Gezdiğim birçok şehirde daha çok toplu ulaşım araçlarını kullanmaya çalışsam da, kimi zaman -ki bu daha çok zorunlu haller veya güvenlik ile ilgili durumlarda gerçekleşiyor- diğer alternatiflerden daha pahalı olan taksi kullanmak durumunda kalıyorum. Madrid ulaşım konusunda da benzer bir durum gerçekleşti.

Madrid Ulaşım İçin Taksi Alternatifi

Büyük metropollerin, taksi gibi ulaşım araçlarının pahalılığı ve trafik sorunları yüzünden kent ulaşımında alternatif ürettiklerini her ülke veya şehirde görüyoruz. Bazen deniz üzerinde, bazen şehirlerin içerisinden geçen kanalları kullanarak, bazen de uzak ülkeler veya kırsal kesimlerde daha ilkel araçlarla ulaşım sağladığım çok oluyor.

Madrid Ulaşım

İspanya’ya üçüncü seyahatimde ancak gitme fırsatı yakaladığım Endülüs bölgesine ulaşmadan önce “benim şehirlerim” arasına rahatlıkla katabileceğim Madrid, toplu ulaşıma düzenli ve güvenilir bir organizasyonla yeni bir alternatif getirmiş. Moto-taksi!

Seyahat rehberinde bu defa, birçok büyük şehirde de görebileceğiniz Madrid moto-taksi var.Booking.com

Hem Motosiklet Hem Taksi

Moto-taksi adından da anlaşılabileceği gibi motosiklet ile gerçekleştirilen bir taksi hizmeti. Moto-taksilerin en önemli özelliği ucuz, hızlı ve trafik derdi olmaması.

Kilometre başına aynı taksilerdeki gibi belirli bir ödeme yapılabilen moto-taksilere Madrid’in her tarafında rastlayabilir ve merkezi şekilde yönetilip organize edilen bu sarı motosikletlere güven ve rahatlıkla binebilirsiniz.

madrid ulaşım ispanya

Moto-Taksilerin, Madrid gibi bir şehirde -metroda bile havalimanına giderken ödeyeceğiniz “fark” ücretini ödemediğiniz yegane araç- çok ucuz ve hızlı bir araç olduğunu önemle hatırlatmak isterim.

Ama siz havalimanına gitmek istiyorsanız yine de Madrid Havaalanı ulaşımı hakkındaki yazıma bir göz atın. Buradan okuyabilirsiniz. 

Moto-taksilerle, Madrid metrosunun ulaşamadığı kentin her tarafına hızlı ve ucuz bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Booking.com
Önceki İçerikGemi Turları: Tatilin En Keyifli Şekli Cruise Turları Hakkında Her Şey
Sonraki İçerikUçakta Uyumak: Uçakta Daha Rahat Uyumak İçin Öneriler
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz