Dünyanın en çok yere uçan havayolu olan Türk Hava Yolları’nın en kısa uçuşu Taormina – Mazzaro Arasında yapılıyor! İtalya’nın Sicilya adasında bulunan bu bölgesinde tanıdık bir marka görüp dünya üzerindeki en kısa yolculuğu onunla yapmak müthiş oldu!

Taormina gezi rehberini daha önce yazmıştım. Eğer bir Sicilya ve Taormina gezisi planlıyorsanız Taormina Gezi Rehberi’ni buradan okuyabilirsiniz.

Türk Hava Yolları’nın En Kısa Uçuşu

Sicilya adasında Katanya yakınlarındaki gerçekten harika görünümlü müthiş kasaba Taormina’da, plajların bulunduğu “Mazzaro” bölgesine teleferiklerle iniliyor. Taormina – Mazzaro arasındaki kısa yolculuk Türk Hava Yolları / Turkish Airlines logo ve ismini taşıyan kabinlerle yapılıyor.

Ancak bu çok kısa yolculuk denize girmek için kullanılan harika bir yol olsa da, uçuş/fiyat orantısı arasında çok ucuz sayılmayabilir. İki dakikalık bu yolculuk size tek yön 3 € gibi bir fiyata patlıyor. Günlük kart alırsanız 10 € ödemeniz gereken lift fiyatının aylık ücreti ise 30 €.

Doğruyu söylemek gerekirse özellikle Taormina’ya çıkarken kesinlikle kullanılması gereken bir araç. Zaten teleferikleri sevmiyor muyuz?

Türk hava yollarının en kısa uçuşu

Booking.com
Önceki İçerikUçmakdere Köyü: Yamaç Paraşütü İçin Tekirdağ’ın Sürprizi
Sonraki İçerikGezi Programları: TRT Radyolarında Gezgin Sohbetleri
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz