Sahra Festivalleri göz kamaştıcı haliyle ilgi çekici olmaya devam ediyor. Sahra Çölü‘nde bir yerel festivalde yer almak isterseniz, iki seçeneğiniz var!.

Tunus‘un güney kenti Tataouine her yıl Mart ayının son haftası Ksours Sahra Festivaline evsahipliği yapıyor. Festival, turist kafilelerinden uzak ve çöl insanlarının arasında geçirebileceğiniz bir zaman aralığı sunuyor.

Sahra Festivalleri Denildiğinde..

Eğer gerçekten doğal haliyle yerel bir sahra festivali arıyorsanız, umduğunuzdan daha fazlasını Ksours Festivali‘nde bulabilirsiniz.

 

Beni bilirsiniz.. Şimdi size de atlayıp gidin diyeceğim ama.. Siz her şey daha rahat ve kolay olsun hatta buraya turlarla gidelim diye düşünüyorsanız bu da çok kolay. Bunun için de bir kaç seçenek bulunuyor.

Ancak zaman için “biraz daha” beklemek zorundasınız.

Ha yok ben beklemeyeyim diyorsanız da, aralık ayının sonuna denk gelen Touzer kentinde gerçekleştirilen Sahara Festivali de gayet ilgi çekici ve turistik yönüyle çok daha hareketli, eğlenceli ve herşey çok daha kolay.

Seçim yapmak size ait. Ama bir Sahra Festivali görmek, yapmanız gerekenler listenizde mutlaka yer alsın!

Booking.com
Önceki İçerikPolonya’nın En Etkileyici Köşesi Zakopane
Sonraki İçerikÇıralı’yı Görmeden Antalya Gezilmez
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz