalı da bir yer.

Tahiti’de muhteşem su üstü bungalowlarında konaklayabilir veya Cruise gemileri ile birçok yere daha uğrayabilir ve gemide konaklayabilirsiniz. Tahiti incileri

Yazar Hakkında

Articles

Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.
İlgili Yazılar
Seyahat Rehberi

Tur Satın Almadan ve Tatile Çıkmadan Önce Tatil Önerileri

Tatil ÖnerileriTatilin İyi Geçmesi İçin Püf Noktası: Kendinize Bir Söz Verin!Tatile…
Daha Fazla
Seyahat Rehberi

Şehirlerin Eski Yeni Halleri

Kentlerin Hayaletleri nedir bilir misiniz? Ya da buna neden olan şehirlerin eski yeni…
Daha Fazla
Seyahat Rehberi

Bayramda Nereye Gidilmez?

Bayramda Nereye Gidilmez?Bayramda Gidilmemesi Gereken 5 Yer1 Alaçatı – Çeşme2 Bodrum3 Avşa…
Daha Fazla
Bize Katıl
Birlikte Dünyaları Gezelim!

Birlikte dünyaları gezmek ve seyahat gruplarımız için hemen bize katıl!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir